Alvilág (Elhagyatva 2.) 146 csillagozás

Meg Cabot: Alvilág Meg Cabot: Alvilág

A tizenhét éves Pierce Oliviera nem halott. Ezúttal nem.

Elragadta azonban az alvilág ura, John Hayden, a borús félhomály birodalmába, ahol a holtak várakoznak, mennyország és pokol között, mielőtt tovább indulnának utolsó útjukra.

John azt bizonygatja, hogy csupán saját biztonsága érdekében tartja fogva a lányt. Meg akarja védelmezni ugyanis a Fúriáktól, akik bosszúért lihegve üldözik a holt lelkek sötét urát. Ám Johnnak talán más oka is lehet arra, hogy szerelmét maga mellett marasztalja…

S hamarosan Pierce is rádöbben, hogy miközben ő maga talán biztonságban rejtőzik, szeretteit odafenn a földön senki sem védelmezi a Fúriák dühétől. Vajon rá tudja-e venni Johnt, hogy szabadon engedje, és megmentse családtagjai életét? Vagy talán szabadságának ára túlságosan súlyosnak bizonyulhat?

Eredeti megjelenés éve: 2012

Ciceró, Budapest, 2012
380 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635397860 · Fordította: Robin Edina

John Hayden · Pierce Oliviera · Farah Endicott · Seth Rector

Klodette>!
Meg Cabot: Alvilág

Elég lassan haladtam vele, ezért sokáig úgy volt, hogy csak négy csillagot adok rá, de a vége úgy beindult, hogy rácsaptam még azt a fél csillagot. :)
Valami még mindig hiányzik belőle, de most már hivatalos, hogy sokkal jobban tetszik, mint az Existence trilógia.
Pierce még mindig szerethető és belevaló főhősnő, aki kivívta nemcsak az én, hanem a könyv több karakterének tiszteletét is. Persze a Johnnal való kapcsolata még mindig furcsa, van benne egy kis Stockholm-szindróma is…
spoiler Tudom, hogy John csak segíteni akar és a lány nagy veszélyben van, de hát akkor is…
A mitológia és a valóság még mindig szépen keveredik és a krimi szál is tágult ezerrel. Új gonoszok és új ellenségek tűntek fel a láthatáron.
Ami külön tetszett, hogy John múltjáról nagyon sok mindent megtudhattunk. Mindenképpen el fogom olvasni a befejező részt is. :)

Nikolett0907 P>!
Meg Cabot: Alvilág

Jobb, mint az első kötet, de még mindig nem az igazi,

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Elhagyatva 2

Ez a rész is nagyon jó volt, nagyon tetszett.
Nagyon izgalmas volt, folytatódott a szerelmi és kalandos történet. Újabb múltbéli súlyos titkokra derült fény és a fúriák által megszállt emberek is tovább üldözték és fenyegették a főszereplőket és azok szeretteit is. Jó pár mentőakciót kellett indítani, ami több-kevesebb sikerrel zárult. Imádtam a házi kedvenc fejér galambot, Reményt, nagyon aranyos volt és remekül jelezte a baj és a gonosz érkezését, jelenlétét.
Sokat izgultam, de hamar kiolvastam, remek pörgős rész volt, kissé függő véggel.

_Enii_>!
Meg Cabot: Alvilág

Miután az előző rész erős függővéggel zárt,így ez egy 'azonnal kezdenem kell' olvasmányként indult. Az érzés sajnos nem sokáig tartott. Érdekes volt,de valami hiányzott belőle.Nekem sok volt az elnyújtás,és kevés az 'alvilágos' rész. Most úgy érzem,elég volt a sorozatból,szóval a 3.rész egy ideig,még várólistás lesz.

Meg Cabot: Alvilág

Úgy utálom, hogy mostanában nincs időm, így alig haladok a könyvekkel.
Sajnos már kicsit régebben olvastam az első részét és nagyon nehezen rázódtam vissza a dolgokba. Szó szerint azt sem tudtam hirtelen miről szólt az előző kötet. Aztán Cabot el-eldobott információmorzsáiból lassan visszatértek az emlékek.
Először is nem olyan rossz második részt kaptunk ahhoz képest, hogy sok író elrontja a többi részeket.
Én azt hittem az egész az Alvilágban fog játszódni, de nem.
A cselekmény az elején hát,hogy is mondjam, unalmas volt. Azután volt egy pont, ahol elkezdett beindulni minden.
Nem tudom miért, de mostanában mindig a mellékszereplőket kedvelem meg itt például: Frank, Henry, végül is a fedélzet lakóit.
Pierce néha nagyon idegesítő hősnő volt, azonban John kárpótolt mindenért. :D
És igen, ahogy @Lunea_Charlotte is írta, John elpirult. :))
A függővégeket meg utálom, főleg abban az esetben, ha nincs a közelben a következő kötet, mint most is. Úgyhogy, megint ki fog addigra esni pár dolog, de remélem élvezhető lesz a befejező rész.

NagyEdina96>!

