Csúcsformában (Heather Wells rejtélyes esetei 4.) 87 csillagozás

Meg Cabot: Csúcsformában

Nemcsak ​Heather Wells van csúcsformában, de a sorozat külseje is megújult!

A New York-i főiskolán kitört a nyári szünet, de ez nem jelenti azt, hogy az igazgató asszisztense, Heather Wells, most már hátradőlhet és pihenhet. A kollégium tele van tizenkét-tizenhárom éves visongó lánykákkal, ott kapott szállást az első „Tania Trace rocktábor,” melyet Tania Trace, a popcsillag (és Heather exe, a szívtipró Jordan Cartwright újdonsült felesége) vezet.

De amikor a valóságshow egyik producere hirtelen elhalálozik, és kiderül, hogy valójában az énekesnő lett volna a célpont, Grant Cartwright, a Cartwright Records főnöke, a másik fiához, Cooper Cartwrighthoz fordul – aki a család fekete báránya, ámde szerencsére magánnyomozó –, hogy védje meg ifjú menyének, egyben a cég legjobban jövedelmező sztárjának az életét.

Heather tudja, hogy a nyomozást Cooperre, az újdonsült vőlegényére kellene hagynia. De ott vannak a hisztérikus leendő sztárocskák, na meg a felügyelő… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Ciceró, Budapest, 2013
Ciceró, Budapest, 2013
330 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635398294 · Fordította: Lacza Katalin

Cooper Cartwright · Heather Wells · Jordan Cartwright · Galvin · Gavin · Jamie · Jessica Cartwright · Nicol Cartwright

Finn_Hudson>!
Meg Cabot: Csúcsformában

A könyv első fele nagyon nem tetszett, többször is felvetődött bennem, hogy félreteszem inkább és nem folytatom tovább a sorozatot. Unalmas volt, sokszor már-már nevetséges és idegesítő. A történet földtől elrugaszkodott mivoltán Heather okoskodásai sem igazán segítettek, mert persze tévéműsorokból meg tudta állapítani, hogy egyik szereplőnk patkánymérgezés áldozata lett, sőt a méreg pontos nevét is megmondta. Ezt fokozta még az a hangnem, amelyben a könyv íródott spoiler, valamint a sok lefutott kör, amivel már az előző részekben is találkoztunk spoiler.
A könyv másik fele már egy fokkal jobb volt, itt már pörögtek az események, történések. Többek között megismerhettük Tania múltját, aminek köszönhetően őt is sikerült emberként ábrázolnia az írónőnek, valamint Jordan kedvesebb, törődőbb oldalát is megismerhettük. Heather nyomozása kimerült annyiban, hogy Taniát kérdezgette, de jó is volt ez így, sokkal reálisabb lett, mint az előző részek hősködései. Emiatt ugyan a krimi szál gyengébb lett, de ezt pótolta az írónő azzal, hogy elkezdte lezárni az egyes szereplők szálait.
Bár az olvasás során végig az az érzésem volt, hogy ez a sorozat már kimerült, annyiban mégis örülök, hogy írt végül még 2 részt hozzá, mert így sokkal valósághűbb és kerekebb lezárást kaptunk a szereplők életét tekintve.

l_moni>!
Meg Cabot: Csúcsformában

Egész jó kis sorozat. Egyre jobban kedvelem a szereplőket és most nem csak a főszereplőkre gondolok.
Sarah, Jamie, Galvin szuper jó fejek :) de a többiek is.
Nem hittem volna, hogy Tania szimpatikus lesz számomra, eddig semleges volt. Szép kis múltat kerített neki MC.
Cooper családja nem semmi.
Huhh, nem csoda, hogy inkább lelépett és megkereste önmagát.
Heather meg Heather :) Dinka egy csaj, nehéz elhinni, hogy 30 körüli, inkább gondolnám huszonpárnak.
Kíváncsian veszem kézbe a folytatást.

