„Mondd ​meg a Vörösnek!” (A mediátor 2.) 324 csillagozás

Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!” Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!”

„Márpedig kísértetek nem léteznek"

Tudományos berkekben legalábbis ez a nézet. Suzannah Simon, a másodéves középiskolás is szeretné ezt hinni. Még csupán két hete él a napfényes Kaliforniában, s máris medencés bulik és új barátok forgószele ragadja magával. Na és az új mostohabátyjai! Ráadásul a hajának is jót tesz a tengeri levegő! Egyszóval minden mesés.
Aztán megjelenik egy halott nő kísértete az ágyánál, és sírva arra kéri Suzie-t, találja meg a Vöröst, és közölje vele, nem ő tehet az asszony haláláról. Egy gyilkos felkutatása nem könnyű feladat, különösen azért nem, mert a nyomok Tad Beaumont apjához vezetnek. Tad pedig az iskola legédesebb és legmenőbb sráca… ráadásul vele randizik Suzie életében először.

Eredeti megjelenés éve: 2001

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tök jó könyvek Ciceró

Ciceró, Budapest, 2006
240 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635395736 · Fordította: Polgár Anita
Ciceró, Budapest, 2004
240 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635394519 · Fordította: Polgár Anita

Hector 'Jesse' de Silva · Susannah Simon · Dominic atya · Marcus Beaumont · Tad Beaumont

Kollár_Betti I>!

Azt mondtam, ami először eszembe jutott:
– Nem akartam, esküszöm. De úgy megijesztett, hogy leszúrtam.

Oké, a második könyv még izgibb volt, mint az első. Tetszik ez a kis nyomozós szál, izgalmas tőle a könyv, és jó, hogy más-más eseteket követünk nyomon minden kötetben.
A főhősnőt még mindig nagyon bírom, szerintem jól összerakott karakter, és kezdenek a többiek is a szívemhez nőni (a bátyáskodó Szundi például). Ami Jesse-t illeti, őt nyilván imádom és tűkön ülve várom, mikor történik végre köztük valami.
Szóval még mindig szuper, nem véletlenül vagyok vele úgy, hogy amit Még Cabot ír, az csak jó lehet. :)

csillabella>!
Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!”

Aranyos kis rész volt, bár Suziet még nem tudtam megkedvelni, túl forrófejű és sokat hősködik. Más karakterek, mint Doki és Jesse viszont egyre szimpibb. A hangulat kellemes, valahogy rákaptam erre az egészre, így folytatom!

felícia97>!
Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!”

Micsoda szuper folytatás volt ez! Piszok jól szórakoztam. :D Suzie-nak sikerült hoznia a formáját:ugyanolyan forrófejű és nagyszájú ahogy megismertük,éppen ezért nem meglepő módon újabb veszélyes kalandokba sodorja magát..Szegény Dominic atyának nincs könnyű dolga a hősnőnkkel,hiszen ő állandóan megy a saját feje után,de szerencsére még itt van azért Jesse is,aki legalább annyira aggódik Suzie miatt. :) Aztán végre ebben a részben megismerhetjük Suzie apját ,és a család is aktívan kiveszi a részét a történésekből,a mostohabátyókkal az élen. :)) Szóval nagyon élveztem,különösen a végét ahol felpörögtek az események.Még szép,hogy kell a folytatás:D

Sipor P>!
Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!”

Ez egy nagyon jó kis könyv volt, Meg Cabot fantasztikus stílusában.
Nagyon könnyen olvasható és nagyon szórakoztató. Azért, be kell vallani, a cselekménye egy kicsit hihetetlen és itt nem arra gondolok, hogy Suzie, a főszereplőnk, tud a szellemekkel beszélni. spoiler
A szereplőket nagyon szeretem, főként Dom atyát, Jesse-t és Dokit. spoiler

Az egyébként nagyon szimpatikus az egész sorozatban, ahogy Suzie és a mostohabátyjai a szüleik friss házasságát kezelik és igazi családként viselkednek.
A vége elég szomorú a sorozatnak, mikor kiderül, ki is a Vörös. spoiler

Aki szereti a pörgős ifjúsági könyveket egy kis természetfelettivel megfűszerezve, azoknak ajánlom a sorozatot. Igazi önfeledt kikapcsolódást tud nyújtani (ez a rész is).

katka777>!
Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!”

Még jobban tetszett, mint az első rész. :) Több volt benne a kaland, nyomozás, izgalom. A vége szerintem kissé túlzás volt, + Suze már betegesen önfejű és makacs, de azért bírom, ő ilyen. :) Szeretem Meg Cabot-nál, hogy annyira jól kidolgozza a mellékszereplőket is. Alakul a Suze – Jesse szál, nagyon kíváncsi vagyok, mit hoznak ki ebből. Jah, és Gina! Ő érdekel még, biztosan jópofa karakter lesz ő is. :)

Agatha>!
Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!”

Kicsit erőltetettnek éreztem én ezt a „ki-is-az-a-Vörös” dolgot, hogy miért nem lehet egy segítséget kérő szellem konkrétabb, ha már egyszer akarja, hogy segítsenek neki. De persze mivel ez adta a történet bonyodalmát, beletörődtem. Ettől eltekintve, elég jól szórakoztam, olyan nagyon érződött rajta, hogy több mint 20 éve íródott. Nemcsak olyan, ma már nélkülözhetetlen(nek gondolt) technikai jellegű dolgok hiánya, mint a mobil, hanem a kicsit naív viselkedés – hol lennének a mai 16 évesek ilyenek.. de ez nálam a nosztalgia faktort erősítette.

