Patkinszon ​és Borisz 9 csillagozás

Egy irtó krémes ügy
May Szilvia: Patkinszon és Borisz

Mihez kezd manapság egy városi patkány, akinek a fogszabályozója az acélt is át tudja vágni, egy szőrmók pók, akinek a fonala a legerősebb a világon és egy őszi légy, akinek több ismerőse van az interneten, mint neked? Hát ügynökséget alapítanak! Ijesztően hangzik? Épp ez volt a céljuk!
Ám Szerafina cicakisasszony, sztár TV riporter, egyben Sakk-, és Sí világbajnok csapdába csalja őket. Vajon sikerül neki és Puncser professzornak cukisítani őket? Ha nem vigyázunk, az egész világ veszélyben forog- holnap belőled lehet egy édes mákosrétes!
May Szilvia állati tehetségéről a Fásli Utcai Állatkórház trilógiájának rajongói már meggyőződhettek. Ez a könyv a szerzőtől megszokott fergeteges humorral szól barátságról, szövetségekről és elfogadásról, azaz arról, hogy ami az egyiknek ronda, a másiknak cuki lehet.

Tagok ajánlása: 8 éves kortól

Cerkabella, Szentendre, 2018
110 oldal · ISBN: 9786155808098 · Illusztrálta: May Szilvia

dianna76 P

May Szilvia: Patkinszon és Borisz Egy irtó krémes ügy

Eléggé vegyes a véleményem erről a könyvről. Tetszett a humora – még a szójátékok sem idegesítettek, a főszereplők mibenléte – bár kicsit furcsa egy patkány, egy pók, majd egy légy barátsága. A cselekményszál jónak mondható, van benne némi izgalom, de nincs túlbonyolítva. S mi okozott visszásságot számomra? spoiler Az illusztrációk nekem bejöttek. Már a rajzoltak is, de ezek vegyítése valós fényképekkel… Tök jó!

Cerkabella, Szentendre, 2018
110 oldal · ISBN: 9786155808098 · Illusztrálta: May Szilvia
kisboszorka P

May Szilvia: Patkinszon és Borisz Egy irtó krémes ügy

Nagyobb gyerekeknek nagyon jó kis izgi sztori, tele sok poénnal és szóviccel. És végre egy mese, amiben nem mindenki cuki (vagyis hát a maga módján tán mégis, de nem a rendhagyó értelemben), vannak bonyolultabb jellemek és még a gonosz terve is zseniális :) A fél pont levonás az illusztrációért jár. Nem tudtam napirendre térni, hogy tetszik-e vagy sem, vagy már annyira nem hogy igen :) Úgyhogy ez a 4,5 pont lett belőle.

Vörös_Brigitta

May Szilvia: Patkinszon és Borisz Egy irtó krémes ügy

Én semmi visszataszítót nem találtam a könyvben, jól szórakoztam a poénokon és a sztori, a szereplők is rendben voltak.

dtk8 P

Az emberek nem kedvelik a patkányokat. Ezért csak egy lyukat és mérget neveztek el rólunk. Pedig még az egerekről is legalább egy utat. A macskákról meg nadrágfajtát, útburkolatot, hátfájást, zenét, írást, másnaposságot, sőt fényvisszaverő szemet is.

14.