Bartoló, ​a markoló (Kerék mesék 1.) 55 csillagozás

Mechler Anna: Bartoló, a markoló

Mechler Anna első könyvének főszereplője Bartoló, a kis markoló. Egy építkezés az otthona, ahol társaival, a többi munkagéppel együtt egy új metróvonal kialakításában vesz részt. De vajon milyen lehet a világ az építkezést körülvevő kerítésen túl? Bartoló kíváncsi, akár egy kisgyerek. Kalandjai során eljut egy játszótérre, rájön, hogy kirándulni nagyon jó, és azt is megtanulja, hogy a tűzijátéktól nem kell félni. A kötet tizenkét izgalmas mesét kínál a munkagépekért rajongó óvodásoknak.

Bartolót és a többi munkagépet egy tehetséges fiatal illusztrátor, Hajba László keltette életre ceruzáival. De nini, ki bujkál itt, a védőkorlát mögött? A könyvből ez is kiderül!

Eredeti megjelenés éve: 2013

Kiadói ajánlás: 4 éves kortól · Tagok ajánlása: 4 éves kortól

Manó Könyvek, Budapest, 2023
Manó Könyvek, Budapest, 2019
Manó Könyvek, Budapest, 2013

Molymacska >!
Mechler Anna: Bartoló, a markoló

Aranyos történetek a Markolóról. Nagyon tetszett, hogy a főszereplő ennyire jámbor és naiv, és hogy a körülötte lévő dolgok mindig jól sültek el.
A mese szólt arról is, mit csinál egy markoló, de nem csak ez volt a lényeg, hanem sokkal általánosabb dolgok is voltak benne, mint a betegség, vagy tűzijáték (és így a félelem is). Emiatt pedig nem csak fiúknak ajánlom, hanem bátran lányoknak is, mert attól még, hogy egy markoló mesél ilyen történeteket, még teljesen átérezhető lányok számára is.
Cuki történetek, aranyos főszereplő, kíváncsi vagyok a sorozat többi részére is.

dianna76 P>!
Mechler Anna: Bartoló, a markoló

Kerékmesék sorozat első kötete. Számomra azonban ez lett a második, s az elsőként olvasott kötet jobban tetszett. Ez egy kicsit, hát… nem azt mondom, hogy unalmas volt, de laposabb.
Nem vagyok oda a járművek megszemélyesítéséért, de ennek ellenére jó ez a sorozat. Megismerteti a gyerekekkel a különféle munkagépek feladatait.
Szegény Bartoló kicsit tudatlan volt, de ennek köszönhetően akadt egy kis humor is a sorok között. Érdekes volt az a rengeteg madár, amit felsorolt a szerző az egyik fejezet kapcsán. Bevallom, volt egy-kettő amelyikről még nem is hallottam.
A manó ötlete, aki védelmezi a munkagépeket, tetszett. Hiába, mindennek kell egy védőangyal, vagy valami afféle. Az meg főként pozitív dolog volt, hogy játékautó méretűre zsugorította a markolót. Ami még kedvenc volt, az az, hogy egy jármű is lehet beteg, és akkor bizony köhög a motorja. Ez cuki volt!
Ti tudjátok mi az a résfal? Ebből a meséből ez is kiderül.
Az illusztrációknál megemlíteném az ünneplős képen látható Strabag feliratot. Ezen jót mosolyogtam. Egy kis reklám!

Manó Könyvek, Budapest, 2013
zamil>!
Mechler Anna: Bartoló, a markoló

A nagyobbik gyerek oda van a markolókért, gondoltam ez a kis mesekönyv főnyeremény lesz. Tetszett neki, de nem lett kedvence, valahogy a történetek és a stílus nem az igazi, nem kis gyerekeknek való. A rajzok viszont telitalálat, nagyon jók és passzolnak a könyvhöz.
( És egy kis érdekesség, a 4-es metró építésről szól, tehát lehet lesz folytatása. :) )

Juca P>!
Mechler Anna: Bartoló, a markoló

A kedvenc fejezetem belőle a Bartoló a játszótérre megy című. Ez már valóban varázslatos volt, nagy szükség volt benne Doridóra. Bartoló remek kalandokba keveredik, nagyon tetszett ez a rész.

