Bulihercegnő (A neveletlen hercegnő naplója 7.) 232 csillagozás

Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 7. – Bulihercegnő

Mia életét ismét Grandmere fantasztikus ötletei „színesítik”: sztárszínésznőt akar csinálni belőle egy ifjúsági színtársulatban, sőt mi több, össze akarja hozni egy Michael-nál sokkal partiképesebb fiatalemberrel.
"Először kiderült, hogy csődbe juttattam a diákönkormányzatot, ezért rövidesen csúfos véget érek az alacsony termetű, de nagy testi erejű végzős évfolyamelső keze által.
Azután a novellámat elutasította a magazin.
Ráadásul a barátom azt hiszi, elmegyek a bulijára, amit a szülei lakásán rendez a szülei távollétében. És nem is hibáztathatom, amiért ezt hiszi, hiszen végül is tulajdonképpen igent mondtam a meghívásra. De azért mondtam igent, mert ha nemet mondok, akkor ünneprontó és savanyújóska hercegnő lettem volna."

Sztárparádé címmel is megjelent.

Eredeti mű: Meg Cabot: The Princess Diaries 7. – Party Princess

Eredeti megjelenés éve: 2006

Ciceró, Budapest, 2006
278 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635395385 · Fordította: Merényi Ágnes

Mia Thermopolis

Kamilla17
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 7. – Bulihercegnő

Mondhatni talán egy kicsit pozitívabb szakaszához ért a sorozat, de még nem mindig nem vagyok teljesen elégedett vele.
Számomra ez a rész jobb volt az eddigieknél. Sokkal több dolog történt, és épp ezért kevesebb volt a sulis unalmas jelenet. A színdarab és Mike bulija is feldobta az egészet. Meg persze, hogy kiderül a A Pasi Aki Utálja Ha Kukoricát Tesznek A Chilibe személye. :)
Őszintén megmondom, én erre nem is emlékeztem, hogy ő lesz a befutó. :)
Nagyon bírom a srácot, de tudom, hogy úgyis tenni fog valamit amiért mindenki kiutálja.
Nagyon zavaró volt az „illatos gyertyás” probléma. Nem tudom miért kellett ennyire hangsúlyozni. És, hogy megint csak az egész egy eseményről szólt, és túl lett húzva az egész.
A szereplőket még mindig nem sikerült megkedvelnem, de szerintem ez nem is fog változni. :/
Na jöhet a többi rész. :DD

Adryenne1991
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 7. – Bulihercegnő

Ahogy halad előre a történet, egyre izgalmasabb, fordulatosabb. Nem azt mondom, hogy olyan dolgok történnek, hogy az ember fél éjszaka nem alszik, hogy megtudja, mi is lesz ezután, de azért mégis.
Mia egyre többet nyavalyog, de hát erre számítottam most is, mivel már sokadszorra olvasom a történetet.
Amikor először olvastam a sorozatot, én is olyan idős voltam kb. mint Mia. Mégsem érzem, hogy ilyen problémákkal küzdöttem volna, mint ő, és hogy nap, mint nap ilyen butaságokon aggódtam volna. Aztán lehet, hogy mégis így volt.
Minden rész olvasása során az az érzésem, hogy nem egy tizenéves lány naplóját olvasom. Valahogy nem egy 10. osztályos lány problémái, szavai ezek. De aztán lehet, hogy csak nekem van ilyen érzésem.

meseanyu MP
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 7. – Bulihercegnő

Kicsit idegesített most Mia viselkedése, és Lilly is az agyamra ment legtöbbször, viszont voltak nagyon aranyos és vicces részek és szereplők is, úgyhogy újfent jól szórakoztam.

Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 7. – Bulihercegnő

Először is: UTÁLOM Meg Cabotot, mert holnap KÉT vizsgám lesz, de 2:57 perckor még ébren vagyok és OLVASOK, mert egyszerűen nem lehet abbahagyni… Ha megbukom , az csakis az ő hibája lesz !!!!
Fú, ez a rész ISTENI volt, már csak azért is, mert a szexi táncot leszámítva semmire nem emlékeztem belőle, és minden teljesen újdonságként hatott.
Lilly ennek a résznek a végén képes volt kicsit emberien viselkedni, és nem úgy beszélni / bánni Miával, mintha a lábtörlője lenne, ezt nagyra értékelem. Ebben a részben Mia sem görcsölt annyit, mint az előzőben, pedig most szerintem sokkal több oka lett volna rá.
Grandmère továbbra is az ász számomra- na meg persze Michael, aki szerintem örökre első marad a könyves álompasi listámon!

Regina_Rudolf
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 7. – Bulihercegnő

Ez a rész is nagyon tetszett. Mia nem nyavalygott annyit, Grandmere ebben kimondottan kedves :) Imádom Meg Cabot stílusát!

