Karácsony ​a Kárpátok alján 1 csillagozás

Mécs László: Karácsony a Kárpátok alján

Mécs László premontrei szerzetes, költő és lapszerkesztő a két világháború közötti vallásos líra meghatározó egyénisége, a kisebbségi magyarság egyik szószólója.
Versei közül sok kapcsolódik a karácsonyhoz és az ünnep lelkiségéhez. E kötet oly módon válogat belőlük és fűzi össze őket, hogy olvasásukkal szinte észrevétlenül vonódunk bele a téli hangulatba: a tar ágak szaggatta ég, a gyémánt-homokként csillogó hó és a fagyos, jégvirágos fehérség burkába, mely már magában hordozza a karácsony ígéretét. Az istenváró adventben aztán a gyermekkacagás karácsonyi csengettyűk hangján szól, zengenek az emlékek és zeng a szív is, míg végül ez a szív Betlehem lesz: megszületik benne a jóság.
Jóság, hit, remény és szeretet – testet öltenek újra és újra karácsony ünnepén, s ahhoz, hogy minél tovább őrizni tudjuk szívünkben e tünékeny kincseket, Mécs László ihletett szavaiból meríthetünk erőt.

Lazi, Szeged, 2015

Katica_98 P>!
Mécs László: Karácsony a Kárpátok alján

Imádom a verseket.
Minden télen elolvasok egy verses kötetet, de bármikor ha kedvem támad előveszek egy könyvet, legyen abba gyerek vagy felnőtt vers, mindkettőt szeretem.
Kérdezték már tőlem, hogy melyik a kedvenc versem. Nem kellett gondolkodnom, mert van, Mécs László: A királyfi három bánata c. verse. Nagyon gyakran elolvasom, szinte imádságként.
Van még három vers, amit gyakrabban elolvasok mint bármelyik másikat és mind a három Mécs László költeménye.:
1. A Vadócba rózsát oltok, hogy szebb legyen a föld! ,
2. Csak ennyi az egész
3. Fényt hagyni magunk után
A nagyszüleimtől, – akik személyesen is ismerték, – sokat hallottam Mécs Lászlóról. Közel 15 évig plébános volt a szomszéd városban, Királyhelmecen, ahol mellszobrot is állítottak emlékére.
Biztos vagyok benne, hogy még sokszor előveszem ezt a szép kis könyvet.