Esküvő ​olasz módra (Fiú 3.) 206 csillagozás

Meg Cabot: Esküvő olasz módra

A karikaturista Jane Harris boldogan indul élete első európai útjára, ahol barátnője, Holly esküvői tanúja lesz, aki vőlegényével, Markkal együtt elhatározza, hogy Olaszországban, a festői szépségű Le Marche tartományban mondja ki a boldogító „igen”-t. Ám mikor Jane a repülőtéren találkozik a vőlegény tanújával, Cal Langdonnal, a világutazó riporterrel, azonnal olthatatlan ellenszenv támad mindkettejükben egymás iránt. A sors azonban úgy hozza, hogy – a fiatal pár boldogsága érdekében – kénytelenek elutazni Rómába … kettesben. Meg Cabot regénye ezúttal főként e-mailekből, levelekből, naplórészletekből áll össze.

Eredeti megjelenés éve: 2005

Ciceró, Budapest, 2006
306 oldal · puhatáblás · ISBN: 963539537X · Fordította: Tulics Mónika

Cal Langdon · Holly Caputo · Jane Harris

Adryenne1991
Meg Cabot: Esküvő olasz módra

Nagyon szeretem Meg Cabot könyveit. Legyen az gyermekkönyv vagy YA.
Minden korosztállyal megtalálja a közös hangot, megérzi és megérti a problémáikat.
Talán a Fiú sorozatnak ez a leggyengébb kötete, de én még ezt is nagyon szerettem.
Humoros, szórakoztató, fordulatos és ami a legfontosabb: egyedi.
Sokkal jobban élvezem ezeket a regényeket, mint a mostanában tucatszámra megjelenő sikerkönyveket.

ƨɔɴом P
Meg Cabot: Esküvő olasz módra

Annyira, de annyira kar ezert a konyvert!
Nehol kis bájos tortenet, romanccal es Olaszorszaggal atitatva a lapjain, mashol meg annyira lapos es ures az egesz, hogy szo szerint kong a konyv tole.
A szereplok egymashoz viszonyulasa elkonyvelt dolog, en reszemrol minimalis szikrat veltem felfedezni.

Light_House
Meg Cabot: Esküvő olasz módra

Könnyed, humoros és kicsit őrült történet. Ahogy egy Cabot regénynek lennie kell :)

Constellation
Meg Cabot: Esküvő olasz módra

Aranyos nyári romcom, Meg Cabot utánozhatatlan stílusában. Kikapcsolódásnak tökéletes :)

Manocska0123
Meg Cabot: Esküvő olasz módra

Meg Cabot mindig kis butácska szereplőkkel tölti meg a könyveket, bár gondolom azért, mert elsősorban a gyerekkönyvek a profilja. Nem is tudtam eldönteni ki is a célcsoportja ennek a könyvnek. Pedig biztos vagyok benne, hogy az írónő nem olyan bugyutácska mint ez a könyv volt.

Ancsúr P
Meg Cabot: Esküvő olasz módra

Nem ez lesz a kedvenc könyvem az írónőtől, de attól még cuki kis történet volt.
A borítója viszont… Na, hát azért kár. Az nem annyira jött be.

Zizifalva
Meg Cabot: Esküvő olasz módra

Érdekes, hogy milyen gyorsan megváltozhat a véleményem egy emberről.
Jane aranyos karakter, bár Cal szemével nézve tényleg ijesztő egy kicsit. :) Ami azt illeti, szeretem Olaszországot, és nagyon tetszett róla minden leírás. A végén lévő beszámoló Meg saját esküvőjéről is érdekes, a kislányok jól átverték szegényt. :D Itt már számlák, repülőjegyek és apróbb dolgok is belekerültek a könyvbe, ez pedig kifejezetten feldobta az egészet. :) Szerintem egy Cabot-rajongónak mindenképp el kell olvasnia.

clarisssa P
Meg Cabot: Esküvő olasz módra

Aj-jaj, hát ez meg mi a manó volt?! Olyan régóta kinéztem már magamnak ezt a könyvet, most pedig csalódnom kellett… Ez a történet TÉNYLEG csak kikapcsolódásra alkalmas, TÉNYLEG csak egy tündi-bündi kis chick-lit, minimális tartalommal, rengeteg sziruppal és női agyra kifejezetten ártalmas befejezéssel, ami miatt jogos lenne egy „mese” címkét is hozzáadni az adatlapjához.
Na, hogy valami jót is írjak róla: élvezetes volt az a minimális olasz hangulat, ami átjött a sorok között és kimondottan pörgőssé tette az e-mail- és naplóforma a könyvet. De nekem akkor is túúúl sok benne a semmin való hajtépés és szenvedés. Persze simán lehet ám, hogy a hiba az én készülékemben van, mert sajnos nem vagyok már mai chick

Ciceró, Budapest, 2006
306 oldal · puhatáblás · ISBN: 963539537X · Fordította: Tulics Mónika
kte
Meg Cabot: Esküvő olasz módra

