„Mondd ​meg a Vörösnek!” (A mediátor 2.) 254 csillagozás

Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!” Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!”

„Márpedig kísértetek nem léteznek"

Tudományos berkekben legalábbis ez a nézet. Suzannah Simon, a másodéves középiskolás is szeretné ezt hinni. Még csupán két hete él a napfényes Kaliforniában, s máris medencés bulik és új barátok forgószele ragadja magával. Na és az új mostohabátyjai! Ráadásul a hajának is jót tesz a tengeri levegő! Egyszóval minden mesés.
Aztán megjelenik egy halott nő kísértete az ágyánál, és sírva arra kéri Suzie-t, találja meg a Vöröst, és közölje vele, nem ő tehet az asszony haláláról. Egy gyilkos felkutatása nem könnyű feladat, különösen azért nem, mert a nyomok Tad Beaumont apjához vezetnek. Tad pedig az iskola legédesebb és legmenőbb sráca… ráadásul vele randizik Suzie életében először.

Eredeti mű: Meg Cabot: Ninth key

240 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635394517 · Fordította: Polgár Anita

Hector 'Jesse' de Silva · Susannah Simon · Dominic atya · Marcus Beaumont

felícia97
Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!”

Micsoda szuper folytatás volt ez! Piszok jól szórakoztam. :D Suzie-nak sikerült hoznia a formáját:ugyanolyan forrófejű és nagyszájú ahogy megismertük,éppen ezért nem meglepő módon újabb veszélyes kalandokba sodorja magát..Szegény Dominic atyának nincs könnyű dolga a hősnőnkkel,hiszen ő állandóan megy a saját feje után,de szerencsére még itt van azért Jesse is,aki legalább annyira aggódik Suzie miatt. :) Aztán végre ebben a részben megismerhetjük Suzie apját ,és a család is aktívan kiveszi a részét a történésekből,a mostohabátyókkal az élen. :)) Szóval nagyon élveztem,különösen a végét ahol felpörögtek az események.Még szép,hogy kell a folytatás:D

Fummie
Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!”

Érdekes, hogy elvileg már kinőttem ebből a korosztályból, mégis a körmömet rágva izgultam Suze-ért.

katka777
Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!”

Még jobban tetszett, mint az első rész. :) Több volt benne a kaland, nyomozás, izgalom. A vége szerintem kissé túlzás volt, + Suze már betegesen önfejű és makacs, de azért bírom, ő ilyen. :) Szeretem Meg Cabot-nál, hogy annyira jól kidolgozza a mellékszereplőket is. Alakul a Suze – Jesse szál, nagyon kíváncsi vagyok, mit hoznak ki ebből. Jah, és Gina! Ő érdekel még, biztosan jópofa karakter lesz ő is. :)

Light_House
Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!”

Az első részhez hasonlóan ez is nagyon szórakoztató volt. Igazi kikapcsolódás Suze-t olvasni :) Adam és Cee-Cee egyre jobb fejek. Jesse pedig… hát ő Jesse :)

dreamworld2002
Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!”

A második rész sokkal izgalmasabb, mint az első. Ezt bátran kijelentem. Sokkal több volt az izgalon, Suze sokkal többet nyomozott, és közelebb került Jessehez.
Tetszik, hogy az írónő ilyen jól kidolgozta a mellékszereplőket is.
Izgatottan várom a következő részt. :)

agi452
Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!”

Kicsit gyengébbnek éreztem az első résznél. Kevésbé kötött le a történet. Dominic atyának ebben a részben is fő a feje Suze miatt, és a mostohatesókkal is meggyűlik a lány baja. Kíváncsi vagyok, hova alakul a Jesse szál :)

minnie
Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!”

Ebben a részben már nyomoz egy kicsit a Suze és a vége elég izgalmasra sikeredett.
Ráadásul Jesse-hez is közelebb kerül, ezáltal mi is. :))
A sorozatban, ahogy az írónő többi könyvében is, nagyon erősek a mellékszereplők. Imádom az összeset. :))
A végén meg mindig visszafojtom a könnyeim. :)

Laura_Bakos
Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!”

Itt a folytatás, és még mindig imádom :D
Ebben szerintem több izgalom volt, mint az előzőben.
De, és ezen van a hangsúly, számomra az első rész éppen olyan izgalmas volt, mint a folytatása. nagyon féltem attól, hogy majd ellaposodik, mint megannyi más történet, de nem így lett szerencsémre, aminek örülök.

