Az indianai Clayton kisváros egyetlen gimnáziumának 11. osztályos tanulója, Jenny Greenly remek problémamegoldó képességgel rendelkezik. Így őt kéri fel az iskolaújság szerkesztősége, hogy Annie álnéven tanácsokat adjon a lelki problémákkal küszködő diákoknak. Jenny nagyon élvezi az iskola anonim pszichológusának szerepét, de azt már kevésbé, hogy mind a tanárok, mind a diákok szerint ő a „kedves kislány”, akire mindig lehet számítani, akire mindent rá lehet bízni. Ám amikor Luke Striker, a 19 éves filmsztár inkognitóban az iskolába érkezik, hogy elkövetkező szerepéhez anyagot gyűjtsön, olyan bonyodalmak kezdődnek, melyeket még Jenny sem tud megoldani… Vajon hogyan végződik a „tinibálvány” látogatása a Clayton gimiben, és Jenny képes lesz-e rá, hogy végre a saját életében is rendet teremtsen, és megtalálja az igaz szerelmet?
Tinibálvány 248 csillagozás

Eredeti megjelenés éve: 2004
Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?
A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tök jó könyvek Ciceró
Enciklopédia 8
Szereplők népszerűség szerint
Jenny Greenly · Scott Benett · Catrina 'Trina' Larssen · Geri Lynn Packard · Luke Striker
Kedvencelte 18
Most olvassa 9
Várólistára tette 45
Kívánságlistára tette 27

Kiemelt értékelések


Aranyos történet volt. Jenny karaktere kidolgozott volt és fejezetről fejezetre ismerhettük meg őt, a Ki-oktatóban végzett munkáját, a barátait és magát Luke Strikert. A sztárt, akiért mindenki oda volt. Érdekes volt látni Jen szemével, hogyan viselkedik egy sztár. Valamint, ahogy kialakul köztük egy baráti kapcsolat. Ami nem annyira szoros, mint Jen-Trina vagy a Jen-Scott párosé. Trinát kedveltem. Kedves, vicces, pörgős lány volt. Jen mindig számíthatott rá, bár legnagyobb titkát nem árulhatta el neki.
Scott volt a másik kedvenc szereplőm. Tudta, hogy mit akar és elég jól kezelte a szerkesztőségen történő dolgokat. Igaz, lehet, hogy barátnője Geri kedves lány volt, de én nem szerettem őt. Egyszerűen nem illettek össze. Viszont Jen és Scott barátsága elég szoros volt. Lehet azért, mert megértették egymást, de lehet valami más miatt. :)
Egy szó, mint száz, tetszett. Itt-ott voltak unalmas részek, de többnyire érdekes történet volt. És a történet során kaptunk egy üzenetet az írótől, miszerint ki kell állnunk a gyengébb társainkért, és legyünk önmagunk spoiler.


Vannak olyan szenvedélyeim, amelyekből élemedett korom ellenére sem gyógyultam ki. Ilyenek a rajzfilmek, a gumicukor és a tini regények. Meg Cabot könyvei különösen! Mert a sztori aranyos és fordulatos, a szereplők jól elképzelhetők és emberiek, és azok a régi, jó fajta tinikönyvek, amikben egy csóknál több nem történik. De azt hiszem azért is szeretem ezeket a könyveket, mert azon kívül, hogy azonnal beszippantanak, ezek a hősök tényleg pozitív figurák. Megcsinálják a házijukat, szívesen vállalnak iskolai feladatokat, jóban vannak a szüleikkel, vannak barátaik, és ráadásul értékeket képviselnek, amiért akár harcolnak is! És igen, ezen keresztül tanítanak is. Mindezt azonban úgy teszik, hogy az ember egy percig nem érzi szájbarágósnak és direktnek az egészet, és végig jól szórakozik. A fél csillagot itt azért vontam le, mert ugyan nagyon tetszettek, és tényleg jó tanácsokkal zárultak a fiktív olvasói levelek, amik megszakították a cselekményt, de ezek elején mindig ugyanaz a szokásos, kb. fél oldalas bevezető szöveg jelent meg, ami harmadik olvasásra már eléggé zavaró volt. Mondjuk, később már rutinosan átugrottam őket, hogy hozzájussak a lényeghez. Most pedig elégedetten vigyorgok, mert a vége szokás szerint teljesen kielégítette romantikus lányregényeken edződött ifjonti lelkemet.


Miközben olvastam, rájöttem, hogy én ezt már olvastam máskor is. De ennek ellenére ugyan úgy tetszett. Imádom Meg Cabot stílusát, komolyan, ő volt a kedvencem 10-13 éves koromban, és nem is tudok bele kötni máig :)
http://worldwithbooks.comule.com/…


Ez most nagyon kellett, annyira jókat röhögtem rajta. Meg Cabotnak nagyon jó a humora és a stílusa is, a szereplői pedig igazi egyéniségek. Szerencsére az én gimim nem volt ennyire agyament, és rossz emlékeim sincsenek abból az időből, úgyhogy szívesen olvasok gimisekről szóló történeteket.


