Hercegnő ​a szakadék szélén (A neveletlen hercegnő naplója 8.) 253 csillagozás

Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 8. – Hercegnő a szakadék szélén

Mia tizenegyedikes lett. Végre, valahára megszabadult a diákönkormányzati elnökség nyűgétől. Akkor hát mi a baj? Mi az, ami végzetesen elromlik? Ha egyszer szerencsésen átvészelte a matekot (geometriával súlyosbítva) bukás nélkül, most jön a kémia? És az ég szerelmére, hogy jut Lilly eszébe, hogy újfent elnöknek jelölje?
De mindez semmi Michael bejelentéséhez képest… Michael ugyanis egy évre Japánba utazik!

A szakadék szélén címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Tagok ajánlása: 14 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tök jó könyvek Ciceró

Ciceró, Budapest, 2007
230 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635395927 · Fordította: Merényi Ágnes

Michael Moscovitz · Mia Thermopolis · Clarisse Marie Grimaldi Renaldo (Grandmère) · Lilly Moscovitz · Philipe Renaldo

meseanyu P>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 8. – Hercegnő a szakadék szélén

Jó újra ezt a sorozatot olvasni. Bár Mia néha rettenetesen idegesítő és gyerekes, de hát ilyen hisztérika voltam én is kamaszkoromban, úgyhogy nem szólhatok rá egy rossz szót sem. Vicces, izgalmas, szórakoztató: Meg Cabot egy zseni a maga műfajában. Olvasom is tovább. ;-)

Adryenne1991>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 8. – Hercegnő a szakadék szélén

Az első nyolc kötet közül ez volt a legkedvesebb nekem.
Tele izgalmakkal, bonyodalmakkal. Ez való nekem.
Nagyon kellett már ez a kötet, hiszen elegem volt már Mia állandó, felesleges dolgokon való nyavalygásából. Legalább most egy kicsit valósabb problémán ment a sírás.

ScarlettBlair>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 8. – Hercegnő a szakadék szélén

Atya úr isten , hát EZ , hogy történhetett meg ? Egyszerűen nem tudom elhinni, pedig emlékeztem , hogy valami ilyen lesz majd , de mégis. Ez nem történhet meg.
Ebben a részben Lilly hál' istennek nem sokat szerepelt , így nem szaggata az idegeimet. Na de Mia ? Most tényleg nagyon bután viselkedett. J.P. viszont egy álnok , manipulatív kígyó. Utálom !

worsi P>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 8. – Hercegnő a szakadék szélén

Most komolyan, hogy lehet valaki ennyire önző, mint Mia? Igazából nem tudom sajnálni a történtek miatt.
És néha (gyakran) úgy voltam vele, hogy sokkal szívesebben olvasnám Tina Hakim Baba naplóját, ő legalább értelmes(ebb)en gondolkodik.

julicsenge IP>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 8. – Hercegnő a szakadék szélén

Egy kicsit hülyének érzem magam, amiért Mia pártját fogom, de azért Michael elég bunkó volt szerintem…minden esetre kíváncsi vagyok, mi lesz ebből :D

Ritka_a>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 8. – Hercegnő a szakadék szélén

A többi részt is gyorsan elolvastam, de mintha ezt még hamarabb befejeztem volna. Izgalmas volt, bonyodalmakkal teli, olvastatta magát.
Mián látszik, hogy egyre érettebb persze azért még mindig sok fölösleges dolgon tud nagyon sokáig lovagolni. Lillyt ki nem állhatom. Még mindig. Michael szerintem mindent megtett, a Japán utjának bejelentését figyelmesen oldotta meg, spoiler J.P-vel tudtam már az előző részben is, hogy problémák lesznek, azért erre mégsem számítottam.
Kíváncsian várom a többi részt is.

