Kerék ​mesék nagykönyve (Kerék mesék 7.) 34 csillagozás

Mechler Anna: Kerék mesék nagykönyve

Íme, itt a nagy finálé! Sok-sok jármű egy kötetben! De jó ennyi régi ismerőst újra látni!
A Kerék mesék-sorozatból már megismert és megszeretett hősökhöz csatlakozik egy kábel- és egy konténerszállító kocsi, no meg a régóta emlegetett és ígért rendőrautó. Vajon mi történik, ha elszabadul egy fagyiskocsi? Hol bukkan ki a föld alól az eltévedt fúrópajzs? Mennyi váratlan izgalom! Mire a 21 történet végére érünk, még azt is megtudhatjuk, hogy miről álmodik egy autómentő. Kíváncsiak vagytok? Akkor mesére fel!

Mechler Anna kedves történeteihez ezúttal is Hajba László álmodta meg a rajzokat, ő adott igazi személyiséget minden járműnek.

Manó Könyvek, Budapest, 2020
104 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634038856 · Illusztrálta: Hajba László

Nikolett0907 P>!
Mechler Anna: Kerék mesék nagykönyve

Mechler Anna könyveit nagyon szeretem, mert mindig tanulságos, okító és rendkívül kedves történeteket álmodik meg kisebb és nagyobb olvasóinak. A mostani sorozatából tavaly volt szerencsém olvasni, Bernát, a mentőautó című kötetét, mely akkor is elvarázsolt és örömmel gondoltam rá vissza.

Ezt a könyvét kicsit nehezebben tudtam befogadni először és nem értettem, hogy mi zavar ennyire. A végére viszont kristálytiszta lett, hogy sok olyan kisautó került a mesékbe, akiknek már van önálló regényük, de még nem olvastam. Ezt bizony pótolnom kell mielőbb, de előtte szeretném ajánlani jó szívvel ezt a mesekötetet, hiszen nagyon kedves és néhol bizony még vidám is.

Esti mese gyanánt vagy csak pusztán olvasás gyarkolásra is tökéletes.
Kedvenc!♥

Manó Könyvek, Budapest, 2020
104 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634038856 · Illusztrálta: Hajba László
Gyöngyi0309>!
Mechler Anna: Kerék mesék nagykönyve

Egyértelműen iskolásoknak szóló mesék, viszont az én kétévesem csillogó szemekkel hallgatta esténként. Elég sok munka van a mesék mögött, a kedvenc részem az volt, amikor az aratógép felépítését mesélte el részletesen a szerző. Még én is ámultam-bámultam és elismertem, hogy Aranka tényleg a földművelő gépek királynéja.
Nagyon tetszett a három manó, aki mindig segít elsimítani a galibákat, illetve jó volt az is, hogy összefüggőek voltak a mesék.
Felnőttként is élvezetes, mert sok bújtatott párhuzam van benne a való világunkkal, amit ha akarunk észreveszünk, ha akarunk nem.
Szerintem beszerezzük Melcher Anna könyveit, igényes, fiús, tanító mesék élvezetes stílusba csomagolva.

aram76>!
Mechler Anna: Kerék mesék nagykönyve

Nagyobbacska gyerekeknek, köztük is inkább a fiúknak való könyvecske. A különböző autók világa igazán varázslatos. Játékosan ismerteti meg a különböző munkagépek felépítését, ami a mai rohanó világunkban bizony néhol még a felnőtteknek is adhat plusz információt.

PTJulia P>!
Mechler Anna: Kerék mesék nagykönyve

Nagyon szerettük ezt a nagykönyvet, ami nem egy járműre van kihegyezve, hanem sok-sok különféle járgány található benne: már jól ismert régiek -akárcsak említés szintjén is – és újak, mint például Aranka a cséplőgép.
A történetek változatosak, ötletesek, az egyik nagy kedvenc talán a kábelszállító autó álma. A rajzok is kidolgozottak, alaposak. Egy kisfiú számára igazi kedvenccé válhat ez a kötet, nálunk az lett.

Vaklarma P>!
Mechler Anna: Kerék mesék nagykönyve

Ez volt az első találkozásom a Kerék mesékkel, amit óvónő ismerősöm ajánlására vettem ki a könyvtárból a lányomnak. Első olvasásra olyan volt, mintha valaki fogta volna a KRESZ könyvet, és teletűzdelte volna ötletszerűen mesés elemekkel. Azért az nem semmi, hogy egy gyerekkönyvnél vannak olyan mondatok, sőt akár fél oldal, amikor egyszerűen nem értem mit olvasok! Márpedig itt volt. Általában büszke vagyok az olvasottságomra és a műveltségemre, de a mezőgazdasági gépek féloldalas szakszerű leírása még rajtam is kifogott. Majdnem biztos vagyok benne, hogy a szerzőnő valamilyen közlekedés- vagy gépészmérnök lehet. És ami a legviccesebb: a négy éves lányom egyszerűen imádja, ahogy az ismerős fia is! Mondjuk azt el kell ismernem, hogy a nem egészen gyerekkönyv stílusú szöveg mellett végül egészen érdekesek a sztorik, a rajzok pedig, háttérben Budapest nevezetességeivel, elképesztően jók! Ezek aztán fel is tornászták az értékelésemet négy csillagra. Gondolom ezek után kénytelen leszek majd felolvasni a többi részt is, de azért előbb egy kicsit rápihenek a témára.

