!

A ​neveletlen hercegnő naplója 1. (A neveletlen hercegnő naplója 1.) 602 csillagozás

Hercegnő születik
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1. Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.
Régikönyvek.hu · 2.490 Ft –20% 1.992 Ft
Bookline · 2.490 Ft –15% 2.116 Ft
Könyvtár

Mia Thermopolis az egyik percben még teljesen átlagos, tizennégy éves manhattani kamaszlány, a következőben pedig már Genovia trónörököse, akinek minden lépését egy állig felfegyverzett testőr követi, hercegnői illemtanleckéket kap igencsak nehéz természetű nagyanyjától, akit Grandmère-nek kell szólítania, és külsejének megváltoztatásán egy Paolo nevű stylist fáradozik. Miának minden porcikája tiltakozik a hercegnővé válás ellen, hisz, bár lapos mellével és langaléta termetével egyáltalán nincs megelégedve, valójában egész jól érzi magát a bőrében az Albert Einstein Gimnázium diákjaként. És hogy Genoviába költözzön? Bocsi, ez valami vicc?

Eredeti mű: Meg Cabot: The Princess Diaries 1.

Eredeti megjelenés éve: 2000

Ciceró, Budapest, 2015
Ciceró, Budapest, 2015
230 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635399505 · Fordította: Merényi Ágnes
258 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635393652 · Fordította: Merényi Ágnes

Michael Moscovitz · Mia Thermopolis · Grandmére · Kövér Lulu · Lars van der Hooten · Lilly Moscovitz · Borisz Pelkovszkij · Rommel · Tina Hakim Baba · Lana Weinberger · Diana walesi hercegné · Helen Thermopolis · Josh Richter · Mr. Gianini · Philipe Renaldo

állatkert · Central Park · Manhattan · The Plaza Hotel

Elcserélné vagy eladná

800 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
Sydney könyve Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.
1.800 Ft ★★★★☆ Eladó Elcserélhető
Ginewra könyve Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.
800 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
sophie310 könyve Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.
1.000 Ft ★★★☆☆ Eladó Elcserélhető
Serpiente20 könyve Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.
850 Ft ★★★☆☆ Eladó Elcserélhető
kucsviki könyve Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Gorkie P
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Mivel nagyon szeretem a filmet, gondoltam adok egy esélyt a könyvnek is.
Sejtettem, hogy nem én vagyok a célközönség, így nem veszem számításba a tini-élettel kapcsolatos csip-csup dolgokat, amik zavarni szoktak.
Azt is tudom, hogy filmből 1 rész van, könyvből pedig jóval több, így nyílván részletesebb, vontatottabb.

A stílus viszont olyan volt, mintha általános iskolás írta volna, nem gimnazista.

Meglepett, hogy spoiler és ezt nem igazán tudtam hová tenni.

Ami még nagyon nem tetszett azok a karakterek. A filmben szerettem őket. Itt viszont Mia elképesztően idegesítő volt. Végig nyafogott, szenvedett, bőgött. Semmi sem volt jó. A nagymamáját sem kedveltem egyáltalán, ellentétben a filmmel.
Gondolom lesz itt jellemfejlődés, de én már nem fogom tovább olvasni. Maradok a filmnél.

258 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635393652 · Fordította: Merényi Ágnes
Csoszi P
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Aranyos történet, de ne várjunk tőle óriási csodákat. Egy 14 éves gimnazista lány naplója, a kamaszkor minden nyűgével, nyavalygásával. Nagyon sokat nevettem a könyvön. Kedvet is kaptam a folytatásokhoz.

meseanyu MP
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Hát gyerekek, Meg Cabot azért kenterbe veri a Leiner Laurát. Ilyennek kell lennie egy igényesen megírt kamaszregénynek.

