Feminin 1 csillagozás

Cum să fii puternică, inteligentă, remarcabilă
Mayim Bialik: Feminin

Bialik ​combină cunoștințele academice cu experiențele personale, oferind un ghid foarte util fetelor aflate în proces de maturizare.

— Publishers Weekly

Feminin este un ghid practic care te va învăța tot ce trebuie să știi despre perioada de tranziție de la adolescență la maturitate. Descoperă în paginile lui informații prețioase despre cum se dezvoltă și cum funcționează corpul tău, despre procesul de învățare, despre iubire, sex și relații. Află cum să faci față momentelor dificile cu care te vei confrunta de-a lungul drumului sinuos de la fetiță la femeie și învață să te simți grozav în pielea ta.

Ca să îți explice tot ce trebuie să știi despre procesul de maturizare, MAYIM BIALIK folosește noțiuni din neuroștiințe, pe care le condi­mentează cu mărturisiri și experiențe personale. Etapele prin care treci în perioada de creștere, felul în care ți se schimbă corpul, emoțiile, percepția de sine și raportarea la lume și la cei din jur – nimic nu va mai avea… (tovább)

Curtea Veche, Bukarest, 2019
176 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786064403766 · Fordította: Theo Herghelegiu · Illusztrálta: Dana Dincă