Esküvő ​olasz módra (Fiú 3.) 224 csillagozás

Meg Cabot: Esküvő olasz módra

A karikaturista Jane Harris boldogan indul élete első európai útjára, ahol barátnője, Holly esküvői tanúja lesz, aki vőlegényével, Markkal együtt elhatározza, hogy Olaszországban, a festői szépségű Le Marche tartományban mondja ki a boldogító „igen”-t. Ám mikor Jane a repülőtéren találkozik a vőlegény tanújával, Cal Langdonnal, a világutazó riporterrel, azonnal olthatatlan ellenszenv támad mindkettejükben egymás iránt. A sors azonban úgy hozza, hogy – a fiatal pár boldogsága érdekében – kénytelenek elutazni Rómába … kettesben. Meg Cabot regénye ezúttal főként e-mailekből, levelekből, naplórészletekből áll össze.

Eredeti megjelenés éve: 2005

Ciceró, Budapest, 2006
306 oldal · puhatáblás · ISBN: 963539537X · Fordította: Tulics Mónika

Cal Langdon · Holly Caputo · Jane Harris

Meg Cabot: Esküvő olasz módra

Rá kell találnod arra a személyre, aki mellett el tudod képzelni az életedet, s akinek a gyengéit is tolerálni tudod.

Több mint 10 éve olvastam először ezt könyvet, miután a szeretett nagymamámtól megkaptam. ♥
Rég várt már arra, hogy újraolvassam és el is jött az ideje.

Először: imádom Meg Cabotot. Fiatal korom egyik meghatározó írója volt. Megpróbáltam utánanézni, hogy mostanság jelent-e meg új könyve és azt kellett tapasztalnom, hogy az utolsó Neveletlen hercegnő után nem jelent meg új könyve. :O Ennek az okáról tud esetleg valaki valamit?

Vissza a regényre. Ez a modern levélregény forma izgalmassá tette, kimondottan jó volt, így olvasni.
Minden szereplő szerethető. A helyszín elvarázsol.
Az írónő intelligens humora azonnal megnyer magának.

A cselekményt nem szeretném spoilerezni, mert ez a könyv szerintem a romatikusok kedvelőitől mindenképpen megér egy próbát!

Olvassátok, szeressétek!♥

Adryenne1991>!
Meg Cabot: Esküvő olasz módra

Nagyon szeretem Meg Cabot könyveit. Legyen az gyermekkönyv vagy YA.
Minden korosztállyal megtalálja a közös hangot, megérzi és megérti a problémáikat.
Talán a Fiú sorozatnak ez a leggyengébb kötete, de én még ezt is nagyon szerettem.
Humoros, szórakoztató, fordulatos és ami a legfontosabb: egyedi.
Sokkal jobban élvezem ezeket a regényeket, mint a mostanában tucatszámra megjelenő sikerkönyveket.

ƨɔɴом>!
Meg Cabot: Esküvő olasz módra

Annyira, de annyira kar ezert a konyvert!
Nehol kis bájos tortenet, romanccal es Olaszorszaggal atitatva a lapjain, mashol meg annyira lapos es ures az egesz, hogy szo szerint kong a konyv tole.
A szereplok egymashoz viszonyulasa elkonyvelt dolog, en reszemrol minimalis szikrat veltem felfedezni.

Light_House>!
Meg Cabot: Esküvő olasz módra

Könnyed, humoros és kicsit őrült történet. Ahogy egy Cabot regénynek lennie kell :)

Manocska0123>!
Meg Cabot: Esküvő olasz módra

Meg Cabot mindig kis butácska szereplőkkel tölti meg a könyveket, bár gondolom azért, mert elsősorban a gyerekkönyvek a profilja. Nem is tudtam eldönteni ki is a célcsoportja ennek a könyvnek. Pedig biztos vagyok benne, hogy az írónő nem olyan bugyutácska mint ez a könyv volt.

Ancsúr>!
Meg Cabot: Esküvő olasz módra

Nem ez lesz a kedvenc könyvem az írónőtől, de attól még cuki kis történet volt.
A borítója viszont… Na, hát azért kár. Az nem annyira jött be.

