Misztikus ​szerelem (Avalon High 1.) 266 csillagozás

Meg Cabot: Misztikus szerelem

Az Avalon gimi első látásra tipikus amerikai sulinak tűnik, tipikus diákokkal, mint például Lance, a focicsapat hátvédje, Jennifer, a pom-pom lány vagy Will, a csapatkapitány, a diákönkormányzat elnöke és egyáltalán, a legmenőbb srác a suliban. Csakhogy az Avalon gimiben senki sem teljesen az, aminek látszik… ahogy arra Ellie-nek, az új lánynak fokozatosan rá kell döbbennie. Vajon neki magának milyen szerepe lesz az egyre sűrűsödő drámai eseményekben? És vajon közbe tud-e lépni annak érdekében, hogy ne következzen be a tragédia?

Eredeti megjelenés éve: 2005

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tök jó könyvek Ciceró

Ciceró, Budapest, 2006
260 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635395477 · Fordította: Polgár Anita

A. William Wagner · Elaine "Ellie" Harrison · Mr. Morton

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Avalon High 1

Ez a könyv is nagyon aranyos és vicces volt, nagyon tetszett. Kár hogy kaszálták. Van ugyan egy 2. rész valami képregény, nem tudom, pedig szívesen olvasnám tovább a történetet.
Nagyon tetszett a környezet, remek karakterek voltak benne. Csíptem a laza professzor szülőket. Alig tudtam megállni, hogy ne írjam ki idézetbe, majd az egész könyvet, annyira vicces volt, jókat derültem olvasás közben.

Meg Cabot: Misztikus szerelem

Gyerekkorom kedvenc filmjei közé tartozott az Avalon Gimi, mert egyedi volt és az Arthur király mondakört is megszerettette velem. Most, hogy rátaláltam erre a könyvre, amiről eddig nem is tudtam, hogy létezik, nosztalgiaképp megvettem és nem bántam meg!

Mit vártam? A filmhez hasonló történetet, kicsit gyerekeset, egy kis Merlin sorozatból átvett humorral.
Mit kaptam? Egy izgalmas, vicces, romantikus történetet egy érdekes, harcias magas(végre!!) párról és egy kis misztikummal, de tényekkel megfűszerezett könyvet.

Egyáltalán nem hasonlított a filmre (közel sem állt hozzá), ami kicsit meglepett, de nekem így is tetszett (talán jobban is). Így sokkal reálisabb, gyakorlatiasabb és okosabb történetet lehetett olvasni és nem egy tündérmesét. Tanulságos volt (már a reinkarnációs és az élethez való hozzáállás része) és aranyos (de egyáltalán nem gyerekes)! A könyv vége nagyon fordulatos lett, nem is gondoltam, hogy így vitelezi ki az írónő (nem úgy, mint a filmben).
Kedveltem Ellie-t, együtt tudtam érezni vele, minden magasságából adódó problémákkal és tetszett a határozottsága is. Egy igazi eszes hősnőnek lehet nevezni egy modernebb korban.

Továbbra is vallom, hogy imádom az Arthur király mondakört, és ez a könyv csak közelebb hozta a szívemhez. Ajánlom mindenkinek!

pasztornenagyeva>!
Meg Cabot: Misztikus szerelem

Az Artúr legenda mindig is érdekelt. A mesefilmet felnőtt fejjel többször is megnéztem a gyerekekkel, míg kicsik voltak. Ezt a könyvet sem hagyhattam ki. Kíváncsi voltam milyen módon és hogyan építi be az író a fantasyt a mai korba. Nagyon jó volt.A szereplők a könyv végére egész kinyíltak.Sok érdekességet megtudhattunk a könyvből a mondához kapcsolódón.