PandaSueshi>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 8. – Hercegnő a szakadék szélén

Na jó, én kiakadtam…Hajnali fél 3-ig olvastam mert nem tudtam letenni. Ez eddig a legpörgősebb, legizzasztóbb rész. Mia most nagyon vegyes érzéseket keltett bennem, hol igaza volt, hol nem, de szerintem én se csináltam volna sok mindent másképp (Jó, a J.P.-s dolgot igen…). Izgultam, izzadtam, szurkoltam, csalódtam, vártam hogy mi lesz a vége ennek, TeAtyaÚrIsten, erre…erre…erre…KI VAN TÉPVE A KÖNYVBŐL AZ UTOLSÓ KÉT OLDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Azt hittem megáll a szívem, egyrészt, mert nem tudom mi van J.P. fejében, másrészt, hogy lehet valaki ilyen gonosz, hogy könyvet tépked????? Akár gyerek, akár felnőtt :(

Pásztor_Nikoletta>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 8. – Hercegnő a szakadék szélén

Hát ez nagyon szomorú rész volt és Miát sem értettem egyáltalán. Ha nem tdnám azt gondolnám, hogy egy teljesen másik bolygóról származik és teljesen másképpen gondolkozik, mint ahogy kéne. Néha, néha már fárasztott ez naiviás. Na eg J.P. Hát én nagyon nem kedvelem…Remélem javulnak a könyvek, mert az utolsó 2 rész eléggé lehangoló volt számomra.

sztimi53>!

A nőnek úgy kell a férfi, mint halnak a bicikli.

187. oldal (Ciceró, 2007)

Kapcsolódó szócikkek: férfiak · nők
Szelén>!

Te jó isten! Hosszabb a haja, mint az enyém.
A PASIM HAJA HOSSZABB, MINT AZ ENYÉM! Mit tettem?

bleknajt>!

– És ki a tündék királya? – kérdezte a papa, mintha nem tudta volna.
– Papa! Te vagy az!
– Igazán? – Megigazgatta a nyakkendőjét, és megint nagyon elégedettnek látszott. Aztán megállt a keze a levegőben. – Na várjunk csak… az én fülem nem hegyes… vagy igen?

Sunshine>!

Jill öt almát vásárolt a zöldségesnél. Egy ötdollárossal fizetett, és visszakapott három negyeddollárost. Rájött, hogy túl sok lett a visszajáró pénz, így ő is visszaadott egy negyeddollárost. Mennyibe kerültek az almák?

MI? Kit érdekel? Nem erre való a hitelkártya?

Sunshine>!

– […] Mia, látom, hogy valami baj van. Mit csinált már megint az anyád? Megint letartóztatták valami háborúellenes tüntetésen? Már annyiszor kértem, hogy ne láncolja oda magát semmihez!
[…]
–Már évek óta nem láncolta oda magát semmihez.

Kapcsolódó szócikkek: Mia Thermopolis
Sunshine>!

Grandmère átható pillantást vetett rám.
– Néha az az érzésem – mondta –, hogy egyáltalán nem is vagyunk rokonok.
– Örülök, hogy végre rájöttél – mondtam.

bleknajt>!

Michael tisztára olyan, mint Aragorn A Gyűrűk Urából. Emlékszel, hogy Aragorn halálosan szerelmes volt Arwenbe, de nem érezte méltónak magát hozzá, mert Arwen tünde hercegnő, és az apja nem engedi őket összeházasodni, amíg Aragorn vissza nem szerzi a trónját, és be nem bizonyítja, hogy nem csak afféle jöttment halandó?

Kapcsolódó szócikkek: Aragorn · Arwen
Szelén>!

HÁZI FELADAT:
Osztályfőnöki: nincs
Írásművészet kezdőknek: írd le, mit látsz az ablakodból!
Angol: Franny és Zooey
Francia: befejezni az „un soir amusant avec les ami” c. fogalmazást
T.g.: összefoglalni Mrs. Hillnek, mit akarok elvégezni a t.g.-n ebben
a félévben.
Tesi: tornacuccot kimosni
Kémia: megkérdezni Kennyt vagy J.P.-t.
Matek: nem viccelek, szerintem az a tárgy nagyon durva…

Sunshine>!

Legalább megpróbáltam rendbe hozni a dolgot… És talán már ez a tudat is elég…

prettyinpink>!

Mi a legkisebb 2-vel, 3-mal, 4-gyel és 5-tel osztható pozitív egész szám?

Aha. Mit tudom én.

A neveletlen hercegnő naplója sorozat · Összehasonlítás