Zizifalva>!
Meg Cabot: Esküvő olasz módra

Érdekes, hogy milyen gyorsan megváltozhat a véleményem egy emberről.
Jane aranyos karakter, bár Cal szemével nézve tényleg ijesztő egy kicsit. :) Ami azt illeti, szeretem Olaszországot, és nagyon tetszett róla minden leírás. A végén lévő beszámoló Meg saját esküvőjéről is érdekes, a kislányok jól átverték szegényt. :D Itt már számlák, repülőjegyek és apróbb dolgok is belekerültek a könyvbe, ez pedig kifejezetten feldobta az egészet. :) Szerintem egy Cabot-rajongónak mindenképp el kell olvasnia.

Tímea_Kocsis_2>!
Meg Cabot: Esküvő olasz módra

Pezsgő hangulatú, jó hangulatú levélregény esküvővel és szerelemmel. A viták és az összezártság összehoz egy összeillő párt. Tetszettek a csodakandúr rajzok és a két főszereplő naplóírása, mert így a gondolataikba is beleláttunk. Ötletes, hogy nem a házasulandó pár, hanem a tanúk a főhősök. A regény pikantériája, hogy rézben önéletrajzi ihletés.

clarisssa P>!
Meg Cabot: Esküvő olasz módra

Aj-jaj, hát ez meg mi a manó volt?! Olyan régóta kinéztem már magamnak ezt a könyvet, most pedig csalódnom kellett… Ez a történet TÉNYLEG csak kikapcsolódásra alkalmas, TÉNYLEG csak egy tündi-bündi kis chick-lit, minimális tartalommal, rengeteg sziruppal és női agyra kifejezetten ártalmas befejezéssel, ami miatt jogos lenne egy „mese” címkét is hozzáadni az adatlapjához.
Na, hogy valami jót is írjak róla: élvezetes volt az a minimális olasz hangulat, ami átjött a sorok között és kimondottan pörgőssé tette az e-mail- és naplóforma a könyvet. De nekem akkor is túúúl sok benne a semmin való hajtépés és szenvedés. Persze simán lehet ám, hogy a hiba az én készülékemben van, mert sajnos nem vagyok már mai chick

Ciceró, Budapest, 2006
306 oldal · puhatáblás · ISBN: 963539537X · Fordította: Tulics Mónika
Zyta88>!
Meg Cabot: Esküvő olasz módra

Nekem nagyon bejön a levélregény, mint műfaj. De csakis a sok szereplős változat. Amikor csak ketten vannak végig, az nem mindig jó.
De hogy miért tetszik ennyire, azt nem igazán tudom. Talán amiatt, mert így nem csak 1 vagy 2 főszereplő gondolataiba látok bele, hanem abba is, hogy mások mit gondolnak róluk, milyennek látják őket, vagy hogy egy adott esemény a többiek olvasatában hogyan zajlott. Illetve, ha a szereplők minél több emberrel beszélnek (vagy leveleznek), akkor más-más oldalukról is megismerjük őket.
A jelen történetben viszont nem kell kizárólag e-mailekre hagyatkoznunk, a 2 főszereplőtől naplóbejegyzéseket is kapunk. Ráadásul, a női főszereplő, Jane, mivel képregény-rajzoló, még jópofa cicás rajzokkal is illusztrálja a naplóját. Azok tök jók voltak.
Ezt a könyvet én már olvastam 10+ éve, mikor végigmentem Meg Cabot könyvein, de nem mondanám, hogy sok mindenre emlékeztem. Viszont, úgy rémlett, ez volt a kedvencem a sorozatból, azért ezzel kezdtem az újrázást. Ez ugyanis 3. rész, de nem igazán kell hozzá előismeret, minden részben új szereplők vannak, csak vissza-vissza utalgatnak 1-1 régire.
A sztori valóban nem túl emlékezetes: egy fiatal pár elhatározza, hogy a szülői nyomás elől elmenekülve Olaszországba “szöknek” megházasodni, ahová legjobb barátaikat, a 2 tanút viszik csak magukkal, akik ezelőtt sosem találkoztak, de persze azonnal baromi ellenszenvesek lesznek egymásnak, hála az előítéleteiknek, mindenféle elméleteket gyártanak egymásról, de közbe a naplójukba azért csorgatják is a nyálukat a másik után. Aztán persze végül rájönnek, hogy az ellentétek vonzzák egymást és őket az ég is… blablabla….
Szóval a romantikus vonal eléggé sablonos, és őszintén szólva mindkét főszereplőnek voltak nagyon buta elgondolásai, de valahogy mégis szórakoztató tudott lenni, olyan kis limonádé olvasmány, amin néha csóválod a fejed, de többször el-el-mosolyodsz és élvezed, hogy kikapcsol. Kis vicces, aranyos történet. Ami egyedivé teszi, az maga a műfaj, illetve a helyszín. Annyira szép tájleírások voltak Olaszországról, ráadásul a fő helyszín egy kevésbé ismert rész volt, Le Marche tartomány, ahová nagyon kedvet kaptam elutazni. Csodaszép hely lehet.
Ezek miatt adtam 4 csillagot, annak ellenére, hogy a sztori nem nagy szám, és borzasztóan tud idegesíteni ez a ‘pár nap alatt életreszólóan hősszerelmesek leszünk, pedig nem nagyon ismertük meg egymást rendesen’ téma. Sőt, itt a végén még olyat is bedobtak, ami miatt majdnem nem lett 4 csillag. spoiler De összességében van annyira jópofa ez a történet, hogy minden hibáját el tudtam nézni. Könnyed kikapcsolódásnak tökéletes. Pláne a levélregények kedvelőinek.