ToryMoly
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 7. – Bulihercegnő

Húúúúú…Mikor nőtt fel Mia ennyire??? Eddig jelentéktelen dolgokon visítozott, most pedig olyan problémái vannak, amikkel én se tudnék mit kezdeni…Ez a rész végre tényleg pörgött, és Lilly-n kívül senki sem idegesített :D Egyre jobb ez a sorozat :)

Ancsúr
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 7. – Bulihercegnő

Mia csak úgy gyűjti maga köré az embereket/férfiakat. A kis baráti köre megint bővült egy fővel. És még ő mondja azt, hogy népszerűtlen… Komolyan mondom, hogy Lillynek van igaza: Miát tényleg szeretik az emberek. Annak ellenére, hogy ő magát még nem fogadta el teljesen. Bár már alakulgat… Azt hiszem, erre mondják azt, hogy valaki nem látja fától az erdőt.

roganedina
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 7. – Bulihercegnő

Nem volt rossz, de Mia néha egészen fárasztó tud lenni. Vagy csak én vagyok már öreg ehhez. :D Pedig akkor is elolvasom a teljes sorozatot! :)

Petrus601
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 7. – Bulihercegnő

Eddig ez tetszik a legjobban. Nem volt benne annyi nyavalygás, Lillynek sem volt már annyira elviselhetetlen a természete a könyv vége felé, úgyhogy ez plusz pont.:)
Grandmére pedig igazán kitett magáért, ahogy MIchael és J.P. is!:))

bleknajt
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 7. – Bulihercegnő

Kezd süllyedni a dolog. Lillyt egyenesen fel tudnám pofozni. Ő a legjobb barátnő, amikor folyton csak bajt okoz?
Mia tipikus tiniként viselkedik, de meg kell hagyni nagyon szélsőséges. A nagymama meg egy alkoholista alak, aki egyáltalán nem hiteles. Bohócot csinál belőle az írónő.. de kitartok!!! Jöjjön a következő. (… és a sorozat végén agyérgörcsöm lesz)

sztimi53 P

ÁLOMPÁROK AKIKNEK A SZAKÍTÁSA RÉMESEN MEGVISELNE:

Sarah Michelle Geller és Freddie Prinze, Jr.
Rómeó és Júlia
Téa Leoni és David Duchovny
Stan és Pan
Tina Hakim Baba és Borisz Pelkovszkij
Mama és Mr. Gianini

224. oldal, Ciceró, 2006.

sztimi53 P

20-féle pszichés zavar, amit a horrorfilmek okoztak nálam:

4. Miután láttam az Ideglelést, nem vagyok képes
a) erdőbe menni
b) sátrazni
c) lemenni egy sötét pincébe

5. Sokáig rá se mertem nézni a tévé képernyőjére, mert az a kényszerképzetem támadt, hogy kimászik belőle egy kislány, és megöl, mint A kör első és második részében.

19. Sose teszem a lábam többé a tengerbe, amióta láttam A cápát.

133-134. oldal, Ciceró, 2006.

minnie

Kedves Doktor Carl Jung!

Tudom, ne is mondja. Még mindig halott.

Sunshine

Mentsenek ki minket
A tetves musicalből!

H_Anita

Kedves dr. Carl Jung!*
Tisztában vagyok azzal, hogy sosem fogja levelemet elolvasni, elsősorban azért, mert Ön már nincs az élők sorában.

H_Anita

Kedves dr. Carl Jung!

Tisztában vagyok azzal, hogy Ön továbbra is halott.

ScarlettBlair P

A művészi kézírás olyan, mint az „orvosi” , azaz, hogy az emberi szem számára megfejthetetlen.

Kapcsolódó szócikkek: Mia Thermopolis
minnie

Az egészet az a mélységesen megindító látvány ihlette, ahogy a Pasi, Aki Utálja, Ha Kukorica Van a Chiliben, ült az Albert Einstein Gimnázium menzáján, és szemenként piszkálta ki a kukoricát a chiliből. Ember arcán én még ilyen szomorú kifejezést nem láttam. Kivéve talán Tina Hakim Baba arcát, amikor levették a műsorról a Hetedik mennyországot.

ScarlettBlair P

Ha van valami, amit tanultam ebből az egész hercegnősdiből, az az, hogy a hatalom felelősséggel jár. Minden munkát ki lehet adni, de ha valami balul üt ki, mindig az tartja a hátát, akié a felelősség.

Kapcsolódó szócikkek: Mia Thermopolis
Sunshine

Persze ha belegondolunk, nem csoda, mert a színészet az egyik olyan foglalkozás, ahol talicskával lehet hazatolni a pénzt, de közben nem kell hozzá sem ész, sem különösebb tehetség. Erre számos sztár karrierje ékes bizonyíték.

A neveletlen hercegnő naplója sorozat · Összehasonlítás