Töltött ​galamb (Heather Wells rejtélyes esetei 3.) 112 csillagozás

Meg Cabot: Töltött galamb

Az élet mostanában elég rózsás a kissé túlsúlyos ex-popsztár, jelenleg kollégiumigazgató-asszisztens és alkalmi nyomozó, Heather Wells számára. Az eddig rajta élősködő, börtönből szabadult apja végre elköltözik. Ugyan továbbra is a jóképű szállásadója, Cooper Cartwright után epedezik, kapcsolata életerős, vegetáriánus „lovagpótlék” matematikatanárával, Tad Toccóval több mint kielégítő. De ami a legfontosabb, mostanában senki sem halt meg a „Halál Szállásán,” a találóan elnevezett diákotthonban, ahol Heather asszisztenskedik. De persze minden napsütés elé előbb-utóbb fekete felhők tornyosulnak És amikor egy újabb holttest kerül elő pont az ő irodájában, aki ráadásul nem más, mint szerfelett nem kedvelt főnöke, Heather hirtelen a gyanúsítottak listáján találja magát…

Eredeti megjelenés éve: 2007

Ciceró, Budapest, 2008
252 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635396597 · Fordította: Lacza Katalin

Cooper Cartwright · Heather Wells · Tom

Finn_Hudson>!
Meg Cabot: Töltött galamb

A sorozat eddigi mélypontja.

A történet eleje tetszett, bár az első fél csillagot már ott levontam, hogy újra előjött a „kollégium, akarom mondani, diákotthon” poén. A humor sokszor elég erőltetett tud lenni a sorozatban. Ennek ellenére a bűntény kezdetben izgalmasnak és fordulatosnak ígérkezett, azonban sajnos rá kellett jönnöm, hogy ezzel kapcsolatban tévedtem. A könyv felénél még alig foglalkoztak az esettel, csupán Heather az iskolai teendőit intézte. Végül összekapták magukat, elindult a nyomozás, természetesen vakvágányon, hogy utána jöjjön a fordulat a tettes kilétéről. Ez volt az a pont, mikor teljesen kiakasztott a történet. Heather egy teljesen jelentéktelen félmondatból rájött, hogy ki volt a gyilkos, akár egy női Poirot, majd spoiler. Megértem, hogy amatőr nyomozónő, aki véletlenül jött rá a megoldásra, de hogy ennyire naiv és hülye is legyen… Ez már tehetség.
A másik nagy gondom, hogy két nap eseményeit meséli el az írónő, erre négy párt is összehozott. Lehet, hogy eredetileg trilógiának szánta, és a kedvenc szereplőinek mindenképp szeretett volna kapcsolatot, de így sikerült elrugaszkodnia a valóság talajáról. Kezdve Cooper és Heather párosával, akik között spoiler, erre itt spoiler. Ez mégis mi akart lenni? Ezt nagyon elsiette az írónő.
Összességében nem egy rossz sorozat, az első két részét szerettem, ezzel viszont nem nagyon tudtam mit kezdeni. Tervezem folytatni, de ez most egy kicsit elvett a lelkesedésemből.

l_moni>!
Meg Cabot: Töltött galamb

Tetszett. Igaz nem annyira mint az előző de ez is jó volt.
Itt em igazán a nyomozáson volt a hangsúly, hanem minden máson :) Gavinen, a sztrájkon, Tad-on.
Ééés végre Cooperen :)
Könnyed kis könyv, a fázós hideg estékre tökéletes.

mcborzaska>!
Meg Cabot: Töltött galamb

Ez volt eddig a leghumorosabb rész. Heathernél viccesebb figura nincs, már az elején kiderül, mikor „a futás közben leszakadt a méhem”….:D Ez volt az a kötet, amiben nem sikerült megfejtenem a gyilkos kilétét, így végig izgalommal olvastam. A könyv végére kissé sok volt a romantika, de nem baj, így volt tökéletes. És úgy örülök, hogy végre megjelent itthon az 5. rész is :)

Ciceró, Budapest, 2008
252 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635396597 · Fordította: Lacza Katalin
Tímea_Kocsis_2 >!
Meg Cabot: Töltött galamb

