FelNŐni 16 csillagozás

Hogyan legyél erős, eszes és elbűvölő
Mayim Bialik: FelNŐni

A ​mai világban lányként felNŐni nem egyszerű feladat. Egyensúlyozni kell a család, a barátok, a szerelem, a hobbik és az iskola között… lehet, hogy úgy gondolod, erre csak egy szuperhős lenne képes. Pedig valójában semmi másra nincs szükséged, csak egy kis információra!
Mayim Bialik, az Agymenők sztárja tudományos tények, saját történetei és az élet során felszedett bölcsessége segítségével mesél nekünk a nővé válás folyamatáról – biológiai, pszichológiai és szociológiai szempontból.
Kötelező olvasmány minden tinilánynak!
Mayim Bialik leginkább Amy Farrah Fowlerként ismert Amerika első számú vígjátéksorozatából, az Agymenőkből. Mayim a kaliforniai egyetemen szerezte BSc-diplomáját neurológiából, illetve hebraisztikából és judaisztikából, majd a PhD-ját szintén a kaliforniai egyetemen végezte neurológiából. Mayim egy normális, tökéletlen anyuka, aki igyekszik mindent simán intézni egy olyan világban, mely gyakran kicsúszik a kezei közül. Díjnyertes… (tovább)

Kolibri, Budapest, 2020
188 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634377573 · Fordította: Bús Réka Teodóra

Suba_Csaba P>!

Mayim Bialik: FelNŐni Hogyan legyél erős, eszes és elbűvölő

Ez a könyv egy hasznos útmutató tinédzser lányoknak, akiknek rengeteg kérdésük lehet a körülöttük lévő világról, amelyet esetleg nem mernek feltenni. Mayim könyve egyszerre könnyed és komoly, tele van gyakorlati tanácsokkal és hasznos tudnivalókkal ahhoz, hogy a felnőtté válás kevésbé legyen ijesztő. Olyan témákat dolgoz fel, mint hogy hogyan működik a testünk, miben különbözik a fiúk és lányok testfelépítése, miért érdemes egészségesen enni és inni, mennyire fontos a testmozgás, miért fontos tanulni és hobbikat találni. Ír továbbá a menstruációról, a társas kapcsolatokról, a kötődésről, az első szerelemről, a randizásról, a szexualitásról, a védekezésről, valamint a stresszről, az ivásról és a drogozásról is. Kitér a továbbtanulásra, az önkéntességre és a jövő tervezésére is. A könyvet illusztrációk és képek színesítik.
Az Agymenők sztárja természetesen beleszőtte a könyvbe saját tapasztalatait, élményeit, tudását és mindazt a bölcsességet, amit gyerekszínészként, neurológusként, feleségeként és anyaként magára szedett.
A felNŐni rendkívül hasznos segítség lehet minden lánynak, aki a pubertáskorba lépett. Néhány év múlva biztosan a saját lányom kezébe fogom adni.

Kolibri, Budapest, 2020
188 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634377573 · Fordította: Bús Réka Teodóra
LibrariAnne>!

Mayim Bialik: FelNŐni Hogyan legyél erős, eszes és elbűvölő

Habár már nem kimondottan nekem való ez a könyv, mégis sokat nyertem azzal, hogy elolvastam. Nagyon vártam már, mert az Agymenőkből is kitűnt, hogy mennyire jófej és normális gondolkodású Mayim Bialik, és ezt csak igazolta a FelNŐni. Először inkább biológiai szempontból járja körbe a kamaszlányok életében bekövetkező változásokat, majd áttér a tanulásra és a lelki dolgokra is. Nagyon sok saját kamaszkorából vett tapasztalatot megoszt a legnagyobb őszinteséggel és bátorítja a lányokat, hogy merjenek erősek, eszesek és elbűvölőek, de persze úgy, hogy közben önmaguk maradnak.

Mayim Bialik: FelNŐni Hogyan legyél erős, eszes és elbűvölő

Nekem nagyon tetszett Mayim Bialik útmutatója, biztos vagyok benne, hogy a jövőben nyugodt szívvel adom a gyermekem kezébe. A stílusa igazán könnyed, olyan mint egy hosszú beszélgetés. Nem akarja az olvasót száraz tényekkel, biológiával és különböző elméletekkel untatni, a különböző példák és történetek segítségével igazán könnyen emészthetővé és befogadhatóvá teszi az egész témát. Nem egy furcsa és kínos felvilágosító könyv, sokkal inkább egy igazi útmutató, mely óriási kincs lehet a tinédzserkori zűrzavaros időszakban. Én bátran ajánlom mindenkinek.

Bővebben itt olvashattok a könyvről:

kicsiboszi P>!

