71. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján

Hajsza (Hívószám 1-800 4.) 149 csillagozás

Ketten a gonoszok ellen
Meg Cabot: Hajsza

A tizenhat éves Jessica Mastriani tudja, hogy nem sikerülhet eltitkolnia különleges pszichikai képességét, melyet az USA kormánya a saját céljaira is fel akar használni. Azt azonban soha nem gondolta volna, hogy Cyrus Krantz, az FBI egyik fejese meggyőzheti arról, hogy az ő elitcsapatában a helye, amely hozzá hasonlóan különleges adottságú emberekből áll.
    Amikor az erdő mélyén élő bűnözők elrabolnak egy helybeli fiút, kiderül, hogy Jess célja egybevág Krantzéval. Így nem marad más választása, mint hogy összefogjon vele, hogy elejét vegyék egy még súlyosabb bűncselekménynek. Vajon sikerül-e a gyűlölet és félelemkeltés légkörében kettejüknek – és persze Jess szerelmesének, Robnak és barátainak – megmenteniük a kiszemelt áldozat életét a sajátjuk elvesztése nélkül?

Eredeti mű: Meg Cabot: Sanctuary

Eredeti megjelenés éve: 2002

Ciceró, Budapest, 2004
176 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635394527 · Fordította: Szabó Mária

Jessica Antonia Mastriani · Robert Wilkins · Claire Lippman · Cyrus Krantz · Douglas Mastriani · Ruth Aramowitz · Seth Blumenthal · Tasha Thompkins

Meg Cabot: Hajsza Ketten a gonoszok ellen

Az előző részhez képest kicsit gyengébb volt, ami meg is látszik azon, hogy milyen gyorsaságban olvastam. Igazából még mindig nagyon szeretem a sorozatot, csak ez most valahogy másabb volt. Rob és Jess kapcsolata is kicsit fejlődött, bár az ötödik rész végén lesz végre jó, szóval egy egész sorozatot kapunk arról, ahogy egymást kerülgetik.. Ettől függetlenül Meg Cabot még mindig zseni és imádom a nő humorát.

rafaelo0824

Meg Cabot: Hajsza Ketten a gonoszok ellen

Szeretem ezt a kötetet, bár eléggé átvezető rész fílingje van, és a krimi szál is túl hirtelen, viszont vicces és könnyed. Rengeteget nevettem a hajsza részen, illetve Rose néni is nagy kedvenc. Tetszik a romantikus szál is, bár így a 4. részre már többet várna egy kicsit az ember. Persze ettől még aranyos tiniregény.

Jessei

Meg Cabot: Hajsza Ketten a gonoszok ellen

Huszadjára is rádöbbentem, hogy Meg Cabot egy zseni.Ez a könyve eltért a tőlem megszokottól, de mégsem: tudtam hogy Meg néni írta, még is különös érzés fogott el, viszont ugyanolyan gördülékeny volt a sztori, pörögtek az események, főleg a végénél, de ezért vontam le egy fél csillagot.Túl rövid a könyv és a tetőpont nincs kidolgozva eléggé, hiányosnak éreztem, szó szerint a lecsó közepébe vágás történt.
Ennek ellenére iszonyatosan okosan fűzte bele az etnikai, fasiszta és különböző társadalmi ellentétek jelentőségének szálait és visszataszító életszerűséggel ábrázolta az emberi butaságot.Úgy álltam neki a könyvnek, hogy valami könnyed kis gyújtogatós sztori borító után szabadon de mégsem ezt kaptam, hanem egy igen komoly összegzést halálesetekkel egy felnőttől, aki egy nem mindennapi tini szemszögéből meséli azt.Pozitívan csalódtam az írónőben és nőtt a szememben:) Érdemes elolvasni.

kte

Meg Cabot: Hajsza Ketten a gonoszok ellen

A Hívószám sorozat ezen része számomra nem tudott megújulni. Maradt a kissé őrült Jessica, az őt néha kelletlenül, de mindenben támogató Rob és barátaik, a szaglászó FBI (új emberekkel) és az újabb elrabolt személyek. Aranyos és vicces volt és végre spoiler, de nem tett rám igazán mély benyomást.
A történet mondanivalója azonban ezúttal is rendben van, az írónő ezúttal sem feledkezik meg arról, hogy a fiatalosság és könnyedség mellett komoly témákba is belecsippentsen.

Csillux

Meg Cabot: Hajsza Ketten a gonoszok ellen

Ezt a részt anno vagy nem olvastam vagy nagyon kiestek a dolgok…
Nagyon újnak hatott a történet és kicsit nekem durvább volt az előzőekhez képest.
Mondjuk engem még mindig a Jess és Rob szál hajt a legjobban benne. :)

SarahSparkle

Meg Cabot: Hajsza Ketten a gonoszok ellen

A legizgalmasabb Cabot-sorozat, és határozottan a kedvenceim közé tartozik!