Imádtam!
Fantasztikus folytatást kapott a könyv.
Főszereplőink itt már ténylegesen együtt vannak végre. Nincs semmi se veled se nélküled dolog, csak a tiszta szerelem.
Remekül kiegészítik egymást és ennek hála hatalmas felfedezésre jutnak. Kiderül, hogy spoiler.
Az alvilágban játszódó jelentek érdekesek, megismerhetjük a Kapitány csapatát és hogyan mennek a dolgok odalent. Érdekes és hűséges „legénység”, akiket szinte azonnal megkedveltem.
Ráadásul végre John múltjára is fény derült. Szegény srác, nem semmi mik történtek vele és, amit tett az se valami apróság, bár lehet ez a büntetés nem is olyan rossz most már, hogy a lány is vele lehet.
Lassan indul be a cselekmény, de ez egyáltalán nem zavart. Hisz közbe egyre jobban megismerhettük szereplőinket.
Amikor beindulnak a dolgok és kiderül ki is a fő ellenség (a fúriákon kívül), nagyon megdöbbentem. Bár spoiler sosem volt szimpatikus, mindig is álszentnek és manipulatívnak gondoltam ez a fordulat kissé nagyon meglepett.

A vége felé megint nagyon izgalmas lesz minden, egyszerűen letehetetlen volt. Azonnal folytatásért kiált.

efenera>!
Meg Cabot: Alvilág

Nem terveztem elolvasni a sorozat 2. Reszet, de egy kihivas miatt, megis megtettem.
Igazabol nem bantam meg, mert jobb lett, mint az elozo. Sokszor viszont meg igy is eleg kevesnek talaltam… valami nekem hianyzik belole, ami miatt nem tudom ugy igazan szeretni. Raadasul regen olvastam az elozo kotetet, de hatalmas ugrast ereztem Pierce es John erzelmi kapcsolataban.
Legszivesebben 3,5 pontot adnek csak, de az a par idezet amit feltoltottem nagyon tetszik… szoval 4 lett a vege ;P

Lunèa_Charlotté>!

Meglepődtem! :)
Tudom, hogy minden második kötet egy kicsit lapos, de itt azt kell mondjam kellemeset csalódtam ,mert ebbe több volt az izgalom , talán nem volt olyan felemelő mint az első rész… De itt is csak ámultam az írónő írásmódján. :) És John… elpirult. :) Szerintem evvel mindet elmondtam róla! :D
A közepénél kicsit beparáztam , hogy nem fog semmi érdekes történni… De még , hogy. És a vége… komolyan ilyen függővégeket kell folyton kifogjak?? Nagyszerű volt! Nem kedvenc sajnos , de igazán nagyszerű! :)

Skeletrino>!
Meg Cabot: Alvilág

Hát azt kell hogy mondjam …. ez a rész nem tetszett annyira, mint az első. Legalábbis az elsőhöz képest kevés volt. Pedig jól kezdődött. Jól is ért véget. Csak ott közép tájon …. vagyis szóval az első negyede elkezdett építkezni, aztán jön egy tinifutkározás, ami kitartott szinte a végéig. Én arra számítottam, hogy egy komolyabb, erőteljesebb rész következik, ami még talán félelmetes is lesz. Ehelyett a közepe, kis túlzással talán még butáskodásnak is nevezhető. A humor a régi volt, a pörgés is, a vége tetszett, ezért adtam négy csillagot, mert egyébként csak hármat érne. Pihenek egy könyvnyit, és azért belevágok a harmadikba.

White13>!
Meg Cabot: Alvilág

Kevésbé volt sötét és borús, mint az első rész, viszont a feléig untam magam. Rengeteg volt a pokol leírása, és Pierce borzalmasan sokat agonizált, szerintem fölöslegesen.
A vége igazán jól záródott, felkeltette az érdeklődésemet az utolsó részre, amúgy talán nem olvastam volna el.

Vivi_>!

Néha az emberek csak azt veszik észre, amit akarnak.

Vivi_>!

Nem lehet olyan embernek segédkezet nyújtani, aki azt nem hajlandó elfogadni, és magán sem akar segíteni.

Vivi_>!

A védekezésnél mindig hasznosabb a támadás.

Vivi_>!

– Megöltem egy embert – mondta.
[…]
– Csak egyet?

Zizifalva>!

– Bébi – mordult rá Seth bosszúsan. – Dugulj el!
Bébi – vágott vissza Farah elkerekedett szemmel. – Te dugulj el!

Kapcsolódó szócikkek: Farah Endicott · Seth Rector
Vivi_>!

– Nem ezért tettem, amit tettem. Szeretlek. Mindig is szerettelek, mert jó ember vagy… olyan jó, hogy melletted én is jó akarok lenni. De hát éppen ez a baj, Pierce. Én nem vagyok jó. És mindvégig rettegtem attól, hogy amikor rájössz az igazságra, újra elmenekülsz előlem…

Kapcsolódó szócikkek: John Hayden
Hikari_chan>!

Időnként bölcs, ha inkább megóvjuk az embereket az igazságtól.

Lunèa_Charlotté>!

A legfontosabb, hogy az ember mindig megbocsásson, mondta egyszer az apám. Csakis akkor léphetünk tovább előre…

Vivi_>!

Eltűnt a helyi iskolás lány. Újabb gyilkosságtól tart a rendőrség.
A szöveg alatt egy fénykép szerepelt – legfrissebb iskolai fényképem.
– Jaj, ne! – Szívemet elöntötte a jeges rémület, miközben kivettem Mr. Smith kezéből az újságot. – Nem találhattak volna jobb képet ennél?

Kapcsolódó szócikkek: Pierce Oliviera

Elhagyatva sorozat · Összehasonlítás