Petrus601
Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!”

Nekem túl sok volt benne az első részre utalás. A történet tetszett, jobban is, mint az előző. Jesse-t kezdem megkedvelni, kíváncsi vagyok, hogy mi lesz Suze és közte, ha lesz egyáltalán valami.

Ancsúr P
Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!”

Kellemes kis olvasmány volt. Azt hiszem, még mindig Jesse a kedvenc kísértetem. A történet viszont még mindig gyerekcipőben jár. Lesz ennél jobb is. :)

Nolya

-Az isten szerelmére, csak elbúcsúztunk egymástól! – sziszegtem az arcába.
-Lehet, hogy már százötven éve halott vagyok, Suzannah, de azt azért tudom, hogyan kell elbúcsúzni! Búcsúzáskor az ember nem dugja a nyelvét a másik szájába!

Kapcsolódó szócikkek: Hector 'Jesse' de Silva · Susannah Simon
Nolya

Jesse savanyú pillantást vetett rám. A modernkor vívmányai közül a telefon az, ami egyáltalán nem nyűgözi le. Meg a tévé. Madonnával bezzeg nincs semmi baja.

236. oldal, 25. fejezet (Ciceró, 2004)

Vivi_

Azt mondtam, ami először eszembe jutott:
– Nem akartam, esküszöm. De úgy megijesztett, hogy leszúrtam.

Nolya

Jesse inkább a ne-szórakozz-velem-én-olyan-titokzatos-vagyok csoportba tartozik. Tudod, hogy értem, igaz? Az akcentusával meg azokkal a hasizmokkal.

krisztni

– Hát akkor jó éjszakát, Suzannah – szólalt meg Jesse azon a mély, selymes hangján.
– Jó éjt. – Az én hangom bezzeg nem volt mély és selymes. Nem, az enyém nyikorgott. Ha Jessevel beszélek, mindig nyikorog. Máskor nem, csak akkor, ha vele vagyok.
Halálos, nem? Kizárólag ilyenkor akarok szexi és kifinomult lenni, erre nyikorgok, mint egy rozsdás ajtó. Micsoda szívás.

Tíci SP

Anyám szerintem akkor is bepisilt volna az örömtől, ha Darth Vader meg a fia állít be hozzánk, annyira akart nekem egy barátot. Hiába, anyám mindig egy normális kamaszlányra vágyott.

Kapcsolódó szócikkek: Darth Vader
kattyesz

– Halló! – szólt bele a készülékbe.
Azonnal felismertem. Ugyanaz a lágy hang simogatta az arcomat a buliban is.
Na jó, beismerem. Bepánikoltam. Úgy cselekedtem, ahogy minden belevaló amerikai lány
tett volna a helyemben.
Lecsaptam a kagylót.

Kapcsolódó szócikkek: Susannah Simon
Nolya

Mert az igaz, hogy kísérteteket már szúrtam mellbe, nem is egyszer – csákánnyal, henteskéssel, sátorpóznával, mikor mi akadt az ember kezébe.

shano

Hajnali három felé járhatott. Odaállt az ágyam mellé, és elkezdett sikoltozni.
Teljes erejéből. Baromi hangosan. Miközben az ember mélyen alszik. Éppen Bryce Martinsenről álmodtam. A Seventeen Mile Drive-on kocsikáztunk egy vörös sportkocsival. Nem tudom, kié lehetett: gondolom Bryce-é, mert nekem még jogsim sincs. Bryce búzaszőke hajával lágyan játszott a szél, a nap lassan alábukott a tengerbe, az égbolt narancsvörösben fürdött. A szerpentinen kanyarogtunk az óceán fölött, és mégsem volt hányingerem. Rettentően csodálatos álom volt.
Erre ez a nőszemély elkezd sikoltozni a fülembe.
Kérdem én, kinek van erre szüksége?

dreamworld2002

Brad otthon van, ismételgettem – Bambát rajtam kívül mindenki Bradnek hívja; az a rendes neve, pedig a Bamba sokkal jobban illik rá –, és Marylin Mansont hallgat fejhallgatóval, mert az apja elkobozta az erősítőket.

A mediátor sorozat · Összehasonlítás