17. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján
42. legjobb gyermekkönyv iskolásoknak könyv a molyok értékelése alapján
69. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

Olina ​és a varázsszirmok (A virágtündérek titkai 1.) 100 csillagozás

Mechler Anna: Olina és a varázsszirmok Mechler Anna: Olina és a varázsszirmok

A Tündérpalotában virágvarázslat zajlik. Akinek kiszínesedik a ruhája, az egy gyógynövény segítője lesz. Vajon kit ér ez a szerencse? Ki lesz az orbáncfű gondozója? Milyen feladatok várnak rá? Olina, a félszeg tündérlány kapja az új feladatot: az orbáncfű őrzője és segítője lesz. Ahogy ismerkedik a növénnyel, egyre ügyesebbé válik, és sok új dolgot tanul meg a gyógynövények titkos világáról. Vajon hogyan lehet szembeszállni a kártevőkkel? Mire jók az illatlabdák? Lehet-e barátságot kötni az emberekkel?

A kötetből mindez kiderül, és a bűbájos mese mellett sok érdekes információt is megtudhatunk a gyógynövények világáról.

Eredeti megjelenés éve: 2019

Manó Könyvek, Budapest, 2019
66 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634035978 · Illusztrálta: Láng Anna

Gelso>!
Mechler Anna: Olina és a varázsszirmok

Sajnos, nagyon sokáig olvastam, de ez egy olyan tapasztalat, amiből tanultam – ilyen sűrűn teleírt könyvet bizony nem szabad elkezdeni a gyermekkönyvtárban.
Mindig van vmi off ami kizökkent a rét és a gyógynövények idilli hangulatából…
Nagyon jó (és egyben hasznos) kezdeményezésnek tartom a sorozatot. Szerencsés találkoztatása ez a kislány közönségnek és a virágoknak – ki ne szeretné a lányok közül a virágokat? Jó a témaválasztás, mert a virágok szeretetére, szépségére, az általuk kisugárzott harmóniára és esztétikára alapozva továbbvihető az érdeklődésük a ritkább, kevésbé ismert virágokra, és egyenesen a gyógynövényekre.
Az orbáncfűről korábban még nem is hallottam, ezért is érdekelt, azóta külön is hozzáolvastam és megnéztem képeken ezt a gyönyörű, különleges, mutatós mégis szerény virágot, amely – többek között – a napsugárzás melegét közvetíti.
Olina lesz az orbáncfű tündére és neki köszönhetően megtudhatunk sok információt a hatásairól. spoiler.
„Nagyon önzetlen voltál, hogy adtál belőle egy emberlánynak, nagy szívre vall, hogy megosztottad vele a kincsedet.”
Zselykével az emberlánnyal szoros barátságot kötnek és kölcsönösen segítenek egymásnak.
Szép történet, biztosan sort kerítek a sorozat többi részére is.

Bővebb értékelés a blogomon:

Számos mesekönyvet olvastam idén, volt, ami tetszett és természetesen akadt olyan is, ami nem fogott meg. Ilyen esetekben elrejtőzhetnék azon tény mögé, felnőttként nem az én korosztályomnak szólnak, de ezt meg kell cáfolnom. Nem az a lényeg mennyi idősek vagyunk, hanem a tény, milyen lélekkel olvassuk az adott történetet. Mindenkiben ott a gyermeki én, csak ki engedi, hogy előtérbe kerüljön, és van, aki elzárja. Én az előbbi vagyok. Nagyon szeretem a meséket, és ezáltal nyitott lélekkel olvasom az adott könyveket.

A legnagyobb örömömre Mechler Anna: Olina és a varázsszirmok mesekönyv egy csodálatos világot nyitott meg lelkem előtt és elrepített a virágok birodalmában és általuk megismerhetem a tündéreket. Ezen apró kis teremtmények nagy feladatot kapnak, természetesen csak is a kiválasztottakra hárul eme nemes „munka”…

krlany I>!
Mechler Anna: Olina és a varázsszirmok

Ez egy végtelenül bájos kötet, melyben a gyerekek az érdekes és izgalmas mese mellett, még a gyógynövényekkel is elkezdenek ismerkedni. Itt például az orbáncfűvel, levendulával, kamillával, citromfűvel és a galagonyával, és a jótékony hatásaikkal. Be kell vallanom őszintén, hogy nagyon tetszik.