Fummie>!
Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!”

Érdekes, hogy elvileg már kinőttem ebből a korosztályból, mégis a körmömet rágva izgultam Suze-ért.

Light_House>!
Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!”

Az első részhez hasonlóan ez is nagyon szórakoztató volt. Igazi kikapcsolódás Suze-t olvasni :) Adam és Cee-Cee egyre jobb fejek. Jesse pedig… hát ő Jesse :)

Tímea_Kocsis_2>!
Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!”

Suzie különös kalandjai folytatódnak, egy sikoltozó kísértet ébreszti, aki nem valami profin kommunikál. Nem meglepő módon félreértések során ismét bajba keveredik. Ahelyett, hogy pár szobával arrébb sétálva átadná a rábízott üzenetet leleplez egy sorozatgyilkost. Dom atya rájön néhány elhallgatott apróságra, ami nem teszi éppen boldoggá. Felbukkan Suzie apja is és nem teszi boldoggá a hálószoba helyzet. Egy másik kísértet pedig egy nem éppen népszerű macskát bíz a mediátor gondjaira. Egyszóval a szokásos vicces katyvasz.

agi452 P>!
Meg Cabot: „Mondd meg a Vörösnek!”

Kicsit gyengébbnek éreztem az első résznél. Kevésbé kötött le a történet. Dominic atyának ebben a részben is fő a feje Suze miatt, és a mostohatesókkal is meggyűlik a lány baja. Kíváncsi vagyok, hova alakul a Jesse szál :)

Nolya>!

-Az isten szerelmére, csak elbúcsúztunk egymástól! – sziszegtem az arcába.
-Lehet, hogy már százötven éve halott vagyok, Suzannah, de azt azért tudom, hogyan kell elbúcsúzni! Búcsúzáskor az ember nem dugja a nyelvét a másik szájába!

Kapcsolódó szócikkek: Hector 'Jesse' de Silva · Susannah Simon
Nolya>!

Jesse savanyú pillantást vetett rám. A modernkor vívmányai közül a telefon az, ami egyáltalán nem nyűgözi le. Meg a tévé. Madonnával bezzeg nincs semmi baja.

236. oldal, 25. fejezet (Ciceró, 2004)

Vivi_>!

Azt mondtam, ami először eszembe jutott:
– Nem akartam, esküszöm. De úgy megijesztett, hogy leszúrtam.

Nolya>!

Jesse inkább a ne-szórakozz-velem-én-olyan-titokzatos-vagyok csoportba tartozik. Tudod, hogy értem, igaz? Az akcentusával meg azokkal a hasizmokkal.

krisztni>!

– Hát akkor jó éjszakát, Suzannah – szólalt meg Jesse azon a mély, selymes hangján.
– Jó éjt. – Az én hangom bezzeg nem volt mély és selymes. Nem, az enyém nyikorgott. Ha Jessevel beszélek, mindig nyikorog. Máskor nem, csak akkor, ha vele vagyok.
Halálos, nem? Kizárólag ilyenkor akarok szexi és kifinomult lenni, erre nyikorgok, mint egy rozsdás ajtó. Micsoda szívás.

Tíci>!

Anyám szerintem akkor is bepisilt volna az örömtől, ha Darth Vader meg a fia állít be hozzánk, annyira akart nekem egy barátot. Hiába, anyám mindig egy normális kamaszlányra vágyott.

Kapcsolódó szócikkek: Darth Vader
kattyesz>!

– Halló! – szólt bele a készülékbe.
Azonnal felismertem. Ugyanaz a lágy hang simogatta az arcomat a buliban is.
Na jó, beismerem. Bepánikoltam. Úgy cselekedtem, ahogy minden belevaló amerikai lány
tett volna a helyemben.
Lecsaptam a kagylót.

Kapcsolódó szócikkek: Susannah Simon
Nolya>!

Mert az igaz, hogy kísérteteket már szúrtam mellbe, nem is egyszer – csákánnyal, henteskéssel, sátorpóznával, mikor mi akadt az ember kezébe.

shano>!

Hajnali három felé járhatott. Odaállt az ágyam mellé, és elkezdett sikoltozni.
Teljes erejéből. Baromi hangosan. Miközben az ember mélyen alszik. Éppen Bryce Martinsenről álmodtam. A Seventeen Mile Drive-on kocsikáztunk egy vörös sportkocsival. Nem tudom, kié lehetett: gondolom Bryce-é, mert nekem még jogsim sincs. Bryce búzaszőke hajával lágyan játszott a szél, a nap lassan alábukott a tengerbe, az égbolt narancsvörösben fürdött. A szerpentinen kanyarogtunk az óceán fölött, és mégsem volt hányingerem. Rettentően csodálatos álom volt.
Erre ez a nőszemély elkezd sikoltozni a fülembe.
Kérdem én, kinek van erre szüksége?

julicsenge IP>!

– Mit csináltam volna? Megpróbáltam megmagyarázni a dolgokat. Végül is a szándékaim nem tisztességtelenek.
A francba! Vagyis… várjunk csak?
– Nem is tudtam, hogy vannak szándékaid!
Tudom, hogy szánalmas, de életem jelenlegi szakaszában attól is majd elájultam, amikor meghallottam, hogy egy srác kísértetének vannak szándékai velem – akkor is, ha azok nem tisztességtelenek.

Kapcsolódó szócikkek: Hector 'Jesse' de Silva · Susannah Simon

A mediátor sorozat · Összehasonlítás