Tavaszodik és határozottan szerelem van a levegőben. Újabb gyilkosság történik a Fisher Hall-ban spoiler. Heather ismét nekiáll megtalálni a tettest, hiszen előbb spoiler. A tettes nyomait kajtatva megold mellékes problémákat és párokat boronál össze. spoiler

ieszti>!
Meg Cabot: Töltött galamb

Ez a rész is olvasmányos, magával ragadó, szórakoztató könyv. A krimiszál egyre durvább, könyvről-könyvre. Meg Cabot stílusa, humora lebilincsel, annak ellenére is, hogy most azért nem rajongtam Heather minden tettéért…
Tad pedig egyáltalán nem lett kedvenc sőt. Jordan viszont most meglepően keveset szerepelt… már majdnem hiányzott. Cooper pedig továbbra is Cooper :)
A vége viszont komplett lezárásnak tűnt, csodálkozom hogy van még rész ezután is. Bár örülök neki, mert megszerettem a szereplőket. Úgyhogy állok is neki rögtön…

ViRead>!
Meg Cabot: Töltött galamb

A három rész közül a Töltött galambbal voltak a legvegyesebb érzéseim.
A cselekmény egy kicsit itt is túl lassú volt, viszont ez a történet tesztett a legjobban spoiler Nagyon jól meg van írva a történet és hihetetlen, hogy ennyire össze bír zavarni Meg Cabot és rejtegetni tudja a dolgokat úgy, hogy pontosan Heatherrel egyszerre jöjjek rá mindig arra, hogy ki a gyilkos. Imádom, hogy habár Heathernek mindig világosan megmondtják, hogy ne ártsa bele magát a nyomozásba, ő a saját feje után megy és hamarabb felderíti az ügyet még a nyomozóknál is.
A mellékszereplőket egyre jobban megkedvelem. Eddig ebben a kötetben volt rajtuk a legnagyobb hangsúly, főleg úgy, hogy Sarah és az új lány, Jamie is spoiler
Talán arra vagyok a leginkább kíváncsi a Csúcsformábannal kapcsolatban, hogy ki lesz Heather új főnöke, és persze, hogy kit tesznek el láb alól. *őrült vigyor* Nem is tudom, hogy annak örülnék-e jobban, ha Heatherből nyomozó lenne, vagy ha ő lenne a Fischer Hall igazgatója. Utóbbi csak akkor lenne jó, ha nem őt nyírják ki, természetesen. ;) Messze nem tökéletes a Heather Wells rejtélyes esetei és Meg Cabotnak több, ettől ütősebb sorozata is van, de kikapcsolódásnak tökéletes. :D

Sarok_Ildi>!
Meg Cabot: Töltött galamb

Imádom az írónőt és az általa teremtett karaktereket is. Ez a rész egy kicsit kevésbé tetszett, de még így is szerettem. Itt-ott unalmas volt, de a végén felpörögtek az események. spoiler Nekem kicsit túlságosan is gyors volt a vége. spoiler
Kíváncsi vagyok a folytatásra.

Athéna>!
Meg Cabot: Töltött galamb

Ez a sorozat egyre jobban tetszik. Vizsgára készülés közben ideális kikapcsolódás. Imádom a szereplőket, főleg Heathert és imádom Meg stílusát. A szerelmi szál, bár teljesen kiszámítható, nagyon aranyos, jó néha ilyen cukormázas történeteket olvasni. Ajánlom továbbra is mindenkinek! :)

krisztin1>!
Meg Cabot: Töltött galamb

Ez a resz sajnos rövidebb volt, mint az elözö, bar kivetelesen örülök neki, igy nem kell a munka miatt holnap felbehagynom, mert vegezni tudtam vele egy nap alatt.
Ez a resz is nagyon jo volt, viszont az elözöt nem tudta tulszarnyalni, igy emiatt is adtam „csak” negy pontot.
Valoszinüleg a rövidsege miatt is erzem ugy, hogy a vegen az igazi gyilkos kiletere Heather olyan hirtelen jött ra, egyik pillanatrol a masikra.
spoiler
A vege egy boldogsagbombanak tünt nekem:)

evé >!
Meg Cabot: Töltött galamb

Még mindig Szingli fejvadász pótléknak használom, és egyre jobban tetszik. Fogalmam se volt merre tartunk, abszolút nem volt kiszámítható mi fog történni, ki a gyilkos. A vége egy picit összecsapott, mármint ahhoz a tempóhoz képest, amivel három részen keresztül haladtunk. Kellemesen humoros, nyomozós, csajos, és végre egy főszereplő, aki nem tizenéves!

sztimi53>!

