Nyáron ​nyaralunk, télen szerelünk (Imbusz mester) 18 csillagozás

Négy mese Imbusz mesterről és Pudlimászról
May Szilvia: Nyáron nyaralunk, télen szerelünk

Imbusz mester a világ legjobb autószerelője, aki bármilyen autót meg tud javítani. Ha pedig mellette van Pudlimász, a háromlábú kutya, a világ legszeleburdibb autószerelő-segédje, egészen fantasztikus dolgok is megtörténhetnek… Ebben a kötetben négy mesét is olvashattok róluk – minden évszakra jut egy! Nyáron nyaralnak (meg persze szerelnek), télen szerelnek (meg telelnek is)… de Pudlimász kertészkedni is megtanul, sőt, megismerkedik egy nagyon csinos kutyalánnyal! És Fasírt és bandája is megint feltűnik… Autó- és kutyamániásoknak egyaránt ajánljuk!

Eredeti megjelenés éve: 2013

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Pagony, Budapest, 2013
40 oldal · ISBN: 9786155291630 · Illusztrálta: Pikler Éva

csucsorka IP>!
May Szilvia: Nyáron nyaralunk, télen szerelünk

May Szilvia: Nyáron nyaralunk, télen szerelünk Négy mese Imbusz mesterről és Pudlimászról

Na végre!

Nagyon megkedveltem May Szilviát – a verhetetlen humorát, gyerekkönyveknél nem épp megszokott merészségét, egyedi ötleteit, jó mesélőkéjét. Imbusz mester és Pudlimász is szimpatikusak nekem, de nem mindig voltam maradéktalanul elégedett az eddig olvasott köteteikkel. Mostanáig! A sok-sok epizód után valahogy olyan kiforrott lett a két karakter, és annyira összeszokott párosnak mutatkoznak, hogy ez a négy évszakos rész az eddigi legélvezetesebbre sikerült. Még a nyári rész is nagyon tetszett, pedig (mese)író legyen a talpán, aki vonzóvá tudja tenni számomra ezt a förtelmes évszakot.

Pikler Éva képvilága csodálatos, imádtam a színeit és a képeken megjelenő, szöveghez tökéletesen illeszkedő humort (pl. a kutyakozmetikában szépülő négylábúakat és az őrült kutyakozmetikust).

Eredetileg minden napra egy mesét olvastam volna, ehelyett egy szuszra befaltam az egészet. Nagyon szerettem! Ennek ellenére örülök, hogy nem ezzel kezdtem, sokkal jobb időrendben megismerni ezt a párost. Ez a rész igazi jutalomfalat volt!

cippo I>!
May Szilvia: Nyáron nyaralunk, télen szerelünk

Az első mese, a Pudlimász csajozós sztorija szerintem kissé laposra sikerült a korábban olvasottak Imbusz-történetekhez képest – valahogy rém esetlennek találtam, és hiányoltam belőle a humort –, de ettől a csekély riadalomtól eltekintve a továbbiakban hozza a megszokott, hangosan kacagtató formáját. Szóval szeretjük, na.

matka>!
May Szilvia: Nyáron nyaralunk, télen szerelünk

Ezt a kötetet is nagyon szerettük (főleg a Pudlimász kertészkedik című részt)! :-)

minett>!

Aranyos, kedves, kisfiúknak való

kaede >!
May Szilvia: Nyáron nyaralunk, télen szerelünk

Régen kinéztem magamnak – vagyis a fiúknak – ezt a (pontosabban az Imbusz mesteres) könyve(ke)t, szerintem zseniális ez a név egy autószerelő bácsinak. Most, hogy végre eljutottunk a könyvtárba, eszembe is jutott, hogy ez bizony kívánságlistás, így jött velünk haza.
Aranyos történetek, a fiúknak tetszett, kérték is a következőt. Még jó, hogy kettő Imbuszt is hazahoztunk. :)
Ez volt az első találkozásunk Imbusz mesterrel és Pudlimásszal, és tetszett, hogy a könyv egy bemutatkozó oldallal indít, így akik hasonló cipőben járnak mint mi, is közelebb érezhetik magukat a szereplőkhöz.
A történetek nem túl hosszúak, hétköznapi témákat dolgoznak fel (szerelem, felelősség, nyaralás, téli móka és meghűlés), de mindezt úgy, hogy nem akar szájbarágni, tanulságokat levonni minden áron.
Az illusztrációk szerintem jópofák, illik ide ez a stílus.
Egy próbát mindenképp megér!

Bencuska>!
May Szilvia: Nyáron nyaralunk, télen szerelünk

Nagyon jó az alapötlet és a történetek is.Fura, hogy nők írnak autószerelőről mesét.
Pudlimász kertészkedik volt a kedvenc.A kutyus befogta a szomszéd macskát kertészkedni,bár „ a macska jelleme javíthatatlan”.