A ​neveletlen hercegnő naplója 4 és 1/2. (A neveletlen hercegnő naplója 4 és 1/2.) 316 csillagozás

Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 4 és 1/2.

Mi jöhet A neveletlen hercegnő naplójának 4. és 5. kötete között? Természetesen a négy és feledik! Hogyan tölti a tavaszi szünetet Mia, a neveletlen hercegnő? Kalapáccsal a kezében Mia hercegnő hősi kalandra indul (hősies tett ez, főleg egy olyan elismerten kétbalkezestől, mint ő): egy csapat iskolatársával együtt házat fog építeni a nála kevésbé szerencséseknek. Nem kell hozzá sok idő, hogy Mia ráébredjen, bármennyire nemes a szándék, a munka nagyon is fárasztó. Kitart-e vajon önzetlen elhatározása mellett? Nem dől össze a ház a hercegnői segítség nyomán? És főképp: tart-e Michael elég hosszú szünetet a munkában, hogy megcsókolhassák egymást? Olvasd el az 5. kötet előzetesét is! Meg Cabot az e könyvért járó teljes honoráriumát a magyarországi Gyermekétkeztetési Alapítványnak ajánlotta fel.

Eredeti megjelenés éve: 2003

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tök jó könyvek Ciceró

68 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635394551 · Fordította: Bosnyák Viktória

Michael Moscovitz · Mia Thermopolis · Clarisse Marie Grimaldi Renaldo (Grandmère) · Borisz Pelkovszkij · Frank Gianini

Nikolett0907 P>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 4 és 1/2.

Tény, hogy nem sok értelme volt ennek a történetnek, de valahogy elérte, hogy szórakoztatónak találjam.
Nagyon vegyes érzésekkel olvasom ezt a sorozatot, de ha nem várok többet annál, mint, hogy szórakoztasson, esetleg kikapcsoljon egy nehezebb nap után, akkor valóban azt kapom, amiért belekezdtem.
Hálás vagyok az ilyen kis szösszenetekért, mert feloldja bennem a napi borongós hangulatot.
Bár, ha egyszer Mia uralkodni kezd, lesz „ne mulass” Genovia népének is!!

Camelia>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 4 és 1/2.

Nem sok értelmét látom ennek a könyvnek. Tök fölösleges volt megírni, meg kiadni. Semmi olyan érdekes dolog nem történik benne, ami miatt szükséges lenne elolvasni.
Ráadásul szerintem hülyeség az egész. Egy csapat tizennégy éves nem tud felépíteni egy házat pár nap alatt. Szerintem még akkor sem menne nekik, ha egy évet adnának rá. Általában házat szakképzett munkások építenek, és nem kis New Yorki senkik.
Ebben a részben Mia nagyon ellenszenves volt. Túl sokat nyávogott, és közben meg ne is volt semmi. Bár szerintem ahol hamburgert esznek vacsorára, ott nem zuhanyzsákokkal fürdenek.
Lényegében szerintem felesleges volt elolvasni, semmi újhoz nem jutottam vele. És nem is tartott sokáig, kb. egy óra volt! :)

kratas P>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 4 és 1/2.

Azért választottam ezt a kis szösszenetet, mert két komolyabb könyv között tartani akartam egy kis szünetet. És bejött :)
Voltak benne vidám részek, de azért isten óvja Genoviát, ha Mia ott uralkodó lesz :D

Adryenne1991>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 4 és 1/2.

Amikor a barátom meglátja a kezemben ezeket a vékony kis könyveket, szinte hangosan nevet. Amit meg is értek. Valahogy nem illik egy ilyen sorozathoz ez a kis regényke.
Aranyos történet, de túl rövid. Nem lehetett volna belőle többet kihozni, így nem azt mondom, hogy ezt bővíteni kellene egy teljes, hosszú könyvvé, csak egyszerűen olyan érzésem volt, mintha nem jött volna az ihlet az írónőnek, és csak ezt tudta volna összehozni a határidőre.
Ennek ellenére tetszett, élveztem, már amennyire lehet egy ilyen pártízoldalas történetet. Mire belemelegednénk, már vége is.

meseanyu P>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 4 és 1/2.

Ez tényleg csak egy rövid kis szösszenet, de aranyos, kár lett volna kihagyni.

Vius06>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 4 és 1/2.