Kukuucs>!
Meg Cabot: Csúcsformában

Még régebben olvastam a korábbi részeket, de hamar visszarázódtam Heather világába.
A fülszöveg egy kicsit sokat elárul a történetről, ne olvassátok el előre!
Tetszett, hogy jobban megismerhettük Tania Trace-t, Heather pedig most sem okozott csalódást.

kte P>!
Meg Cabot: Csúcsformában

Nagyon jó kikapcsolódás volt ez a rész is, nagyon szeretem ezt a sorozatot.. Az előző részekkel ellentétben Heather és Cooper kapcsolatban él, sőt eljegyzésről is szó van, így a vágyakozás helyett kicsit másképp, de megkapjuk a megszokott adag romantikát. A krimi része jól sikerült, humorból, vicces beszólásokból kicsit kevesebb volt, talán a komolyabb téma miatt.
Jó volt közelebbről megismerni Taniát, sőt még a nem normális Cartwright családot is. :) Örülök, hogy Cooper spoiler
Heather hozza a megszokott formáját, szervez, tyúkanyóskodik, lelkizik, mindeközben bájosan váltogatja a komoly témákat a komolytalanokkal, mint bizonyos ételek vagy a divat, ahogy az Meg Cabot sok női szereplőjére jellemző. Cooper imádnivaló és kettejüknek talán sikerül Jordan-t is felrázni.

evé >!
Meg Cabot: Csúcsformában

Nem tudom megmondani hogyan is állok Heather Wells-sel, mert a könyv egyik felében semmi bajom nem volt vele, de a másikban… Ennyit hablatyolni! És – nem is tudom pontosan meghatározni, mert ezeknek a keveréke – rosszindulatú, öntelt, ítélkező… Nem mondhatnám, hogy belopta magát a szívembe. Nem emlékeztem rá, hogy az előző részekben ilyen bajom lett volna vele. És hiányoltam a humort, nagyon! A cselekmény is kiszámítható volt, de legalább pörgött. (Kivéve Heather belső monológjai alatt)
Tania-t végül egészen megkedveltem, vagy legalábbis eléggé együttéreztem vele. Cooper családja eléggé a juj kategória, de vittek egy kis színt a könyvbe legalább.
Szórakoztató volt, csak… lehetett volna jobb is. (Amikor ugyanazt tudom és látom, mint a szereplő, de előbb átlátom a dolgokat és tudom mi fog történni. Na, az kicsit kiábrándító…)
4 csillag végül az utolsó beszélgetés miatt lett. Cooper kap tőlem egy csillagos ötöst felelősségtudatból! Így kell ezt! Nem engedni a nyomásnak, nem azt nézni mások mit tesznek, hogyan élik az életüket, hanem a saját belső iránytűnk után menni. Bravó! (Persze az írónőnek is, hogy ezt a szereplő szájába adta!)
off

Tímea_Kocsis_2 >!
Meg Cabot: Csúcsformában

Humoros, romantikus krimi. Heather és Cooper kalandjai folytatódnak, a családjukkal megspékelve. Család, háziállatok és némi nyomozás, ezúttal Heather volt barátjának jelenlegi feleségének spoiler után. A krimi szál némileg szolidabban bukkan felszínre, eleinte nem is biztos a bűntény, de a helyzet lassan komolyodik. Komoly témák kerülnek terítékre, családon belüli erőszak és zsarolás. Ellenpontként a rock tábor és a tini témák szolgálnak. A szerelmi szál eljut az eljegyzésig, ami lassan titkosból átmegy hivatalosba.

Paulina_Sándorné P>!
Meg Cabot: Csúcsformában

Jó történet volt, de azért annyira nem estem tőle hasra. Heather-ben szimpatikus volt, hogy nem igazán tudtam elképzelni egy vékony, igazi csinibaba típusnak. Inkább egy olyan átlagos nőnek, aki nem mindig van megelégedve magával. Cooper szimpatikus, lehet, hogyha több rész is elém kerül, akkor bejut a kedvencek közé. Tetszett a viselkedése, a stílusa. spoiler A nyomozós része annyira semmilyennek tűnt. Inkább az emberek viselkedésen, a táboron volt a hangsúly, mint azon, hogy nyomoznak.

Sarok_Ildi>!
Meg Cabot: Csúcsformában

Nem tudok csalódni az írónőben. A harmadik rész befejezése nem nagyon lopta be magát a szívembe, így jó sokat vártam a folytatással. Mondhatom, kár volt. Heather még mindig nagyon szerethető, ez tény. De Cooper egy olyan arcát mutatta meg ebben a részben, amit eddig nem ismertem. Azon pedig piszkosul meglepődtem, hogy Tania mennyire szimpatikus lett. Jó kis rész volt. Nem volt benne túl sok krimi, de nem is hiányzott.