Trudiz>!
Mechler Anna: Olina és a varázsszirmok

Tündéri! Igazi gyöngyszem ez a könyvecske! Finom érzékkel és mesés színekkel megalkotott csoda, mely kedvességet, és ismeretanyagot ad a gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt. Ebben a részben Olina, az orbáncfű kis tündére lép,-akarom mondani- repül színre. :)

Ancsúr>!
Mechler Anna: Olina és a varázsszirmok

Wow! Ismeretterjesztő mesekönyv gyerekeknek! Ide vele! :)
A növények gyógyító hatásai mindig is nagyon érdekeltek, és mindig szívesen fogadtam egy-egy gyógynövényekről szóló cikket, vagy könyvet. Ám még sosem olvastam olyan könyvet, ami ugyanezt a témát próbálja megismertetni a kisebbekel. Zárójelben megjegyezném, hogy ezt igen csak zseniális módon.
A csodálatos történet pedig még színesebbé tették Láng Anna rajzai.
Nekem telitalálat volt ez a könyv. Ha lenne egy következő része, akkor máris lecsapnék rá!

Csoszi>!
Mechler Anna: Olina és a varázsszirmok

Nagyon szép, és kedves kis mese, amit felnőtt fejjel is szívesen olvastam. Szuper öltet, hogy a gyerekek már kiskorukban megismerkedhetnek a gyógynövényekkel, a kinézetükkel, gyógyhatásukkal, a felhasználási lehetőségekkel. Talán célszerűbb lett volna egy egyszerűbb, és elterjedtebb növénnyel kezdeni a tanulást. A képek egyszerűen csodálatosak!

Homolya_H_Tímea P>!
Mechler Anna: Olina és a varázsszirmok

Mechler Annát a Kerék mesékből ismerjük. Azok a kötetek inkább fiúknak íródtak, míg ez a könyv, és a hozzá kapcsolódó sorozat lányoknak.
A könyv főhősei tündérkék, egész pontosan virágtündérek, akik egy-egy virágot óvnak és vigyáznak. Minden virággal kapcsolatos teendő az ő feladatuk a rétjükön.
Olina az orbáncfű tündére lesz, és új munkája során még egy ember-kislány is a barátja lesz a sok tündérlány mellett.
Aranyos könyv, szépek a rajzok, sok hasznos és valós információt tartalmaz. Egy kicsit a technikai részével volt bajom, a sok szó és mondat-ismétléssel, ami elég szembetűnő volt.
Kíváncsi leszek a folytatásra is.

Hintafa>!
Mechler Anna: Olina és a varázsszirmok

Az ötlet és a kivitelezés is nagyon szép! Virágtündérek kisebb-nagyobb kalandjain keresztül mutatja be az adott (gyógy)növény tulajdonságait. Nagyon jó, hiánypótló ötlet. Jöhet még több!

Juca P>!
Mechler Anna: Olina és a varázsszirmok

„Az orbáncfű elűzi a rossz gondolatokat.”

Gyönyörűek a könyvben lévő illusztrációk. Az orbáncfű kiválasztja Olinát őrzőjének. Olina összebarátkozik Zselykével, pedig az a szabály, hogy a tündéreknek nem szabad az emberek közelébe menniük.

A kedvenc jelenetem, amikor Kamilla meghívja a katicabogarakat egy kis levéltetű vacsorára.

Kedves mese, amelyből a gyerekek még a gyógynövényekről is tanulhatnak.

Nikolett0907 P>!

[…] Kamillát, aki sárga és fehér ruhájában olyan elegánsan járt-kelt a palotában… ő aztán sosem volt begyulladva semmitől!

Nikolett0907 P>!

A Tündérpalotában reggel óta nagy volt a sürgés-forgás.

Perly>!

Mindketten úgy érezték, hogy egy másik világba nyertek bepillantást; egy olyan világba, ahol csodák történnek, minden titokzatos és különleges.

32. oldal, Zselyke bajban van (Manó Könyvek, 2019)

Trudiz>!

Az emberek némelyike tudja, hogy mire való a levendula. Van, aki virágokkal töltött zsákocskát rak a szekrénybe, hogy ne bántsák a molyok a ruhákat; van, aki szappant készít belőle a fertőtlenítő hatása és jó illata miatt. Még az sem kizárt, hogy párnába tölti, hogy nyugodtabb álma legyen.

A virágtündérek titkai sorozat · Összehasonlítás