Ez egy cuki kis kiegészítő kötete a sorozaznak, nem vártam sokat, így egész szórakoztató volt.
Az mondjuk abszurd, hogy a kis 14 évesek napok leforgása alatt konkrét házakat húzzanak fel, de ettől most tekintsünk el. :)

Ancsúr>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 4 és 1/2.

Kár, hogy ilyen vékonyka ez a könyvecske. Még szívesen olvastam volna a mi kis szerelmes párunk entyem-pentyéjéről miközben a nemes cél érdekében kalapacsot ragadnak, hogy másokon is segíthessenek. Mia még mindig iszonyat cuki (és néha hisztis), ha Michaelről van szó, de hát meg is tudom érteni… :D

Iustitia>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 4 és 1/2.

Nyúlfarknyi felüdülés a tavaszi szünetről, ahol a rendes részekkel ellentétben nincs minden annyira túlbonyolítva. Mia is megnyugodhatott, hogy Michael valóban szerelmes belé, és bár a „tábor” nem feltétlen az előzetes elvárások szerint alakul, a nagyi itt egy kicsit rokonszenvesebb színben tűnik fel: ezúttal ahelyett, hogy szokása szerint mindent elrontana, kivételesen ő pompázik a megmentő szerepében.

klaraboglarka P>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 4 és 1/2.

Emlékszem, a tanárom elkobozta tőlem, mert órán, 7.-ben ezt olvastam a pad alatt:( Aztán izgultam, hogy visszakapjam, mert könyvtári volt:O

HP_SPNLuver92>!
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 4 és 1/2.

Gyors, könnyed szösszenet jótékonysági tevékenységet reklámozva. Mia szembesül a vidéki hajléktalanok világával az erdő közepén. Hatalmas kultúrsokk éri, de túléli. off
Csak egy rövid humoros fejezet a 4. és 5. kötet között, hogy fenntartsa az érdeklődést.

sztimi53>!

Peter majdnem olyan jó pasi, mint Mulan fiúja, csak megvan az az előnye, hogy nem rajzfilmfigura.

41. oldal, Ciceró, 2004.

FruzsinaRacz>!

Azt hittem, a Molyemberről beszél, tudod, abból a filmből, és el nem tudtam képzelni, mi ebben a jó, mert a Molyember semmi mást nem csinál, mint telefonon hívogatja az embereket, és félelmetes hangon azt mondja: „Ne menjen a vegyi üzem közelébe!”, ami nem igazán hasznos információ.

Cheril>!

És akkor rájöttem, hogy nekem is csak ezt kell tennem: ne akarjak más képességet, mint amin van, csak a meglévőt próbáljam a lehető legjobban felhasználni.

Sunshine>!

Na ne! Én csak egy hercegnő vagyok. Nem tartok itthon ilyesmit. Jogar kellene? Azzal szolgálhatok.
Szögkihúzós kalapács? Az nincs.

Sunshine>!

– Utoljára akkor keltem hajnali hatkor, amikor a németek bombázták a palotát, még a második világháborúban. Légelhárító rakétáknál kisebb dolog miatt ne keljen egy hercegnő nyolc előtt. Egyszerűen nem való.

FruzsinaRacz>!

Kezd egész jól menni a házépítés. Csak öt helyen szakítottam be a gipszkartont a kalapáccsal. Mrs. Harmeyer azt mondta, nem baj, majd képet akaszt a lyukakra, de Michael szerint bevakoljuk.

Babid>!

nettikeee P>!

– Nem katonai kiképzés, Grandmère – mondtam. […]
– Akkor miért áll itt az […], hogy minden reggel hatkor kell kelnetek?
– Biztosan azért – téptem ki a kezéből a nyilatkozatot –, mert akkor szolgálják fel a reggelit.

hanna_emily_stone P>!

De azért… szóval, szeretnék úgy csókolózni a barátommal, hogy közben ne törjék ránk az ajtót a szülei vagy a mamám, vagy a mostohaapám, vagy a nagymamám.

MA_NÓ >!

Sokkal könnyebb úgy környezetvédőnek lenni, hogy az ember a városban él, mert ott nincs olyan sok bogár, mint vidéken, ahol elevenen felfalnak.

A neveletlen hercegnő naplója sorozat · Összehasonlítás