Sz_Flóra

Meg Cabot: Hajsza Ketten a gonoszok ellen

Rob annyira, de annyira. *.* Mikor olvastam a sorozatot, ő volt az aktuális álompasim. :D Néha nem tudtam hova tenni, és emiatt zavart, de imádom a kiszámíthatatlan srácokat, szóval ez csak növelte a rajongásomat iránta. :) A könyv pedig nagyon tetszett! <3

Könyvmolykisasszony

Meg Cabot: Hajsza Ketten a gonoszok ellen

Mostanában annyira nincs kedvem olvasni :S
Meg ez a része a sorozatnak annyira nem tetszett, jó volt, mint mindig, csak, hát lehet hogy az előző tök izgalmas rész után, vágytam valami még nagyobb durranásra.
De egyébként nagyon szeretem ezt a krimi feelinget :D

saxomusic

Kedvenc karakter: –
A történet: 5/5
A karakterek: 5/5
A borító: 5/4

Vivi_

Az ördög néha úgy próbál bolonddá tenni, hogy ártatlannak mutatja azt, aki tele van bűnnel.

Vivi_

Azt hiszem, mondtam már, hogy hatodikban elvégeztem az elsősegély-tanfolyamot, és azonnal tudtam, hogy ha így spriccel a vér egy sebből, akkor nagy baj lehet. Akkor a golyó valószínűleg az artériát találta el. Úgyhogy azt tettem, amit ilyenkor tenni kell: állon vágtam Krantzot.

Könyvmolykisasszony

Az volt az érzésem, hogy tudom, mit fog mondani.
– Ne fárassza magát azzal, hogy megköszönje – hárítottam el. – Bárkiért megtettem volna. Boldogan. – De nem eresztett el, ezért még közelebb hajoltam. – Na, mondja!
– Maga a legrosszabb sofőr, akivel eddig találkoztam.

160. oldal, 17. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Cyrus Krantz · Jessica Antonia Mastriani
beaaa93

Furcsa dolog a szerelem. A legképtelenebb dolgokra veszi rá az embert.

93. oldal, 9. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Jessica Antonia Mastriani
Zizifalva

– Te ki vagy? – kérdezte halkan. – Mi… mit akarsz?
Mit felelhettem volna? Legalább tízszer láttam azt a filmet.
– Én? Luke Skywalker vagyok, és azért jöttem, hogy megmentselek.

121. oldal, 12.fejezet

danlin

– Úgyhogy azt hiszem – fejezte be Tasha az elkezdett mondatot –, jó barátnők lehetnénk. Ha te is akarod.
– Persze. – Kitártam a karom, és összeölelkeztünk. Amikor a füle közel került a számhoz, belesúgtam: – De ha összetöröd a bátyám szívét, neked is beverem a képed!

178. oldal, 19. fejezet

PeTTusz

– Na és? Érettségi előtt áll, és sokkal érettebb a koránál. Te meg éretlen vagy a korodhoz képest. Tökéletes pár lennétek.
– Kösz.

72. oldal, 7. fejezet

PeTTusz

Nem mondta ki, de nem is kellett. Egyszerre eloszlott minden haragom. Ezt műveli az emberrel a szerelem.

91. oldal, 9. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Jessica Antonia Mastriani · Robert Wilkins
Szotyiiiiiii P

– Hallja ezt, Mr. Henderson? Dr. Thompkins fogja megoperálni. Tudja, kicsoda dr. Thompkins? – Henderson nem tudott felelni, mert oxigénmaszk volt a száján. De nem is vártam tőle választ. – Annak a srácnak az édesapja, akit a fiai otthagytak holtan a kukoricásban.
Dr. Thompkins döbbent pillantást vetett a sebesültre, és önkénytelenül hátrább lépett.
– Ő gyilkolta vagy gyilkoltatta meg a maga fiát – fejeztem be.
– Nem operálhatom meg ezt az embert – mondta kisvártatva a doktor, de nem vette le a szemét a hordágyon fekvő sebesültről.
– Azt kívánja, hogy riasszam dr. Levine-t? – kérdezte az egyik nővér, és elő akarta venni zsebéből az orvoshívót.
– Hadd jegyezzem meg – szólaltam meg ismét – hogy ugyanez a fickó raboltatta el Seth Blumenthalt, gyújtatta fel a zsinagógát és döntette ki a temetőben a sírköveket.
A nővér keze megállt a levegőben.
– Esetleg dr. Takahashit? – ajánlotta a másik nővér. – Bár nem tudom, szolgálatban van-e ma éjszaka.
– Az a helyzet – szóltam közbe –, hogy Henderson a bevándorlókat se kedveli igazán. Igaz, Mr. Henderdon? – Lehajoltam, úgyhogy az arcom egészen közel került az övéhez. – Micsoda pech! Vagy egy fekete, vagy egy zsidó, vagy egy japán fogja megoperálni. Úgyhogy jobb, ha visszaszív mindent, amit róluk mondott.

tealevel99

– Nem töröm össze, ne aggódj.
    – Mit nem törsz össze? – kérdezte Douglas gyanakodva. – Mit mondtál neki? – vont felelősségre.
    – Semmit. – Visszaültem Rob ágya szélére.

178. oldal, 19. fejezet (Ciceró, 2004)

Hívószám 1-800 sorozat · Összehasonlítás