Kamilla17
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Másodszori olvasásra sem lehet megunni ezt a jó kis könyvet. Nem mondom, hogy kedvencem lett, mert olvastam már nála jobb könyveket, de mindenképpen változtatott egy kicsit az életemen.
Nem egy nehéz regény. Nem kell sosem azon agyalni miről van szó. Olvastatta magát.
Szerintem tipikusan az ellentéte, annak amit egy mai tizenéves csinálna, ha megtudná, hogy hercegnő. Nyilván nem fogadná örömmel, meg az elején kicsit dühös lenne a családjára, de ettől függetlenül, ki az aki nem szeretne hercegnő lenni. Meg manapság egy hercegnőt is már eléggé nagy fényárban nevelik, még ha nem is őt tervezik örökösnek.
Nem rossz regény, a történet is jó. Bár szerintem azért Leiner Laurát nem veri. Ő egy kicsit életszerűbben írja le a dolgokat. Mégis ki lenne hercegnő a tudata alatt a mai világban?
A főszereplő nekem nem volt túlzottan szimpatikus, nem is ragadt meg a karaktere. Kedvenc lett viszont, Michael, és bármennyire is érdekes de én Tinát is megkedveltem. Ja és hát Lars sem egy mindennapi ember. :D
Nem tudom más hogy van ezzel, de nekem kivételesen jobban tetszett a film belőle mint a film még ha alig van valóságalapja is.
Egyszer már olvastam már ezt a sorozatot, de mivel semmire nem emlékszem belőle, ezért gondoltam, hogy jó lenne feleleveníteni a történetet. Ennek köszönhetően olvastam el ezt, és majd a sorozat többi részét is.

Adryenne1991
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Teljesen odavagyok Meg Cabot könyveiért. Ő (és J. K. Rowling) szerettette meg velem az olvasást, és ezért nagyon hálás vagyok nekik.
A sorozatot már egyszer olvastam, a filmeket is többször láttam, de úgy gondoltam, hogy a 11. kötet elolvasása előtt, felelevenítem a történéseket, és végigolvasom újra a sorozatot.
Idén úgy is annyi olyan könyvet olvastam, ami nem jött be, hogy gondoltam, valami egészen jóval kell zárnom ezt az évet.

Azt mindenképpen meg kell említsem, hogy mindig gondban vagyok azokkal a könyvekkel, amikből filmet készítettek. Valahogy sokkal mélyebb nyomot szoktak hagyni a filmek, és amikor újra szeretném olvasni a könyvet, már nem tudok elvonatkoztatni a filmtől.
Itt ez mégis másképp történt. Teljesen el tudtam vonatkoztatni tőle, és a könyv újra a hatalmába kerített. Újra 14 éves lehetettem, holott már 24 is elmúltam.
Szeretem az írónő stílusát, és azt, hogy ennyire egyedi karaktereket tud létrehozni amellett, hogy a várva várt sablonos cicababák és szépfiúk is megjelennek a történeteiben.

Valószínűleg nem ez volt az utolsó alkalom, hogy végigolvasom a sorozatot.

julicsenge
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Hogy én ezt eddig miért nem olvastam?!
Fényévekkel jobb és másabb, mint a film. Ciki, ha majdnem 21 éves fejjel végigizgultam és nevettem egy 14 éveseknek való könyvet? Lehet, hogy visszamaradtam a fejlődésben :D Mia annyira a 14 éves én, hogy minden oldalon elképedtem. Én is ugyan ilyen nyomi szövegeket írtam a naplómba, meg dühöngtem a matekon, és fizika képletekből írtam sormintát…Atya ég, hogy ez néha mennyire hiányzik!

Röfipingvin MP
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Talán tíz éve olvastam utoljára. Jól esett egy kis nosztalgiázás^^

258 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635394632 · Fordította: Merényi Ágnes
ptagi P
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Éééédesem….! Hát az élet nem egyszerű, főleg ha direkt bonyolítod!

Aranyos, haladós, kellően izgalmas és csajos. Kicsit sajnálom, hogy tizenévesen nem akadt a kezembe.
Most nem, de előbb-utóbb jöhet a folytatás is!

ScarlettBlair P
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Tulajdonképpen ennek a sorozatnak köszönhetem, hogy megszállot könyvmoj lettem, Előtte csak a Harry Pottert olvastam, és már akkor is nagyon szerettem olvasni, de Mia és a története annyira a szívemhez nőt, hogy még most „felnőtt” fejjel is szívesen előveszem a könyveket, és olvasom őket. Meg Cabot azóta is az egyik kedvenc írónőm, nagyon szeretem a sítlusát.