Homolya_H_Tímea P>!
Mechler Anna: Kerék mesék nagykönyve

Nagyon szerettük a korábbi köteteket is, igazi alvás mesék. Ez a könyv is hamar kedvenc lett, a korábban megismert szereplők mellé újak érkeztek. Tetszik, hogy mesés formában ismerhetjük meg, melyik mukagép mire való, hol dolgozik.
Remélem lesz még folytatása

Juca P>!
Mechler Anna: Kerék mesék nagykönyve

Ebből a részből is sokat tanultunk. Rengeteg ötletes mesét tartalmaz. Ráadásul különféle járműveket is megismerhetnek belőle a gyerekek. Robur a rendőrautó volt a kedvencem. Tetszett, hogy az aratást is bemutatja az egyik mese.

Párduc50 P>!
Mechler Anna: Kerék mesék nagykönyve

Érdekes könyv, elsősorban alsós fiúknak ajánlom! :-) Mindenféle jármű előfordul itt, csak kereke legyen. Munkájuk során mindenféle kalandba keverednek, szerencsére mind jól végződik. Az egymással beszélgető járművek kicsit Thomasra a kis mozdonyra emlékeztettek, azt is szívesen tekintgettem meg. Persze csak szigorúan a gyerek kedvéért ;-). Tetszett!

Sztike74 >!
Mechler Anna: Kerék mesék nagykönyve

A 7,5 éves kisfiammal olvastuk, neki tetszett. Több munkagépet, s azok működését ismerhetjük meg a könyvből a kalandjaik során.

Rózsabogár78>!
Mechler Anna: Kerék mesék nagykönyve

A Thomas a gőzmozdony óta nem keringtünk a járművek világában. Mechler Anna könyve nem okozott csalódást. Egy nyolcéves kislány számára is nagyon érdekes, kedves történetek. Különleges, nem is annyira mindennapi járműveket sorakoztat fel, mindenféle kalandok történnek benne. A kábelszállító, a költöztető autó, a kamion, fagyis kocsi, különféle munkagépek, konténerszállító, traktor, aratógép a főszereplői. Igazi kincsesbánya.Egészen kicsiknek főleg a képek miatt ajánlanám, mert azok tökéletesen visszaadják a részleteket, megszemélyesítve a sok gépet. A szöveg viszont talán nekik még sok lenne, mert komoly történeteket hoz, sokszor morális kérdéseket taglalva és a végén egész filozofikusra sikeredik, ami elgondolkodásra sarkall. De mindenképp ajánlom, járműrajongóknak alapmű, nagykönyv, ahogy a címe is sugallja.

Nikolett0907 P>!

Még fel sem kelt a nap, de a szorgalmas kukásautók már az utcákon csörömpölnek.

Kek P>!

Már megint esett az eső. No nem bosszantásból, hanem csak úgy; az eső időnként esik.

26. oldal, Árkon-bokron, hegyen-völgyön

Kek P>!

Ha pedig valahol túl sokan vannak, akkor mindig hamarabb elfogy a türelem;

32. oldal, A forgalomirányítás mestere

Kek P>!

A város legmagasabb pontjáról, a Citadella leges-leges-legtetejéről egy manó elégedetten nézi a forgalmat.

7. oldal, Járművek mindenütt

Kek P>!

… a buszsávban egy troli suhan el, ami óriási szöcskére emlékeztet hosszú áramszedőjével.

6. oldal, Járművek mindenütt

Vaklarma P>!

A műszak végén az úthenger fáradtan hajtott fel a szállítóautó platójára, azzal a bizsergető fáradtsággal, amit a jól végzett munka után lehet érezni.

64. oldal, Útjavítás a ruhaszalon előtt (Manó könyvek, 2020)

Kek P>!

– Mi lehet ez a szép hang? – kapják fel a fejüket a parkban sétáló emberek. – Á, megérkezett a fagyis kocsi! Milyen jól is esne néhány hűvös gombóc ezen a forró nyári délutánon!

45. oldal, Az elszabadult fagyis kocsi

magfelhordó elevátor

91. oldal, Aranka, a búzatáblák királynője

Kek P>!

Hány, de hány embert jól lehetne lakatni ötszáz méternyi makarónival!

11. oldal,Ábel, akinél mindig van kábel

Kek P>!

Doridó az épülő ház tetején ült, lábait a mélység felett lógázta. Látta, ahogy Ábel kifordult a főútra. A manó apró fejecskéjében egymást kergették a gondolatok. Szóval főzni szeretne a kábelszállító autó… hm… mit is tehetnék?

12. oldal, Látványkonyha a fesztiválon