Boldog ​szülinapot, Mia! (A neveletlen hercegnő naplója 7 és 1/2.) 170 csillagozás

Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 7 és 1/2. – Boldog szülinapot, Mia!

Miának nincs szerencséje a bulikkal, ezért hiába közeleg a nagy nap, nem akar szülinapi bulit tartani. Grandmère-nek viszont – szokás szerint – más elképzelése van a dolgokról: ő úgy véli, egyedül egy valóságshow különkiadása lehet méltó a hercegnő születésnapjának megünnepléséhez. Vagy inkább Lilly keze van a dologban?
Vajon meg tudja-e torpedózni Mia Grandmère tervét? És ha igen, mit szólnak majd hozzá a barátai, akik a nagyszabású terv szerint mind Genoviába utaztak volna az uralkodói különgépen egy olyan luxushétvégére, amitől maga Paris Hilton is elsárgulna az irigységtől? Mia viszont csak egyetlen dologra vágyik: egy estére kettesben Michaellal.
Megkapja-e a szülinapos hercegnő, amit szeretne?

Eredeti megjelenés éve: 2006

Tagok ajánlása: 8 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tök jó könyvek Ciceró

Ciceró, Budapest, 2006
74 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635395590 · Fordította: Merényi Ágnes

Michael Moscovitz · Mia Thermopolis · Clarisse Marie Grimaldi Renaldo (Grandmère) · Tina Hakim Baba · Lilly Moscovitz

Adryenne1991>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 7 és 1/2. – Boldog szülinapot, Mia!

Szeretem azokat a történeteket, amikről úgy érzem, a való életben is megtörténhetnek. Aztán rájövök, hogy erre nem a legjobb olvasmány a Neveletlen hercegnő naplója, mivel nem igaz, hogy ennyi nehézség, probléma és bonyodalom történik egyetlen emberrel.
Ettől függetlenül nagyon szeretem.

kratas P>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 7 és 1/2. – Boldog szülinapot, Mia!

Kikapcsolódásra tökéletes volt, enyhe öblítés az agynak. De hiányoltam az erkölcsi tanulságot. Vagy a mondanivalót. Vagy bármit :)

Ferger_Jolcsi P>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 7 és 1/2. – Boldog szülinapot, Mia!

Már el is felejtettem, hogy mennyire rá tud stresszelni a dolgokra Mia. Ebben a kötetben sem volt ez másképpen. Félt és hadakozott Grandmére-rel, hogy ne csapjon nagy hűhót a szülinapi bulija körül, de a nagyanyja, mint mindig, most is hajthatatlan volt. Szerencsére Mia apjának sikerül idejében közbeavatkoznia, és megakadályoznia az anyját, hogy egy rémes szülinapot csináljon a lányának. Micheal persze a lehető legjobb bulit dobja össze a lány számára.

Nikol24>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 7 és 1/2. – Boldog szülinapot, Mia!

Nagyon aranyosra sikerült ez a könyv. Az, hogy Micheal annyira aranyos ajándékot hozott össze Miának az egyszerűen szívet melengető. Aranyos kis jelenet volt. Ám nagyon sokat aggódott Mia szerintem a szülinapján és azon, hogy ő nem szeretne ünnepelni.

diamondfox P>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 7 és 1/2. – Boldog szülinapot, Mia!

Na jó, ez cuki volt! ÉS RÖVID!!! (Hál' Istennek…)
Michael túl jó barátja Miának, komolyan, nem értem, hogy mit keres mellette – egyébként pedig a legnagyobb poén Grandmére ötlete volt a Sweet 16-nel. (Nem vagyok hajlandó tudomást venni a magyar címről, mert az valami borzalmas.)
Tehát: aranyos volt, hogy Lilly is heccelte, Papa is nyúzta a rossz hírrel, hogy nem tud jönni a parlamenti hisztik miatt… és egy ilyen remek ötletet talált ki Mike! EGY HŐS!

Leeloominailekatariba_Laminatcha…>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 7 és 1/2. – Boldog szülinapot, Mia!

Egy fél élettel ezelőtt én szeretettem ezeket a könyveket. Most pedig egy kicsit nosztalgiázgatok.
Mondjuk ez a rész, meg ezek a vékonyka kötetek nem tetszettek már akkoriban sem olyan nagyon,feleslegesnek, erőltetettnek éreztem őket. Sajnos már sokkal cinikusabban állok ehhez a sorozathoz, mint anno, amikor belebetegedtem volna, ha nem vehetem kézbe azonnal a következő részt. De Michael még most is megdobogtatja a szívemet.

viky0222>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 7 és 1/2. – Boldog szülinapot, Mia!

