Csilivili ​csajok és a nagy átverés (Allie Finkle szabályai kezdő tiniknek 5.) 18 csillagozás

Meg Cabot: Csilivili csajok és a nagy átverés

Allie, úgy tűnik, a legszuperebb hétvége elé néz, mert a legjobb barátnőivel szurkolhat a mazsorettverseny helyi fordulóján – amíg az anyukája be nem jelenti, hogy ehelyett a rettenetes Brittany szülinapi buliján kell részt vennie.
De amikor Allie megtudja, hogy Brittany szülinapjára egy óriási limuzint béreltek, hogy azzal menjenek a Sztárcsinálóba, abba az üzletbe, amely minden lány álma, és az éjszakát egy luxushotel lakosztályán fogják tölteni, Brittany már nem is tűnik olyan elviselhetetlennek.
Allie nem akarja cserben hagyni a barátait, és kihagyni a mazsorettversenyt. De világéletében limuzinnal szeretett volna utazni! Amikor aztán Brittany szülinapján minden balul sül el, vajon felrúgja-e Allie a szabályokat, hogy azt tegye, amiről tudja, hogy helyes?

Eredeti megjelenés éve: 2010

Ciceró, Budapest, 2011
206 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635397358 · Fordította: Kreiszné Szabó Anita

Olívia>!

Meg Cabot – Lámpaláz folytatása

Erika nővérének szobájában ültünk az ágyon mint a verebek, s épp a fellépő ruháját segítettünk kiválasztani Missynek, aki szombaton indul a Miss Mazsorett Ifjúsági Botforgató versenyen. Megbeszéltük a csajokkal, hogy elmegyünk támogatni, s megnézzük a fellépéseit, ugyanis nem egy, hanem két kategóriában is indul majd. Haza is siettem, hogy megkérdezzem anyától, hogy nem gond-e ha kihagynám a balettet, ugyanis az is szombaton van, mire azt vettem észre, hogy egy bőröndbe csomagol. Totál kiment a fejemből, hogy San Fransiscoba mennek Freddie bácsi esküvőjére. Mindegy is gondoltam, de aztán anya közölte, hogy elfelejtett szólni, hogy Brittany Hauser szülinapi bulija is akkor lesz, s anyukájának megígérte, hogy feltétlenül ott leszek. Földbe gyökerezett a lábam.

Aztán pakolás közben elkezdte mondani, hogy mi lesz a program, s le kellett ülnöm. Limuzinnal fogunk bemenni a belvárosba ahol látogatást teszünk a sztárcsinálóban (a rólunk készült fényképet megtarthatjuk), aztán elmennénk vacsizni a Cheesecake Factoryba, éjszaka a Hilton luxushotelben aludnánk, ahol bármit rendelhetünk, s közben mozizunk, reggel meg villás reggeli egy vízesés mellett, ahova üveglifttel mennénk fel, s a limuzin utána haza hozna. Te jó ég ezek a programok!!, s nem kéne mást tennem mint elviselnem egy napig Brittanyt.

!! NE NYISD MEG !! CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE !! „majdnem” a történet vége:

folytatása következik: Meg Cabot – Kísért a múlt

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Vannak pillanatok amikor fontos döntést kell hoznunk. Ne mindig azt nézzük, hogy mi a program hanem azt is akár, hogy melyik hasznosabb, milyen a társaság, s tényleg ott szeretnénk-e lenni?, mert ha rosszul döntünk, akkor már nincs vissza út, nem lehet vissza menni az időben, s újra kezdeni a másik programmal, hogy az első nem vált be, akkor nézzük meg a másikat.

Az álmainkért meg kell dolgozni, sokat kell tanulni, gyakorolni, nem jön az csak magától.

Az igaz barátokat nem éri meg becsapni és hazudni nekik mert előbb utóbb kiderül, s ha egyszer megtettük akkor jogosan merül fel bennük a kérdés, hogy máskor is megtehetjük. Könnyű valakinek a bizalmát elveszíteni, de megtartani, az az igazi kihívás. Persze erre a legegyszerűbb megoldás az, hogyha mindig önmagunkat adjuk.

Meg Cabot: Csilivili csajok és a nagy átverés

Sokféle okból szeretem Meg Cabotot és a könyveit. Elsősorban azért, mert életszerűek, viccesek és csajosak. Természetesen erre a könyvre is teljesen jellemzőek ezek a jelzők. Olvasás közben sokat nevettem, és igaz, a könyvet valóban 10-12 éveseknek ajánlanám, 17 évesen kész felüdülés volt egy kicsit visszamenni a gyermekkorba, amikor még a barátok voltak a legfontosabbak, amikor dögivel mentek a rivalizálások, a füllentések…
Könnyed olvasmányként bárkinek ajánlom ezt a könyvet, legyen az 10 éves vagy 30. Meg Cabot stílusa úgyis magával ragadja az embert, és nem engedi el, míg a könyv végére nem ér… :)

elizabet_k>!

Néha úgy tűnik, mintha mindegy lenne, mit csinálok, úgysem tudok nyerni.

elizabet_k>!

– Hú, csajok – szólalt meg Rosemary, amikor látta, hogy mind kérdőn bámulunk rá –, nekem nincs kedvem menni. És nem hiszem, hogy bármi gáz lenne Missy önértékelésével. Egyszerűen csak genyó. A mazsorett pedig uncsi.

Allie Finkle szabályai kezdő tiniknek sorozat · Összehasonlítás