A neveletlen hercegnő naplója (szerintem) egy iszonyatosan vicces, és szuperül megírt történet, ami mindenkinek kedvet csinálhat az olvasáshoz. Bár (akkor még) nem szerettem a macskákat, mindig is szerettem volna magamnak egy Kövér Lulut, és én valahogy Grandmére-t és a karcos stílusát is nagyon kedveltem, hiszem mindig (na jó, majdnem mindig) Mia érdekeit tartotta a szeme előtt. Azt hiszem lassan itt az ideje, megint újraolvasni a könyveket! :)

Orsi999
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

A filmet nagyon szeretem, ezért kíváncsi voltam, hogy a könyv milyen lehet. Teljesen más, és nem rossz értelemben. Az elején teljesen hétköznapi problémái voltak, de hogyha bárkiről is kiderülne, hogy hercegnő nem biztos, hogy mindenki őrülne neki. A két Mia teljesen más, és mind a kettő szerethető személyiség. A könyvnek egyszerű nyelvezete van és a történet is könnyen átlátható nem kell különösebben gondolkodni rajta. Pont ilyen könyvre volt most szükségem. Szerintem minden lány már legalább egyszer elképzelte/ játszotta, hogy milyen lenne, ha hercegnő lehetne. De ebben a könyvben kiderül, hogy nem egyszerű, és könnyű hercegnőnek lenni.

girlhu

Matekórán, jaj mit tegyek?
Unalmamban hová legyek?
Firkáljak vagy ásítozzak,
A pad alatt torpedózzak?

Sonkás zsömlém elővegyem?
Félálomban mind megegyem?
Szundikálnék, álmodoznék,
Egy kicsi dalt dúdolgatnék.

Tábla fölött falióra,
Nem mozdul a mutatója.
Lassú idő, csak nem múlik,
Matekóra hosszan nyúlik.

Kapcsolódó szócikkek: matematika
Bi_bi_bi

Ha Carol Fernandez szépnek tart engem, akkor én is olyat akarok szívni, mint ő!

Kapcsolódó szócikkek: Mia Thermopolis
Chrissie P

Hová lettek a rendes nagyik, akik pitét sütnek az embernek és arany kincsemnek szólítják? Miért pont nekem jutott ki egy olyan, akinek sminktetoválása van és a tetejébe még ő kurváz le engem?

Kapcsolódó szócikkek: Grandmére
Chrissie P

Az, európai hívások mindig bénák, mert hallani, ahogy a tenger alatti kábelek körül sustorog a víz. Ettől mindig ideges leszek, olyan, mintha a halak lehallgatnák a beszélgetést, vagy mi…

Chrissie P

Ki a fene lógna még az iskolában péntek délután?
A Komputer Klubról persze elfeledkeztem.
A Komputer Klubról mindenki elfeledkezik, még azok is, akik oda járnak.

_nalla_

Matekórán, jaj mit tegyek?
Unalmamban hová legyek?
Firkáljak vagy ásítozzak,
A pad alatt torpedózzak?

Sonkás zsömlém elővegyem?
Félálomban mind megegyem?
Szundikálnék, álmodoznék,
Egy kicsi dalt dúdolgatnék.

Tábla fölött falióra,
Nem mozdul a mutatója.
Lassú idő, csak nem múlik,
Matekóra hosszan nyúlik.

ÉS MÉG MINDIG NINCS VÉGE!!!

Kapcsolódó szócikkek: matematika
bevi

Mi a helyes válasz, ha egy férfi azt mondja: Szeretem Önt?
Köszönöm. Nagyon kedves.

Chrissie P

Michael, aki magához képest egész órán roppant csöndes volt, ránézett Larsra és megkérdezte:
– Ugye maga is velük megy?
– Persze – felelte Lars, aztán összenéztek azzal az iszonyú idegesítő nézéssel, ahogy a pasik szoktak, amikor közös titkuk van. Szerintem hatodikban, amikor a lányokat külön terembe terelték össze, hogy levetítsék a menstruációval és egyebekkel kapcsolatos oktatófilmet, a fiúk ezalatt egy másik oktatófilmet néztek, és elsajátították ezt az idegesítő nézést.

kiscsillag0310 P

Rommel Grandmére tizenöt éves törpeuszkárja. Ugyanolyan alakú és méretű, mint egy leguán, csak nem olyan okos.

Kapcsolódó szócikkek: Grandmére · Rommel
Chrissie P

A szüzesség elvesztése elég nagy lépés és a megfelelő személlyel kell hogy megtörténjen, máskülönben az ember elcseszi az egész életét, és könnyen doktor Moscovitz Negyven fölött egyedül nevű női terápiás csoportjában köthet ki minden második kedden.

A neveletlen hercegnő naplója sorozat · Összehasonlítás