Talpig ​rózsaszínben (A neveletlen hercegnő naplója 5.) 344 csillagozás

Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 5. – Talpig rózsaszínben Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 5. – Talpig rózsaszínben

„Jaj nekem! Az egész város tudja már, mi történt a LES HAUTES MANGER-ban tegnap este. FEJEDELMI FELFORDULÁS – ordított a sarki újságosnál az egyik szalagcím. BORSÓ (LEVES)HERCEGKISASSZONY – így a másik, ami ráadásul hülyeség, mert nem is borsóleves volt, hanem rákkrémleves. Még a Times-ban is benne volt!" Vajon mit művelt Grandmére és a kutyája New York egyik legelegánsabb éttermében? És Lilly és Mia barátsága miért került válságba emiatt? És Borisz Pelkovszkij vajon, miért ejtett egy huszkilós földgömböt a fejére? És Mia mamája miért ájult bele egy nagyáruház fagylaltos pultjába? És – főként – mi történt Mia és szerelmese, Michael között a búcsúbál éjszakáján?
A neveletlen hercegnő naplójának ötödik részéből megtudhatjuk e kérdésekre a választ miközben a rendkívül tehetséges Meg Cabot fergeteges humorát valamint Miát, Michaelt és a többieket még inkább a szívünkbe zárjuk.

Eredeti megjelenés éve: 2004

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tök jó könyvek

Ciceró, Budapest, 2015
232 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635399543 · Fordította: Merényi Ágnes
Ciceró, Budapest, 2008
244 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635396498 · Fordította: Merényi Ágnes
Ciceró, Budapest, 2004
244 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635394373 · Fordította: Merényi Ágnes

Michael Moscovitz · Mia Thermopolis · Clarisse Marie Grimaldi Renaldo (Grandmère) · Tina Hakim Baba · Lilly Moscovitz · Borisz Pelkovszkij · Frank Gianini · Helen Thermopolis

Camelia>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 5. – Talpig rózsaszínben

Nem tudom, hogy sokan mit istenítenek ezen a könyvön sorozaton. Először kb. 11-12 évesen olvastam. Akkor még tetszett, azok a jelenetek kivételével, amiket akkor túl erotikusnak találtam. Persze ez most sem változott. Szerintem egy csomó jelenet még mindig nagyon erős egy 15 éves csajhoz képest. 1 hónap múlva én is 15 leszek, de se nekem se senkinek nem volt „komolyabb” kapcsolata. Nemhogy 2-3 barátja volt már az életében.

Nem csak azzal van bajom, hogy egy ilyen csajhoz képest ez túl durva, és sok gondolkodás, hanem maga a csaj nagyon hisztis is.
Az egész könyv 250 oldala arról szól„ hogy Mia rinyál, hogy nem mehet búcsúbálba, Mia rinyál Grandmére miatt, Mia nem hiszi el, hogy Michael őt választott, aztán az utolsó 20 oldalon Mia örül, hogy mégis mehet a bálba.

A sok rinya miatt túl vontatott is lett a könyv. Az egész nem szólt semmiről sem. Ennek a könyvnek nincs semmi mondanivalója. Nem tudom, hogy csak én látom-e így, de néha nagyon elegem tud lenni a Neveletlen hercegnő naplójából.

A szereplők silányak, senkinek nincs kimondottan sajátos személyisége, mindenkinek baja van valami miatt folyton.
A kedvencem Mr.Giannini, ő legnormálisabb mindenki közül. Nem zavarja semmi, csak a hétköznapi dolgok. Sőt az ő esetét tartom a legésszerűbbnek is. Teljes mértékben normális, ha valakinek a matektanárja a mostohaapja is. Tetszik az a jellem fejlődés, amin Mr.Giannini átment. :)

Nem tudom, hogy folytatom e a sorozatot, de sajnos nem tudok túl pozitívan rá gondolni. :/

diamondfox P>!

Borzalmas.Borzalmas.BORZALMAS.

Nem hittem, hogy lesz még egy olyan idegesítően picsogó főszereplőnk, mint Rentai Renáta vagy Clary Fray. Nos, szeretném bemutatni előttük kitalált Amelia Thermopolist. Ez a lány borzalmasan buta. Ismeritek a mondást, hogy buta, mint a föld? Ezt eddig csak Virágra írtam, most már Miára is kénytelen vagyok. Már csak egyet nem értek: mi a fenét lát benne Michael? Mert azon kívül, hogy megtudtuk, hogy milyen jó szagizni Michael nyakát… nem tudunk semmit.

BÚCSÚBÁL. *MogácsDánieldrámaihangján*

Grandmére ismét kitett magáért, komolyan mondom, egyre jobban bírom az öreglányt, főleg ez után a mondata után: „Minden férfi azt akarja.” Majd Mia naiv válasza után félrenyeli a koktélját. Zseniális!

