Az ​a balfék Tommy Sullivan 159 csillagozás

Meg Cabot: Az a balfék Tommy Sullivan

Katie Ellison kettős életet él – egyszerre két barátot tart, indul a Kahogok Királynője szépségversenyen, pedig kifejezetten utálja a kahogot (egy kagylófélét), ráadásul soha, senkinek nem vallotta be, ki írta festékszóróval a helyi középiskola tornatermének falára, hogy Tommy Sullivan egy balfék.
Katie mégis biztos benne, hogy az élete tökéletes -egészen addig, amíg váratlanul újra fel nem bukkan Tommy Sullivan. Mert Tommy rejtélyes módon Katie összes kis titkát felfedezi, sőt, úgy tűnik, hamarosan a rettenetes igazságra is fény derül. Katie utolsó középiskolás évének lőttek… de akkor miért olyan boldog mégis?

Eredeti mű: Meg Cabot: Pants on Fire

Eredeti megjelenés éve: 2007

Ciceró, Budapest, 2008
236 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635396269 · Fordította: Polgár Anita

Csakegyolvasólány
Meg Cabot: Az a balfék Tommy Sullivan

Kedves, aranyos történet volt. Tipikus tini könyv, de Katie kicsit az agyamra ment. Sok badarságot csinált, és nem tudott dönteni, hogy kit szeressen. Vagyis nekem az elején ez jött le. De aztán jött Tommy. Nagyon bírtam az ő karakterét. Tommy volt az a személy, aki felrázta Katie-t ebből az állapotból.
Ez volt az első könyvem Meg Cabotból és szerintem nem is az utolsó. :)

rafaelo0824
Meg Cabot: Az a balfék Tommy Sullivan

Nem emlékeztem erre a könyvre, de most kiolvasva rájöttem, hogy azért, mert nem sok története van, amire emlékezni kellene. Tommy Sullivan visszatér, és a könyv végéig alig tudunk arról valamit, miért is kellett elmennie és miért jött vissza. Katie meg egy idegbajos kavarógép. Eastport és a Kahogok tetszettek, de túl kevés volt, nem éreztem, hogy elmerülnénk a sztoriban, csak a felszínét kapargatta meg Katie, amikor jól megmondta a magáét. És ennyi az egész. Csalódás számomra ez a könyv emiatt, rövid és kicsit unalmas, alig lehet szórakozni rajta, bár amikor Katie a testvére szőreit tépkedi az sírva röhögős jelenet. Csak kevés.

Delena
Meg Cabot: Az a balfék Tommy Sullivan

Örülök, hogy Katie a mű végére megtalálta Önmagát, persze hála Tommynak, aki rávilágította a valódi lényére, önmagára. Azért jó, hogy a végén kiderült minden és persze ez a mű is happy enddel végződött :)

Reika
Meg Cabot: Az a balfék Tommy Sullivan

Szeretem én ezt a történetet is, de így újraolvasva kicsit mintha vesztett volna varázsából, amiért szomorú vagyok. Katie volt a mélypont, pedig eddig nem volt vele bajom. Nem utáltam, de ha a valóságba ismernék valakit, aki hozzá hasonló, na, az a személy nem lenne a barátom. Bár a végén az őszinteségi rohama szimpatikusabbá tette. A szeretet örvend az igazságnak. :D Viszont Tommyt változatlanul imádom. Olyan aranyos, hiába balfék. Vagy talán pont azért. :)

FreeBird
Meg Cabot: Az a balfék Tommy Sullivan

Időnként kissé repetatív, mégis kellemes limonádé, szeleburdi főhőssel, Meg Cabot módra :)

Biusss
Meg Cabot: Az a balfék Tommy Sullivan

Imádom Meg Cabotot, de elfelejtettem, hogy mennyire is, mert régen olvastam tőle.
Nem lehet elégszer elmondani, imádtam ezt a könyvét is, szerintem nagyon tanulságos volt, én nem tartom elcsépelt sztorinak, sokat lehet belőle tanulni, elgondolkoztat, és bírtam Katie-t is, habár két barátot tartani eléggé gáz! Akkor is kedvenc!

saxomusic

Kedvenc karakter: –
A történet: 5/5
A karakterek: 5/5
A borító: 5/4

Nymphadora
Meg Cabot: Az a balfék Tommy Sullivan

Kicsit zavaró volt ez a több pasi dolog, de ettől eltekintve nagyon tetszett. Meg jók voltak ezek az itt-ott elejtett poénok is.:)

Évi112
Meg Cabot: Az a balfék Tommy Sullivan

Ez volt a második találkozásom Meg Cabottal, és megint nagyon élveztem, annak ellenére is, hogy igazából egyik szereplő sem volt különösebben szimpatikus. (Na jó, kivéve talán Tommyt, ő egészen rendben volt.)

FruzsinaRacz

Muszáj lesz valahogy nyilvántartani a hazugságaimat. Majd csinálok egy táblázatot. Még szerencse, hogy ismerem a Power Pointot.

Zsizsike

Nem elég, hogy a jelek szerint állandó bérlete van a szívemhez, még a tudatalattimba is befészkelte magát.

Cheril

Az igazság, az készteti az embereket néha ellenkezésre.

Cheril

Tudom, tudom. El kéne felejtenem a férfiakat. Vajon az episzkopális egyház tagjai lehetnek apácák?

Reika

Nagyon jól tudod, hogy nem bírok ellenállni egyetlen fickónak se a parkolóban.

Iloonka

– Úgy is szerethetsz valamit, hogy közben bizonyos dolgokat utálsz benne – mondta Tommy.

Cheril

Én. Vagy Ők. Ezt mondta Tommy.
Végül is mindig ez volt a lényeg, nem igaz?

Kapcsolódó szócikkek: Tommy Sullivan
Iloonka

– Uram, kérünk téged, áldd meg ezt a szépségversenyt és a résztvevőket! Könyörögve kérünk, ne hagyd, hogy Ms. Hicks elfelejtse hová kell állnia, ne hagyd, hogy Ms. Castle kitörje a nyakát a színpadon, és ne hagyd, hogy Bob tönkretegye a világítást, mint tavaly! Ámen

Iloonka

– Annyira sajnálom, ami történt – folytattam. Tudtam, hogy újra találkozunk majd – csak azt nem, hogy ilyen hamar. Úgyhogy gyakorlatilag egész éjjel ébren voltam, és azt gyakoroltam, mit mondok majd neki. – Annyira ostoba voltam. Nem is tudom, miért.
– Nem te voltál az – vágott közbe Tommy határozottan. Rábámultam. Gyakorláskor egyáltalán nem ezt mondta.
– Tessék?
– Nem te fújtad be festékszóróval azt a falat, Katie – folytatta ugyanolyan határozottan. – Tudom, hogy nem te voltál az.
Na várjunk csak. Tessék? Gyakorláskor egyáltalán nem ezt mondta

Iloonka

– Sose értettem ezt a mániádat – rázta meg Tommy a fejét. – Főleg azért, mert neked egy szemernyi sincs.
– Mim nincs?
– Ritmusérzéked.
– De igenis van! – Most már tényleg nem hittem a fülemnek. – Jézusom, Tommy! És csak hogy tudd, tegnap este egyáltalán nem akartam, hogy megcsókolj, világos? Nekem már van barátom!
– Egyszerre kettő is – jegyezte meg Tommy.
– Pontosan. Akármit is hiszel a tegnap estéről… rosszul hiszed. Csak beképzeled magadnak. Ne is álmodozz róla!
– És itt jön az egyik – válaszolta Tommy.
– Az egyik micsoda?
– Az egyik barátod.