Rongybabák 7 csillagozás

Mese titkokról és csodákról kicsiknek és nagyoknak
Mécs-Halász Mariann: Rongybabák

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Korona, 1988
104 oldal · ISBN: 9632730410 · Illusztrálta: Kutas Ágnes

Zsuzsanna_Sinka
Mécs-Halász Mariann: Rongybabák

Mécs-Halász Mariann: Rongybabák Mese titkokról és csodákról kicsiknek és nagyoknak

Ezt kaptam második év végén, ’88-ban a tanulmányi eredményemért és nagyon-nagyon tetszett. Szerintem újra el fogom olvasni. :)

Kittics
Mécs-Halász Mariann: Rongybabák

Amikor megkaptam ovisan anyukám olvasott fel belőle, de nagyon nem szerettem a képek sem tetszettek, valamiért féltem tőlük. Iskolás fejjel viszont az egyik kedvencem lett.

Mécs-Halász Mariann: Rongybabák

Nagyon aranyos ez a könyv! Gyerekkorombol kicsit emlekeztem a benne levo rajzokra, de a történetre egyaltalan nem. Nagyon nosztalgikus, már csak a szabalyos gyönyörű folyoirassal írt fejezetcimek miatt is. A történet pedig tényleg olyan bájos. Majd ha a kisfiam jobban értékeli az efféle könyveket a tűzoltóknal, neki is felolvasom! :)

PerczeneNiki

Emlékszel milyen aprónak tűntek ezek a bábuk, amikor a padlásról előkerültek? Később aztán megnőttek a szemedben, mert barátságot kötöttél velük: holott ők ugyanakkorák maradtak, a méretük semmit se változott. Ez nem csalás, nem ámítás! És most, hogy elszakadtatok, aprócskára töpörödtek megint: mintha zsugorító pápaszemen át figyelnéd őket valahol, egy távoli planétán… Azért van ez, mert torzít szemed? Vagy mit gondolsz, mitől? Nos, így működik az én híres-nevezetes okulárém: a fontos dolgok megnövekednek benne, a fontatlanok összezsugorodnak – ennyi az egész.

PerczeneNiki

Hidd el, nem boszorkányság, csak tudni kell a módját, hogy fölismerd a dolgok velejét.