Én majd megyek a magam tempójában. Szépen, erőlködés nélkül. Úgy is van. Látják? Meg tudom csinálni. Futok! Hé, idenézzenek! Futok! Futok…Na jó, ebből elég. Huh. Ez totál kimerítő. És végtére is, ez még csak az első napom. Nem akarom túlzásba vinni. Ráadásul úgy érzem, valami kiszakadt belőlem. Nem akarom túlreagálni a dolgokat, de azt hiszem, a méhem lehetett. Nem viccelek. Azt hiszem, a méhem elszabadult. Lehetséges ez egyáltalán? Úgy értem, megtörténhet, hogy az ember méhe csak úgy kiszakad? Erősen remélem, hogy nem, mert ez a jóganadrág (más néven macskanadrág) nem hinném, hogy elég szoros lenne ahhoz, hogy megtartsa. XL-eset vettem L-es helyett, mert úgy gondoltam, hogy ha nem feszül a lábamra, senki nem veszi majd észre a narancsbőrömet alatta.De most a méhem épp kifelé igyekszik a lábam között, én pedig úgy fogok kinézni, mint aki egy hatalmasat a nadrágjába csinált.

Cheril>!

Most komolyan. Ilyen korán keltem. Annyira korán, hogy még a saját kutyám sem volt hajlandó felkelni és csatlakozni hozzám. Ez igazán szomorú.

Cheril>!

– Szóval… az a helyzet… Hogy ma reggel nem így volt. Úgy áll a dolog, öhm… hogy ma reggel én, öhm… kocogni voltam.
Canavan nyomozó kiejti a kezéből a tollat.
– Hogy mit csinált?

Morgana>!

Mivel Sarah zokogása egyre hangosabb, apa kérdő pillantást vet Cooper felé, miközben engem láthatólag túlságosan leköt abbéli elfoglaltságom, hogy valahogy gátat vessek Sarah könnyeinek.
– Az én hibám – tájékoztatja Cooper Sarah-ra utalva.- Egy szívtelen gazember vagyok. És érzéketlen is.
– Ó – bólint apa.- Na igen, persze. Mindig is ezt szerettem magában.

Kapcsolódó szócikkek: Cooper Cartwright
Cheril>!

– És megkérdezhetem, hogy mik ezek a bizonyítékok? – kotnyeleskedem.
– Meg – mosolyodik el Canavan –, de ez nem jelenti azt, hogy el is árulom magának.

Light_House>!

Igazán megérdemlek egy kis tejszínhabot. Ráadásul a tejszínhab tejtermék, és a nők szervezetének szüksége van a tejtermékekre, hogy elkerüljék a csontritkulást. Mint ez közismert.

12.fejezet

Cheril>!

Egy gyilkosságból valakinek mindig haszna kell, hogy származzon.

ViRead>!

– […] A legkevésbé sem hiányzik, hogy amiatt kelljen aggódnom, hogy ismét kimentsem a maga nyiszlett fenekét a halál karmaiból. Szóval, csak kaparja ide annak a Rómeónak a nevét, hogy
egyeztethessem majd vele a történetét, aztán mehet is.
Döbbenten nézek rá, és érzem, hogy a tekintetem hirtelen elhomályosul.
– Tényleg úgy gondolja, hogy nyiszlett a fenekem? – kérdem. – Canavan nyomozó, komolyan, ez a legkedvesebb dolog, amit valaha is mondtak
nekem.
– Wells – sóhajt fel fáradtan. – Tűnjön el!

Kapcsolódó szócikkek: Heather Wells
Cheril>!

Nem kell rózsaszirmot hintened az ágyra,
Azzal sohasem nyered el a szívem,
Vidd csak a Tiffany dobozkáját vissza,
Nem akarok mást, csak a fagylaltkelyhem.

Eredeti cím: „Chocolate Lover”
(A csoki szerelmese)
Írta: Heather Wells