BÚCSÚBÁL. *MogácsDánieldrámaihangján*

Ezen kívül hiányolom Philippe herceget, csak a végén bukkant fel, amikor nem is kellett volna neki spoiler Igazán hiányolom, mert mindig rávilágít egy-egy hülyeségére Miának, mondhatni karban tartja. Azért a végén sajnáltam és ki kellett jelentenem, hogy akkor Michael egy okostojás volt.

BÚCSÚBÁL. *MogácsDánieldrámaihangján*

Ja, igen. A Búcsúbál. (Kell neki a nagybetű.) HA NEM LENNE VILÁGOS, MIA EL AKAR MENNI A BÚCSÚBÁLBA, DE MICHAEL SZERINT CIKI ÉS EZ MILYEN CIKI MÁR, HOGY NEM MENNEK!!!!!!!

BÚCSÚBÁL. *MogácsDánieldrámaihangján*

Majdnem levakartam az arcomat a helyéről. Ezen felül szakítottam volna Michael helyében Miával, aki ráadásul kamu SW fan, mert volt egy rész, amikor azt mondta, hogy nem is tud Darth Vader esetében valami jó cselekedetet mondani. Ki ez, te?

BÚCSÚBÁL. *MogácsDánieldrámaihangján*

A kötet borzalmasan fárasztó, ahogy az egész sorozat, de már a felénél vagyok. Bár ahogy @vgabi írta, lesz még mélyrepülés, de kitartok. Értetek, kedveseim, csakis értetek!!

Ciceró, Budapest, 2015
232 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635399543 · Fordította: Merényi Ágnes
joopsy P>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 5. – Talpig rózsaszínben

Kövezzetek meg, de én ezt a sorozatot nagyon szeretem! :) Annyira gagyi, ártatlan, szórakoztató és teljesen ki tud kapcsolni. Nincs benne semmi értékes, de nem is ígér semmi ilyet. A saját kategóriájában abszolút megállja a helyét.

A könyv hemzseg a furcsaságoktól: Az egész kötet 12 (!) nap eseményeit öleli át. Ez alatt a 12 nap alatt lezajlik Mia szülinapja, lesz egy sztrájk, ami megbénítja New York életét. Van benne szakítás, új szerelem és a búcsúbál. Lilly pedig 15 évesen iskola helyett tüntetni jár. Hmnhm…

Nagyon tetszett, amikor Mia levezette, hogy az egész környezete Asperger-szindrómában szenved. Ezen jókat nevettem.
Olvasás közben mindig kizökkent picit, amikor a Mia körüli események közé be van szúrva egy mondat a tananyagból. :))

Adryenne1991 >!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 5. – Talpig rózsaszínben

Szeretem a sorozatot, de néha úgy érzem, hogy nem halad előre a történet, és ez zavar.
Ez a kötet inkább szólt Lilyről és Grandmérről, mint a főszereplőnkről, aki miatt is a könyvet olvasom.
Természetesen érdekel, hogy mi történik Mia körül, de ez a kötet akkor sem tartozik a kedvenceim közé. Vannak benne izgalmas fordulatok, amik természetesen nagyon tetszettek, és motiváltak, hogy olvassam tovább, de ezzel a résszel sem avattam újabb kedvencet.

ScarlettBlair P>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 5. – Talpig rózsaszínben

Annak ellenére, hogy a könyv jelentős része arról szól, hogy Mia szenved a Búcsúbál miatt, azért ebben a részben történtek elég jelentős dolgok is.
Mia végre tényleg a sarkára állt Lillyvel szemben, és megmondta neki a véleményét. Borisz is észhez tért , és belátta, amit be kellett. Lilly viselkedése az arcátlnság, bunkóság stb. tetőfokára hág. spoiler.
Lehet, hogy ha valaki idősebb korosztályból olvassa a könyvet, úgy gondolja, hogy amin Mia problémázik, az nem is igazi gond, de azért valljuk be- legtöbbünknek hál' istennek 15 évesen talán nem volt ennél nagyobb gondja. Én személy szerint átéltem azt amit ő- már a Búcsúbállal (szalagavatóval) és a barátommal kapcsolatban, és nem kellemes érzés, akármennyire is felszínesnek tűnik a dolog… Szóval csak így tovább, HAJRÁ HERCEGNŐ! :)

Paulina_Sándorné P>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 5. – Talpig rózsaszínben

Számomra nagyon zavaró volt Mia viselkedése a bál miatt. A nagymama viselkedésével kicsapja a biztosítékot. Michael viselkedését nem igazán értem, ilyet mondani egy lánynak a bálról. Lilly-t nem tudom a szívembe zárni.

julicsenge IP>!