Nem tehetek róla, hogy imádom Meg Cabot könyveit! Női szereplői sokszor hozzák a buta és műveletlen amerikai első benyomását, de végül valahogy mindig többnek bizonyulnak. Jane életvidám felfogása követendő példa lehetne számunkra, élvezzük jobban az életet!
Nagyon élveztem a helyzetből fakadó humort, például hogy Jane nem bír napirendre térni afölött, hogy Cal még sosem hallott az ő rajzfilmcicájáról, a Csodakandúrról, aki véleményem szerint meglehetősen Garfield-szerű lehet. :-) Azt is imádtam, amikor egymás mellett ülve e-maileznek és minden szereplő gondolatait megismerjük az aktuális eseményről.
Az esküvői engedély megszerzése zseniális húzás volt!
Külön kiemelendő, hogy a regény végén Cabot elmeséli, mely részek történetek meg a valóságban vele vagy barátaival.

Fanni_Dorottya
Meg Cabot: Esküvő olasz módra

Imádom Meg Cabot stílusát, úgyhogy nagy reményekkel kezdtem el olvasni. Nem okozott csalódást. Vicces, romantikus, szimpatikus szereplőkkel. Tetszik, hogy levelekből meg ilyesmikból van összerakva, szeretném a Boy-sorozat többi tagját is olvasni.

Mircsi P

Van valami üdítő abban a lelkesedésben, amivel az amerikaiak az antikvitás felé fordulnak. Úgy tűnik, már szinte el is feledkeztem róla, mióta nem élek az Államokban, hogy van a világnak egy része, ahol a múlt csupán néhány évszázadban mérhető. Valóban lehet abban valami felemelő, ha az ember olyan épületet lát, amely már ezerötszáz évvel a Mayflower előtt is létezett…
Na persze, ha nem gyilkoltuk volna halomra az indiánokat, és nem dúltuk volna fel a szülőföldjüket, minden másképp alakulhatott volna.

Kapcsolódó szócikkek: Cal Langdon
Szelén P

Címzett: Jane Harris
Feladó: Cal Langdon
Mivel látványosan kerülöd az alkalmat, hogy mindezt négyszemközt tisztázhassuk, kénytelen vagyok e-mailezni neked. […]
Címzett: Cal Langdon
Feladó: Jane Harris
Úristen, nem hiszem el, hogy képes vagy ismét e-mailezni nekem az első ülésről! Azonnal hagyd abba!

Kapcsolódó szócikkek: Cal Langdon · Jane Harris
Estella

Ez a pasi képes a krumplit is kidumálni a földből…

Kapcsolódó szócikkek: Cal Langdon · Jane Harris
blankaveronika IP

– Milyen ital ez? – kérdeztem tétován, miközben a fény felé tartottam a poharamat és az apró buborékokban gyönyörködtem.
– Frizzante – válaszolta Holly. – Emlékszel, a pincér megkérdezte, hogy buborékos bort kérsz-e, és te igennel válaszoltál. Nem ízlik?
– De igen, imádom.

68. oldal, Jane Harris utazónaplója

Kapcsolódó szócikkek: Holly Caputo · Jane Harris
blankaveronika IP

Felsorolni sem tudnám, miket vacsoráztam, de annyi bizonyos, hogy minden nagyon finom volt. A pincér hosszasan sorolta a fogásokat, Holly és Cal pedig lelkesen bólogattak, és kiválasztották a vacsoránkat. Aztán egyre csak érkeztek a tálak és tányérok, többek között kecskesajtos saláta paprikával töltött olajbogyóval, csinos halmokba rendezett libamájpástétom, vagy vajas-sajtos öntettel tálalt endíviasaláta…

76. oldal, Jane Harris utazónaplója

Kapcsolódó szócikkek: Cal Langdon · Holly Caputo · Jane Harris
justagirl

Lennie kell valamilyen olasz törvénynek, ami védelmet biztosít a nők által védtelen férfiak ellen elkövetett atrocitásokkal szemben…

Kikicsglory

Persze tudom, beutazta a világot, és millió cikket írt háborúkról meg az Ebola vírusról, tudom, hogy könyve is megjelent a napokban, de ez távolról sem jelenti azt, hogy okosabb lenne nálam. Szerinted például képes lerajzolni egy macskát?

Sarok_Ildi

Ha-ha-ha, mi ez, ha nem magamutogatás? Celsius? Honfitársaival ellentétben Nagyokos Cal Celsiusban is vágja a hőmérsékletet.

Sarok_Ildi

Szia, Xal! Men talélom a szemmöveggemet. Ti ol vatytok?????
Merk

Sarok_Ildi

Ha igaz, anyád nagyon szomorú lesz. Most éppen a templomban van és misét mondat a gyerekeiért, akiknek – szerinte – egymás után megy el az eszük.