ZeiMinn>!
Meg Cabot: Misztikus szerelem

Nagyon szeretem Meg Cabot írásait, mondhatom, hogy A neveletlen hercegnő naplóján nőttem fel. A könyv maga nem volt rossz, de mint sokan mások, én is a filmet láttam előbb. És nekem nagyon nem így rémlettek az események, különösen a vége nem. Ezért volt az, hogy nem éreztem annyira erőteljesnek ezt a regényt. Maga az Arthur mondakör felhasználásának az ötlete bejött, viszont kissé laposnak éreztem. A 160-170. oldalig alig történik valami, ami ehhez az Arthuros dologhoz kötődne, előtte számomra csak egy átlagos tiniregény. Viszont a maradék részek elég jóra sikeredtek, talán egy picit nagyobb végkifejletre vártam (sajnos itt végig a film járt a fejemben, igaz azt utoljára 2 éve láthattam, de mégis ott volt és nem hagyott nyugodni). A karakterek viszont jól ellettek találva, én nagyon kedveltem mindannyiukat.
U.I: utánaolvasgatva azt látom, hogy mindenkinek jobban tetszett a könyv (a film amúgy sem egy nagy durranás), szerintem is így van, de nehéz megváltoztatni az emlékeimet (francba a jó memóriával…) és konkrétan ami ott a filmben történt, annyira beleégett a fejembe, hogy teljesen más képet kaptam a könyvről, amit sokkal jobban is élvezhettem volna a filmes élmény nélkül!

mazsof>!
Meg Cabot: Misztikus szerelem

Gyerekkorom egyik kedvenc írónője Meg Cabot, úgyhogy időnként rám tör az érzés, hogy újra kéne olvasnom pár könyvét. Ez történt most is, és szerencsére még mindig nem kellett csalódnom benne. A történetbe nagyon jól van beleszőve az Arthur-mondakör, sok érdekességet olvashatunk. Mindezt egy modern köntösben, ugyanis a történet egy középiskolában játszódik. Nagyon megkedveltem Ellie karakterét, egy humoros, határozott, kedves lányt ismerhetünk meg. Még „felnőtt” fejjel is kikapcsolt, megnevettetett ez a könyv, tökéletes könnyed olvasmány. :)

Petrus601>!

Nagyon jó volt! :)
Először a filmet láttam, míg nem olvastam el a könyvet, addig azt gondoltam, hogy az is jóra sikerült, hát olvasás után más véleményen vagyok. Mégpedig azon, hogy a könyv ezerszer jobb!:)
Tetszett ez az egész misztikus dolog, és a szereplők is.:)

Readergirl>!
Meg Cabot: Misztikus szerelem

Eléggé a komfortzónámon kívüli a könyv, ami a történetét illeti. Igazából nem is emlékeztem, hogy miről szól, és arra sem hogy rajta van a várólistámon. Azonban ezek ellenére nagyon tetszett. Erről az Arthur-os témáról még egyáltalán nem hallottam, szóval ez eléggé érdekes volt nekem. A szereplőket nagyon szerettem. Végre egy olyan könyv, amiben a szokásostól eltérően spoiler. Nem egy hétköznapi történetről van szó, mert valljuk be spoiler, ennek ellenére nagyon könnyen bele tudtam „képzelni” magamat is a történetbe. Az, hogy spoiler. Azt kicsit sajnálom, hogy a legelején nem történt nagyon izgi dolog és hogy spoiler. Összességében szerintem ez egy nagyon jó és izgalmas könyv. Főleg, ha hozzám hasonlóan még nem hallottál az Arhur-mondakörről, vagy nem olvastál még róla. A filmet még nem láttam, viszont ezek után kíváncsi vagyok, hogy hogyan oldották meg, szóval hamarosan az lesz a terítéken.

