Dalí 14 csillagozás

Mayer Marianna: Dalí

Az egyéni világot alkotó festő, szobrász, grafikus, filmrendező, látványtervező, író, teoretikus és extravagáns életművész. Ez mind Salvador Dalí volt, akinek neve már életében fogalommá vált, lehet szeretni vagy megvetni, de közömbösnek maradni aligha. S bár mindenkiben folyamatosan kételyeket ébresztett a személyével, műveinek jelentésével kapcsolatban, afelől nem hagyott kétséget, hogy rendkívüli életművet alkotott. Olyan összetett mind a jelleme, mind szerteágazó életműve, hogy minden igaz rá, amit hódolói és ellenzői állítanak róla. A könyv a magyar nyelv mellett angol és német nyelven meséli el Salvador Dalí életét, és művészetét.

Tóth, Debrecen, 2006

Srác_a_tizedikről
Mayer Marianna: Dalí

Egy részben szakmai könyv egy részben bemutatja életét, nem utolsó részben elvarázsol.
Ha nem szeretném a könyvet annyira nagyon akkor a Dalí iránti rajongásom miatt kivágnám a könyvből a képeit és bekeretezve falra tennék egy-kettőt.

ElinorA P
Mayer Marianna: Dalí

Szép, igényes, három nyelvű album, mely végigvezet Dalí – olykor(?) meghökkentő – életén, fűszerezve a képeivel.
8/10

tulipe
Mayer Marianna: Dalí

Jó kis könyv, könnyed olvasmány, pár óra alatt el lehet olvasni. Mindenkinek ajánlom, aki egy picit szeretne Dalí képei mögé nézni, illetve az életébe bepillantást nyerni. Úgy érzem, ha nem is teljesen de sikerült jobban megismerni őt.

ludovika

Az a fontos, hogy terjesszük a zavart, nem pedig az, hogy kiküszöböljük.