Light_House>!
Meg Cabot: Csúcsformában

De jó volt újra Heather gondolatait olvasni :)) meg persze Cooper is hiányzott már :)
Könnyed, humoros történet megint egy kis krimivel megfűszerezve.

julicsenge IP>!
Meg Cabot: Csúcsformában

Ó, nahát, nem is sejtettem, hogy hiányzik Heather, Cooper, Gavin, Sarah, Pete… őőő az egész Fischer Hall, míg el nem kezdtem olvasni ezt a részt. Anno, mikor még csak az első három jelent meg, nagy kedvencem volt, az első „komolyabb” Meg Cabot sorozat, amit olvastam. Persze, csak mérsékelten komoly :D De azért az emberek továbbra is hullanak, mint a legyek.
Lehet, hogy erősítette volna az élményt, ha újraolvastam volna előtte az előzményeket, de nem éreztem úgy, hogy az idegrendszerem elbírná :D Most már kicsit bánom, de nincs mit tenni. Vaaagy… visszafelé olvasni is ér? :D
Egyébként a cím elég indokolatlan, a borító meg nagyon szép, és sokkal jobb, mint az eddigiek, de. Egyrészt nem kellene a többit is lecserélni? Ez így elég fura. Másrészt Heather direkt azért jó, mert „átlagos” a testalkata, szóval… szóval pont nem ilyen. Persze senki sem mondta, hogy ő van a borítón. Na mindegy.
Jól esett, pörgős volt, kellően humoros, kellően halálos. :D

Nikii9125>!

Amikor az ilyen vékony lányok azt mondják neked, hogy remekül nézel ki és a bőröd is csak úgy ragyog, azt úgy értik, hogy szerintük kövér vagy és izzadsz.

49. Oldal

elizabet_k>!

Nem mintha túl sok zenész lenne gyilkos, de többen közülük ilyen vagy olyan módon sérültek. Valószínűleg ezért is választják ezt a szakmát. Szex, drog és rock and roll – így szabadulhatsz meg a belső démonaidtól…

Cheril>!

– Cooper! Nem akarsz valamikor gyereket?
– Már vannak gyerekeink – int a Fischer Hall felé, bár a szobám ablaka az ellenkező irányba néz, így a dologból az lesz, hogy a hüvelykujjával az ágyam mögötti falra bök. – Egy egész kollégiumnyi gyerekünk van. Ahányszor megmozdulok, azon kaplak, hogy hozzájuk rohansz, mert valamelyiket ki kell húznod a bajból. Hol Gavint, hol azt a Jamie nevű lányt, azt, akinek vissza kellett mennie Indiába, vagy azt a másikat, akit gyűlöl az apja, mert meleg, és akkor még nem beszéltünk a komplett kosárlabdacsapatról…
– Ők mások gyerekei – emlékeztetem.
– Nekem nem úgy tűnik – feleli. – Többet látjuk őket, mint a saját szüleik.
– Cooper! – tiltakozom. – A legtöbbjük már elmúlt húszéves! Nem nagyon lehet azt mondani rájuk, hogy gyerekek.
– Akkor miért mindig én fizetek, ha elvisszük őket vacsorázni?

Kapcsolódó szócikkek: Cooper Cartwright · Heather Wells
elizabet_k>!

– A titkokat utálom. Mindig kiderülnek és mindent tönkretesznek.

– De a tévében…
– Ha még egyszer azt hallom tőled, hogy „de a tévében” – mordul fel Cooper –, többet semmit nem beszélek meg veled! Az élet nem valami krimisorozat.

Kapcsolódó szócikkek: Cooper Cartwright · Heather Wells
Cheril>!

– […] Hű, milyen puha a bőröd! Mit használsz, ha nem titok?
– A honvággyal küszködő kollégiumlakók könnyeit – felelem komolyan.

Cheril>!

– Egy szakítás mindig nehéz – felelem. – De minden nappal egy kicsit könnyebb lesz, amíg egyszer majd találkozol valakivel, aki elfeledteti veled azt a másik személyt, és rájössz, hogy a szakítás volt a legjobb dolog, ami csak történhetett veled.

nypiro P>!

Szerintem a legrosszabb dolog, amit valaki tehet, hogy gyereket vállal csak azért, mert ezt várják tőle, vagy mert mások is ezt csinálják.

Kapcsolódó szócikkek: Cooper Cartwright
krisztin1>!

Ha van valami, amit az elmúlt évben megtanultam, akkor az az, hogy néhány ígéretet jobb, ha megszegünk.

Heather Wells rejtélyes esetei sorozat · Összehasonlítás