Niki_néni_olvas P>!

Húúúúúh, anyák! Én szeretem az enyémet, és jó is az, hogy valaki feltétel nélkül szeret engem, és mindig nekem ad igazat – de, könyörgöm, MIÉRT PLETYKÁL FOLYTON???

Niki_néni_olvas P>!

!!! A CNN éppen most mondta be, hogy San Franciscóban nem engednek felszállni egy gépet, mivel a fedélzeten vélhetőleg egy vírusos beteg utazik, aki akár az egész világot megfertőzheti!!!

Niki_néni_olvas P>!

Mellesleg megpróbálta ő felfedezni a világot tegnap este is. Ételmérgezés lett a vége.

Kapcsolódó szócikkek: ételmérgezés
Niki_néni_olvas P>!

Úristen, tényleg, mi van akkor, ha kiderül, hogy a sors által nekem szánt férfi valójában homoszexuális?

Niki_néni_olvas P>!

Csakhogy mindegyik testvéred aranyos olasz lányt vett feleségül, kivéve persze Frankie-t, aki összeszűrte a levet azzal a sztriptíztáncosnővel. De még az a lány is jó keresztényként éli az életét, amikor nem vetkőzik pénzért valamelyik lokálban.

Mircsi>!

Van valami üdítő abban a lelkesedésben, amivel az amerikaiak az antikvitás felé fordulnak. Úgy tűnik, már szinte el is feledkeztem róla, mióta nem élek az Államokban, hogy van a világnak egy része, ahol a múlt csupán néhány évszázadban mérhető. Valóban lehet abban valami felemelő, ha az ember olyan épületet lát, amely már ezerötszáz évvel a Mayflower előtt is létezett…
Na persze, ha nem gyilkoltuk volna halomra az indiánokat, és nem dúltuk volna fel a szülőföldjüket, minden másképp alakulhatott volna.

Kapcsolódó szócikkek: Cal Langdon

Niki_néni_olvas P>!

Csak egy őrült akarhat ilyen sorsot a gyerekének!
Ennek ellenére, életemben először kénytelen vagyok belátni, hogy az őrültségnek is lehet létjogosultsága, mert az ilyen típusú őrültséget a szerelem szüli…

Kapcsolódó szócikkek: Cal Langdon · szerelem
Niki_néni_olvas P>!

Még Frodó A Gyűrűk Urából sem bírná ki hét órán át egy akkora ülésen! Mit mondjak én a 190 centimmel és 100 kilómmal?

Estella>!

Ez a pasi képes a krumplit is kidumálni a földből…

Kapcsolódó szócikkek: Cal Langdon · Jane Harris