Teljesen felesleges rész, túl rövid ahhoz, hogy bármi igazán érdemleges legyen benne. Michael aranyos volt a végén, de Mia és Lilly még mindig kikészítenek, meg azt sem tetszik, hogy Grandmere-t ennyire nem érdekli, mit is szeretne Mia igazán. Elolvastam, de ennyi, soha többet nem fogom kézbe venni.

Varga_Szandi>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 7 és 1/2. – Boldog szülinapot, Mia!

Megint egy szösszenet, de érdekes a kiragadott részlet. Szeretem ezeket az átlendítő megmozdulásokat az írónőtől, csak a hossza, azon lehetne még egy kicsit javítani. ^^

sztimi53>!

A limuzinban a suli felé menet többször is kifaggattam Lillyt, de egyszer sem ugrott be a kérdéseimnek. Hátha csak beképzelem magamnak Lilly és Grandmère titkos születésnapi összeesküvését.
Ami persze nem csoda, ha meggondoljuk, mennyiszer szövetkeztek már a hátam mögött. Pont olyanok, mint Piton és Malfoy mugli változatai. Csak talár nélkül.

29. oldal, Ciceró, 2006.

Kapcsolódó szócikkek: Draco Malfoy · Perselus Piton · születésnap
minnie>!

Hátha csak beképzelem magamnak Lilly és Grandmére titkos születésnapi összeesküvését.

Szelén>!

KÁLULU: Tina! Ne görcsölj! Rád is vár valahol egy Valentin! Csak meg kell találnunk.

ROMANCI: Nem görcsölök, Mia. Az összes jó srác foglalt. Nincs semmi bajom, komolyan. Ezen a Valentin-napon majd MAGAMMAL ünnepelek. Mert először azt kell megtanulni, hogyan szeresd önmagad, csak azután szerethetsz valakit igazán.

Tíci>!

Miért nem lehet nekem egy NORMÁLIS nagyanyám? Aki nem transzkontinentális megamédiapartit szervez tévéközvetítéssel a szülinapomra, hanem, mondjuk, tortát süt nekem…

bleknajt>!

– Ez olyan, mint amikor II. Henrik megparancsolta a lovagjainak, hogy öljék meg a canterbury érseket – suttogta Lilly.
– Vagy amikor Rachel megkérte Rosst a Jóbarátokban, hogy igyon meg egy pohár olajat, szerelme bizonyítékául – folytattam. Az istenért, végül is nem azt kértem Lillytől, hogy ölje meg J.P.-t!

Kapcsolódó szócikkek: Jóbarátok
bleknajt>!

Te jó isten! Megitta az olajat. LILLY MEGITTA AZ OLAJAT!
Pedig maga Ross sem itta meg, amikor Rachel megkérte rá. Ross csak meg AKARTA inni, de az utolsó pillanatban Rachel leállította…

minnie>!

Kapcsolódó szócikkek: Jóbarátok · Lilly Moscovitz · Mia Thermopolis
Miss_Katalin>!

– Hát persze hogy szeretem – mondta Lilly. – Megőrülök érte. Ki nem? Ő a világ legtökéletesebb pasija – okos, humoros, érzékeny, helyes, magas, heteroszexuális, és imádja a Bűbájos Boszorkákat, A Narancsvidéket meg a Szívek szállodáját. És éppen ezért nem akarom elrontani ami köztünk van!

Kapcsolódó szócikkek: Lilly Moscovitz
Sunshine>!

ROMANCI: Én nem mondtam ilyet. Csak azt mondom, hogy nem lesz könnyű.
KÁLULU: Pontosan. Ahogy Szépségnek sem volt könnyű elnyerni a Szörnyeteg bizalmát.
NŐERŐ: Ja, persze! Pontosan két dalig tartott.

Kapcsolódó szócikkek: Mia Thermopolis · Tina Hakim Baba
Sunshine>!

KÁLULU: Michael, mondd, nem tudsz róla, hogy Lilly és a nagyanyám terveznek valamit a hátam mögött? Mondjuk, egy meglepetésbulit.
FELTÉTELES RFLX: Fogalmam nincs. De képzeld csak el, milyen bulit szerveznének ezek ketten!

Sajnos elképzeltem. Rettenetes.

Kapcsolódó szócikkek: Mia Thermopolis · Michael Moscovitz