Őszintén szólva nem vagyok oda ezekért a sablonos csajos történetekért, de ez tetszett.
Meg Cabot-ot egyszerűen imádom, főleg a stílusát. Nem túl bonyolult, egyszerű és elég sok az ismétlés, de mégis valami annyira jó benne, hogy nem bírom letenni a könyveit.
Maga a történet majdnem sablonosnak mondható, de bevallom, az elején teljesen azt hittem, hogy az a tipikus amerikai filmes történet lesz, hogy a filmsztár beleszeret egy átlagos lányba és boldogan élnek míg meg nem halnak. Szerencsére nem így történt, kicsit (tényleg csak kicsit) reálisabban ért véget.
A szereplők nem túl sok tulajdonsággal rendelkeznek, de így is megismerhetjük őket. Mondjuk sajnálom, hogy ennyire el van túlozva a személyiségük.
És végül ami még egy kicsit zavart az az, hogy ennyire sok újságíró, riporter követte Jenny-t vagy Luke-t mindenhová, meg miért vannak ennyien (még a fiúk is oda Luke-ért). Véleményem szerint ez nem így működik a való életben, de ez egy tini regény, ezért azt mondom, hogy még belefér.
Népszerű idézetek




Mint minden reggel, Mulvaney tanárnő most is eldalolta nekünk, hogy: „Aurora interea miseris mortalibus almam extulerat referens opera atque labores” (ami annyit jelent: Ez már megint egy halálosan pocsék reggel, kezdjünk hát dolgozni), aztán fogott egy krétát és felírta a táblára a gaudere jelenidejét.
10. oldal - Egy (Ciceró, 2005)




Ez nem a pokolba vezető út. Te máris a pokolban vagy.
Úgy hívják, gimnázium.
8. oldal - Annie válaszol (Ciceró, 2005)




DRAMAQUEEN: Miért nem keresel valami srácot magadnak, és akkor mehetnénk négyesben.
JENNYG: OK. Várj csak! A francba! Sajnos ezen a héten senki sincs belém esve




Geri Lynn Scott Benett barátnője… aki persze sokak szemében egy igazi antimacsó, mivel ő a Kioktató főszerkesztője, és imád olvasni meg főzni.
De azok, akik szerint ciki vele járni, nem ismerik. Az olyanok még sosem vitatkoztak vele azon, hogy mitől jobb Stephen King Végítéletének új kiadása, amibe visszatették a szerkesztő által kihagyott részeket.
Ők még nem kóstolták – úgy, mint én – a hideg uborkalevesét.
Nem hallgatták a tábortűz mellett, amint elmondja – mint nekem –, hogy milyen fájdalmas volt a szülei válása; hogy hogyan döntött amellett, hogy a mamájával megy; és hogy tíz évvel később miért határozta el, hogy visszajön Claytonbe, és megpróbál megint a papájával lakni.
Ők még sosem vették észre, hogy Scott szeme még mogyoróbarnább, mint az enyém, és néha zöldnek tűnik, máskor meg borostyánszínű, pontosan olyan, mint az a borostyán, amibe a szúnyogok beleragadtak a Jurassic Parkban.
Sosem látták, ahogy ügyes ujjai a billentyűzeten
mozognak, amikor az Annie-féle írásaimat javítja.
Vagy, ahogy felemel velük egy vastag ágat, mielőtt betemetné a Nutella.
És nem hallották a sütőtökös sztoriját sem.
Érdemes egy ilyen srácot elhajítani valami filmsztárért?
→ |
---|




Például amikor az egész szerkesztőségnek át kellett jutnia egy fatörzsön, ami több mint két méterre volt a földtől két fa közé vízszintesen beékelődve, az erdő közepén. Senkit sem volt szabad otthagynunk a másik oldalon (említettem már, hogy ezek a bizalomnövelő gyakorlatok iszonyú idétlenek?). Tilos volt létrát vagy más segédeszközt használni a kezünkön kívül, és menekülnünk kellett több tonnányi „Nutella-áradat” elől.
Említettem már, hogy Shea tanár úrnak elviselhetetlenül rémes a humora?
Lényeg az, hogy amikor mind ott álltunk, és úgy néztünk rá, mint egy elmebetegre, ő csak ennyit mondott:
– Nagyon égő?
Scott meg egyszerűen rávágta:
– Baromira gáz, tanár úr.
Attól kezdve tudtuk, hogy Scottban megvan a megfelelő vezetői képesség a főszerkesztőséghez.




Ebben a pillanatban kinyílt a limó tetőablaka, és Luke dugta ki rajta a fejét meg a vállát. A limuzin körül álló lányok sikítozva ugráltak, és igyekeztek kitépni a haját, ami, mint tudjuk, nagyszerű módja annak, hogy az ember beférkőzzék egy srác kegyeibe.




Új film a mozikban!!!
Érdemes megnézni Luke Strikert a US 30 című filmben… meg tudja-e menteni egy végzős gimnazista a terroristák támadásától az indianai kisvárost, ahol él, és elnyeri-e álmai asszonyának szívét? A kritikusok “átütő alakításnak” nevezik Striker játékát, és lelkesen ajánlják a nézőknek.
Jenny Green szerepében Lindsay Lohan.
232. oldal - Tizennyolc (Ciceró, 2005)
Említett könyvek
- Amy Plum: Álomfogó
- Edgar Lee Masters: A Spoon River-i holtak
- Isaac Asimov: Fantasztikus utazás
- L. Frank Baum: Óz, a csodák csodája
- Michael Crichton: Az Androméda-törzs
- Ray Bradbury: Marsbéli krónikák
- Stephen King: Végítélet
Hasonló könyvek címkék alapján
- Kelly Oram: Cinder és Ella 94% ·
Összehasonlítás - Kasie West: Szívességből szerelem 88% ·
Összehasonlítás - Jenny Han: A fiúknak, akiket valaha szerettem 88% ·
Összehasonlítás - Szirmay Ágnes: Titkok árnyékában 88% ·
Összehasonlítás - Leiner Laura: Bízz bennem 94% ·
Összehasonlítás - Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 8. – Örökké 93% ·
Összehasonlítás - Morgan Matson: Páratlan nyár 89% ·
Összehasonlítás - Leiner Laura: Egyszer 96% ·
Összehasonlítás - Leiner Laura: Ég veled 93% ·
Összehasonlítás - Ann Brashares: Négyen egy gatyában 87% ·
Összehasonlítás