Erzascarlett>!
Meg Cabot: Misztikus szerelem

Aranyos szerelmi történet, mely egy régi és népszerű legendával megspékelve. Nekem tetszett, könnyű kis kikapcsoló olvasmány.

ieszti>!
Meg Cabot: Misztikus szerelem

Aranyos kis történet, egy régi legendával fűszerezve. Túl sok meglepetést nem rejtett számomra, de hogy őszinte legyek nem is zavart. Egyszerűen olvastatta magát, egy délután alatt ki is végeztem. Aki szereti Meg Cabot könyveit azoknak kötelező olvasmány :) Aki eddig még nem olvasott Cabottól, azoknak pedig csak azt tanácsolnám, hogy hajrá…

Tímea_Kocsis_2>!
Meg Cabot: Misztikus szerelem

Camelott az Avalon gimiben, ötletes újraértelmezése az Artúr mondakörnek. Érdekes, elgondolkodtató és informatív. Tetszik, hogy kicsit kilép a keretekből és újragondolja a szereplőket és eseményeket. Nagyon sajnálom, hogy magyarul csak az első képregényt adták ki a háromból, bár a regény önmagában is értelmezhető, nem függővéges, de lehetne folytatása.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

A legtöbben azt hiszik, minden olyan volt, mint a filmekben meg a tévében. Tudod, susogó, csúcsos kalapokban meg. gyönyörű ruhákban sikló hölgyek, meg hős megmentőként feltűnő lovagok.
De az ember, ha a szülei középkorkutatók, már csecsemő korában rájön, hogy ez az egész csak kamu. Az igazság az, hogy a középkorban mindenki bűzlött, senkinek nem volt foga, sokan húszéves korukban öregkori végelgyengülésben pusztultak el, a nőket olyanhoz kényszerítették feleségül, aki még csak nem is tetszett nekik, ráadásul mindenért állandóan őket hibáztatták.

19. oldal, Első fejezet (Ciceró, 2006)

island>!

– Ha a jegyed miatt jöttél, akkor ne aggódj – mondta, engedve a kérdést a füle mellett. – Bárki is helyettesít majd, biztos, hogy A-t kapsz. Kiváló vázlatot adtál le. Értelmesen össze tudsz kapcsolni két mondatot, amire az iskola legtöbb kis kreténje egyszerűen képtelen.

19. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Mr. Morton
Destinee>!

– Ez a gyerek kiesz majd minket a vagyonunkból.
Apa! – szóltam rá szörnyülködve. – Halljuk, amit mondasz!
– Tudom – szólt vissza.

Kapcsolódó szócikkek: A. William Wagner
Niitaa P>!

Mindennap rád gondolok, minden este veled alszom, reggelente veled ébredek, napközben miattad vagyok éberebb. Úgy szeretlek, mint még soha senkit, fogadd el, mert ezt tudja mindenki. Kész vagyok feláldozni az életem, és odaadni mindenem. Veled leszek egy kis időre, ha szeretnéd, akkor örökre.

Fanni_Dorottya>!

De akkor sem rohangászhatok az utcán, kezemben egy karddal. Mit szólnának a szomszédok? A jó benyomásnak azonnal annyi lenne.

Destinee>!

Azt hiszem, van valami magával ragadó a hatalommal rendelkező fickókban… legalábbis az olyan jó fenekűekben, mint Will.

Kapcsolódó szócikkek: A. William Wagner · Will
Cheril>!

Az persze eszembe sem jutott, hogy romantikus érzelmeket táplálna irántam. Mert ugyan ki akar hamburgert, amikor minyon is vár rá?

Cheril>!

– Haza? – ismételtem. – Mit tud maga az otthonról? Tudja, az otthon, az nem csak egy hely. Az emberek teszik azzá. Az emberek, akik törődnek egymással.

R4ms3s P>!

Nem vagyok ronda, vagy ilyesmi, de nem vagyok egy Jennifer Gold sem. Úgy értem, ő az az „Ó, olyan kicsi vagyok és tehetetlen, kérlek ments meg, te, nagy és erős férfi!”-típus. Tudjátok, akibe a suli összes fickója belezúg.
Hozzám inkább öregasszonyok szoktak odajönni a boltba, azzal, hogy „Levenné azt a macskaeledelt arról a nagyon magas polcról, aranyoskám?”

R4ms3s P>!

[…] közben azon járt az eszem, hogy miért az ilyen apró csajoknak jutnak a legmagasabb srácok, miközben a magamfajta zsiráfok kénytelenek beérni a törpékkel.

Avalon High sorozat · Összehasonlítás