Premiers ​pas (Journal d'une Princesse 2.) 1 csillagozás

Meg Cabot: Journal d'une Princesse 2. – Premiers pas Meg Cabot: Journal d'une Princesse 2. – Premiers pas

Non seulement Mia vient d'apprendre qu'elle est princesse de Genovia, mais voilà que, dans le cadre de ses futures fonctions, elle doit participer à une émission en prime time pour la télévision. Elle qui déteste son physique! Et, pour couronner le tout, sa mère attend un bébé de son prof de maths. Heureusement, elle peut se confier à son journal.

Eredeti megjelenés éve: 2001

Hachette, Párizs, 2008
ISBN: 9782012016989
Hachette, Párizs, 2004
286 oldal · ISBN: 2012009182 · Fordította: Josette Chicheportiche · Illusztrálta: Chesley Mc Laren

SunnyRiver>!
Meg Cabot: Journal d'une Princesse 2. – Premiers pas

C'est magnifique!!
Khm… szóval. Először is le kell szögeznem, hogy ez egy rettentő elfogult értékelés lesz, helyenként francia szavakkal.
Nagyon boldoggá tesz a tudat, hogy két hét francia nyári egyetem után nem csak visszatért a régi francia tudásom, de túl is szárnyaltam régi önmagam és képes vagyok franciául olvasni. És élvezem!!! És nem csak azért, mert már ismerem a művet (hiszen az egyik nagy kedvencem a Mia-sorozat), hanem azért is mert észreveszem a nyelvtani finomságokat és olyan mondásokat, kifejezéseket értek és tanulok meg, amiket máshonnan szerintem nem tudnék.
A történet pedig magával ragadó, inoubliable és vicces. Komolyan, franciául is! Egy párszor hülyének nézett a környezetem. Na de hát amikor Miának olyan jó a stílusa… És nem tudok napirendre térni afölött, hogy Michael meeeeennyire cukiiiiiii!!!! A kedvenc fiktív pasim! Vagy legalábbis a Top10-ben van.
Az meg mennyire fura már, hogy amikor franciául olvasom a könyvet, a szereplők a fejemben más hangon szólalnak meg, mint mikor magyarul olvasom?? Mais pourquoi?? De amúgy cukik. Csak vékonyabb a hangjuk.
Most úúúúgy elolvasnám a többi részét is franciául, de sajna csak ezt találtam meg egy kicsi antikváriumban, Párizsban.

Journal d'une Princesse sorozat · Összehasonlítás