Óóóó de jó volt ez megint :D Na, de, hogy Rocky…? Elég béna :(
Én is mindig azt hallucinálom, hogy Aspergeres vagyok…lehet, hogy van benne valami? :D

Perly P>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 5. – Talpig rózsaszínben

Egy kihívás miatt vettem a kezembe a sorozatnak eme kötetét. 27 évesen egy tiniknek szóló könyvet olvasni, talán nem volt egy jó ötlet. Bár ha annak idején olvastam volna, akkor se lettem volna oda érte, mivel nem voltam az a fiúzós, bálozós típus, hercegnő meg pláne nem. :-) Ha szabad ilyet mondani, a fordítás valami borzadály. Lehet csak a nevek/megszólítások miatt, de nekem egyáltalán nem tetszett. A legidegesítőbb karakter szerintem Lilly volt, utána Mia következett. Fura, hogy a filmekben egyikük se ennyire irritáló, és Mia sem ennyire „butácska”. A legkedvesebb szereplőm Clarisse lett, bár ez a dohányzási mániája egy kissé engem is zavart, az „iszákossága” viszont kevésbé. :-) A könyvben egyes részek nagyon unalmasra sikeredtek, de ennek ellenére el kell ismernem, hogy ezeket az írónő rengeteg poénnal kompenzálta, amiken így „felnőtt fejjel” is jól szórakoztam. A kutyás és cicás jelenetekért pedig külön köszönet illeti. Ezek miatt adtam rá 4 csillagot.

Regina_Rudolf>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 5. – Talpig rózsaszínben

Szórakoztató könyv, az egész sorozatot szeretem, de ez a rész kicsit idegesítő.

roganedina>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 5. – Talpig rózsaszínben

Nem volt rossz, de Mia nyávogása a Búcsúbál miatt néha már igencsak idegesített… Alapból szórakoztatott, de valamivel jobbra számítottam.

Tíci>!

Meg is kérdeztem, miért nem törli el az iskola vezetése a félév végi vizsgákat úgy, ahogy a Harry Potter második részében. Erre persze csak legyintett, mert végül is nem halt meg senki, és elszabadult óriáskígyók sem üldözik a diákokat körbe a suliban.

Kapcsolódó szócikkek: Harry Potter · kígyó
FruzsinaRacz>!

Meg hogy nem is álmodott arról, hogy egyszer találkozik valakivel, aki így tud szeretni, olyan rajongással, mint az általa bálványként imádott hősök: Mr. Rochester, Heathcliff, Brandon ezredes, Mr. Darcy és Pókember…

FruzsinaRacz>!

Persze Darth Vadernek is voltak jó pillanatai… Most épp egy se jut eszembe, de azért biztos voltak.

Kapcsolódó szócikkek: Darth Vader
FruzsinaRacz>!

Moulin Rouge: Ha színműíró vagy, ne szeress bele a női főszereplőbe! Főleg, ha tüdőbeteg. És semmi esetre se igyál gyanús zöld italokat, ha egy törpe kínálja.

bleknajt>!

HELEN THERMOPOLIS: – Frank, terhes vagyok.
MR. GIANINI: – Hm. Értem. És mit csináljunk?
HELEN THERMOPOLIS: – Házasodjunk össze.
MR. GIANINI: – Rendben.

Petrus601>!

Szent isten!!!!! Mindannyian Asperger-szindrómában szenvedünk!!!!!
De hisz ez rettenetes! Vajon Gupta igazgatónő tudja ezt?
És ha… és ha az egész Albert Einstein Gimnázium speciális Asperger-iskola?

Tíci>!

Tök gáz, hogy manapság nincsenek olyan táncok, amiket mindenki tud, csak a hip-hop meg a macaréna. A Csaj nem jár egyedülben meg a Footloose-ban mindenki egy csomó táncot ismer, és tök egyszerre is csinálják. Milyen menő volna, ha ez egyszer velünk is megtörténne, mondjuk a menzán: ha Gupta éppen valami halálunalmas közleményt olvasna be az iskolarádióba, félbeszakítanák egy jó kis J. Lo-számmal, és mindenki föl pattanna az asztal tetejére táncolni…

Sunshine>!

– Ne…Hát azt azért nem merném teljes biztonsággal kijelenteni, hogy Lilly teljesen normális… de erősen kétlem, hogy Asperger-szindrómája lenne.

minnie>!

Rémisztő látvány volt, amikor Grandmére kijött a fürdőszobámból, csavarókkal a hajában és éjszakai pakolással az arcán. Úgy nézett ki, mintha a Klónok támadásából a Jedi tanács egy tagja lépett volna a szobámba. Majdnem megkérdeztem tőle, hová parkolta le az űrjárgányát.

timcsigirl>!

„Egyszer láttam egy igazi hercegnőt… csupa rózsaszínben:
rózsaszín volt a kesztyűje, a kabátja, mindene…”
Frances Hodgson Burnett: A PADLÁSSZOBA KIS HERCEGNŐJE
(Görög Lívia fordítása)