Röfipingvin P>!
Mechler Anna: Bartoló, a markoló

Az ötlet aranyos, a történetek kedvesek és általában levonható a tanulság is. A rajzok helyenként nagyon bájosak, bár kicsit fura számomra, hogy a munkagépeknek milyen „arckifejezéseik” vannak.
Amivel viszont nem tudtam mit kezdeni az Doridó karaktere. Nekem ebbe a munkagépes mesébe nem illet a varázsolni tudó manó. Funkcióját értem, de én akkor is másképp oldottam volna meg a kis munkagép építkezésen kívüli kalandjait.
Korábban olvasgattuk Lórival (4), de neki még hosszúak ezek a mesék. Egyszerre max kettő ment le, de a második már nagyon sok ficergéssel.

Sztike74>!
Mechler Anna: Bartoló, a markoló

A kisfiam szinte rajong a munkagépekért, csodálattal nézi őket. Így nálunk ezek a mesék nagy kedvencek lettek. Bartoló, nemcsak egy markoló, hanem épp, mint egy kisgyerek – rájön, hogy nem kell félni a tüzijátéktól, vagy hogy kirándulni nagyon jó. Az illusztrációk nagyon jók, kedvesek a rajzok. És persze – mint a mesékben általában – itt is van egy aranyos kis manó, Doridó, aki mindig mindent meg tud oldani.

eeszter>!
Mechler Anna: Bartoló, a markoló

Jó ötlet volt ebben a mesében, hogy a „nagy” markoló olykor „játék-szerepben” is feltűnik, és úgy is átél kalandokat.

Niphrendil IP>!
Mechler Anna: Bartoló, a markoló

Hát ez nagyon cuki volt. Imádom ezt a sorozatot, és a gyerekek is. A rajzok zseniálisak, a történetek érdekesek. szeretem hogy rengeteg valós és hasznos infót csempészett az író ezekbe a mesékbe, így a gyerek – meg a szülő – tanul is.

Vaklarma P>!
Mechler Anna: Bartoló, a markoló

Nem volt ez rossz, főleg a további részek tükrében. Igazából nekem jobban tetszett, mint a későbbi részek, mert meseszerűbb és kevesebb benne a szaknyelv. Nagyobb szerepet kaptak a manók is. De a kislányom másképp gondolhatta, mert ahhoz képest, hogy a többi részt általában egyszerre végig kellett húznunk, ez a darab jóval több időt vett igénybe. Bár az is lehet, hogy csak kezd kinőni a sorozatból.

Sicc>!

– Én Bobcat vagyok! Látod, rám is van írva, hogy „Bobcat”, de ezt úgy kell kimondani, hogy bobket.
– Örvendek – mondta Bartoló –, úgy látom, te is kotrókanállal dolgozol!
– Most éppen igen, de nekem nagyon sokféle kiegészítőm van ám! Például sövényt is tudok nyírni!
A munkagépek nevetni kezdtek. Igen, igen, sövénynyírója is van, de mi szükség egy építkezésen a sövénynyíróra?
– Hiába nevettek! Igenis van sövénynyíróm! – sértődött meg Bobcat.

Sicc>!

A kis markoló mindennél jobban szerette, amikor társai a gyerekekről meséltek. A felnőttekkel sem volt semmi gondja, szerette az építésvezetőt, a gépkezelőt – de a munkagépek szavaiból úgy vette ki, hogy a gyerekek nagyon különleges lények. Kicsik, ügyesek, sokszor bámészkodtak az építkezést körbefogó hálónál, s olykor még a munkaterületre is behallatszott hangos kacagásuk.

Kerék mesék sorozat · Összehasonlítás