Mayim Bialik: FelNŐni Hogyan legyél erős, eszes és elbűvölő

Kíváncsi voltam erre a könyvre, mert Mayim-ot az Agymenőkben nagyon kedveltem, mint színésznőt, és érdekesnek tartottam, hogy a színészkedés mellett tudományos karrierje is van.
A könyv sokkal jobb, mint az az egy felvilágosító könyv, amit gyerekkoromban olvastam (Gólya hozza), ami nem volt sem empatikus, sem nőpárti (viselj el mindent, mert az a dolgod, ne kérdőjelezz meg semmit, ami a testeddel történik, azt el kell tűrni). Ez sokkal, de sokkal jobb volt. Elmondja, nem baj, ha néha hülyeségeket érzünk, mert a hormonok szemét kis dögök, de majd lesz jobb is. Minden normális, még a furi dolgok is. Nem baj, ha kilógunk a sorból, csak legyünk önmagunk, törődjünk magunkkal, hallgassunk a megérzéseinkre, és majd megtaláljuk a nekünk való barátokat.
Tetszett, hogy kitért a táplálkozásra, de nem akarja a saját vegán életmódját erőltetni, mert nem jó ugyanaz mindenkinek. Szót ejt a fontosabb veszélyekről, mint az evészavarok, depresszió, drogok. Hangsúlyozza a közösség és a hobbik fontosságát.
Ami picit hiányzik, hogy azok a részek, amik a kamaszokat igazán érdekelné, a szex, az csak nagyon érintőlegesen van leírva. Maga az aktus csupasz biológia, aztán egy kis lelkizés, hogy várhatsz, mert az sok helyen szokás, vagy belevághatsz. Az tetszett, hogy nem tör pálcát azok felett sem, akik házasság előtt szexelnének, szót ejt a betegségekről és fogamzásgátlásról, hogy bármikor lehet nemet mondani. De az orgazmust teljesen kihagyta, csak lelki összekötődést és kellemes érzést említ.
Összességében jó, informatív, de picit talán szemérmes könyv.

mosolytó>!

Mayim Bialik: FelNŐni Hogyan legyél erős, eszes és elbűvölő

Kellemes összefoglaló, szuper jó tanácsokkal. Sok mindent már tudtam, sok mindent még nem, és jó volt a színésznő/tudósnő életébe bepillantást nyerni.
Néha kicsit zavart, hogy teljesen tiniknek van címezve a könyv, simán kézbe vehetik harmincon túli asszonyok is. :)
Rám pozitív hatással volt.

KAnita08 P>!

Fiatal lányoknak tökéletes.
Én felnőtt fejjel azért vettem meg és olvastam el mert Agymenők rajongó vagyok, és láttam már Mayim videoiból is párat és kíváncsi voltam mit alkotott valamint fel akartam mérni hogy fiatalként segített volna, vagy sem, vagy hogyan tudtam akkor a dolgokat…
Hát… biztos hogy fiatalkori énemnek tudott volna jót mondani :)
Az írásmód egyszerű és könnyű, valamint érthető.
Úgyhogy 4 *

Nagy_Emese95>!

Mayim Bialik: FelNŐni Hogyan legyél erős, eszes és elbűvölő

Nagyon tetszett a könyv, és sajnálom, hogy olvashattam kamaszkoromban. Ajánlom minden kamasznak, és szülőnek, mert még nekem is sokat tudott adni, attól függetlenül, hogy a célközönség soraiból már rég kiöregedtem.

csak_olvass P>!

A „nem” mindig nemet jelent, kivétel nélkül.

csak_olvass P>!

Működő testek vagyunk, tanuló agyak, szerető szívek, gyötrődő lelkek és értékes nők. Erősek, eszesek és elbűvölőek vagyunk. Nem kell szuperhősnek lennünk ahhoz, hogy azzá váljunk, akik lenni akarunk. Ehhez csupán önmagunkat kell adni.

Fay>!

Ahányszor csak kell, emlékeztesd magad arra, hogy senkinek sem tökéletes az élete.

kicsiboszi P>!

Annak ellenére, hogy nem emlékszünk életünk első hónapjaira és éveire, sok mindent meghatároz bennünk az, hogy az emberek hogyan beszélnek hozzánk, hogyan vesznek a karjukba, és hogyan gondoskodnak a szükségleteinkről. A gondozóknak kell megértenie, hogy mit jelent a baba sírása, a babáknak pedig bízniuk kell abban, hogy valaki segít rajtuk, amikor szükségük van rá. Van, hogy a babasírás azt jelenti, „Éhes vagyok!”, néha azt, hogy „A pelusom tele van nedves és pépes dolgokkal!”, máskor meg azt, hogy „Magányos vagyok! Vegyél fel!”. Tehát még babakorunkban is úgy vagyunk programozva, hogy szeretnénk, ha megértenének, és bízunk abban, hogy valaki képes egyszerre megérteni minket és segíteni gondoskodni a szükségleteinkről. Ez az alapja az igazán jó kapcsolatoknak, és olyan korán kezdődik, hogy nem is emlékszünk rá!

csak_olvass P>!

Minden változás jó, még a kicsik is!

csak_olvass P>!

Valahányszor kedves vagy valakihez, a világ kicsit szebb hely lesz.

csak_olvass P>!

Fontos megérteni, hogy nagyon sokféle ember létezik, és semmi baj nincs azzal, hogy azt szereted, amit szeretsz, és az vagy, aki vagy.

Poufsouffle>!

Mindegy hogyan táplálkozol, a következőt tartsd észben: minden étkezés egy lehetőség, hogy jó döntést hozz; senki nem eszik minden alkalommal „tökéletesen”. Minden egyes étkezés előtt vedd számba, hogy milyen lehetőségeid vannak a lehető legjobbat adni a testednek.

56. oldal, 1. fejezet - Hogyan működik a testünk?: Ételválasztások

Fay>!

Ahhoz, hogy értékes légy, nem kell azonnal megoldanod az összes problémát. Nem kell megjavítanod a világot; elég, ha azzal kezded, amit meg tudsz tenni a rendelkezésedre álló erőforrásokból, és erre építhetsz a jövőben. Valahányszor kedves vagy valakihez, a világ egy kicsit szebb hely lesz. Sosem tudhatod, milyen hatással lesz másokra a pozitív hozzáállásod.

Kapcsolódó szócikkek: pozitív hozzáállás