Dalí 21 csillagozás

Mayer Marianna: Dalí

Az egyéni világot alkotó festő, szobrász, grafikus, filmrendező, látványtervező, író, teoretikus és extravagáns életművész. Ez mind Salvador Dalí volt, akinek neve már életében fogalommá vált, lehet szeretni vagy megvetni, de közömbösnek maradni aligha. S bár mindenkiben folyamatosan kételyeket ébresztett a személyével, műveinek jelentésével kapcsolatban, afelől nem hagyott kétséget, hogy rendkívüli életművet alkotott. Olyan összetett mind a jelleme, mind szerteágazó életműve, hogy minden igaz rá, amit hódolói és ellenzői állítanak róla. A könyv a magyar nyelv mellett angol és német nyelven meséli el Salvador Dalí életét, és művészetét.

Róla szól: Salvador Dalí

Tóth, Debrecen, 2006

bambali>!
Mayer Marianna: Dalí

Bevallom, nem ismertem Dalí munkásságát, csak egy-két híresebb képét, nekem annyira nem is jön be, jobban szeretem a „hagyományos” képeket, de vitathatatlan, hogy zseniális tehetségű festő.

A könyv alapos részletességgel kalauzol el az életén, veszi végig a képeit. Kerek volt, hiteles.

kisssan27>!
Mayer Marianna: Dalí

Nagyalakú, szép kiállítású művészeti könyv. A három nyelv (magyar, angol, német) egyenértékű, egy oldal három hasábjába tördelve.

Srác_a_tizedikről>!
Mayer Marianna: Dalí

Egy részben szakmai könyv egy részben bemutatja életét, nem utolsó részben elvarázsol.
Ha nem szeretném a könyvet annyira nagyon akkor a Dalí iránti rajongásom miatt kivágnám a könyvből a képeit és bekeretezve falra tennék egy-kettőt.

ElinorA>!
Mayer Marianna: Dalí

Szép, igényes, három nyelvű album, mely végigvezet Dalí – olykor(?) meghökkentő – életén, fűszerezve a képeivel.
8/10

ludovika>!

Az a fontos, hogy terjesszük a zavart, nem pedig az, hogy kiküszöböljük.