Újabb ​esetek (A Fásli Utcai Állatkórház 2.) 32 csillagozás

May Szilvia: A Fásli Utcai Állatkórház – Újabb esetek

Mindenórás kakukktojás, veszélyes málnalekvár és az Utazással Hazahurcolt Fertőzések támadása – az állati kalandok folytatódnak a Fásli Utcai Állatkórházban! Doktor Pipitér, Doktor Fábián, Professzor Lee és Doktor Szabó Olló a helyzet urai: itt se a bal, se a jobb eset nem marad ellátatlanul.

Doktor Professzor Termesz, a Fásli Utcai Állatkórház igazgatója, az első rész óriási sikere után, ismét meghívta May Szilvia írót és Petrók Ildikó reklámgrafikust, hogy a helyszínen tanulmányozzák és dokumentálják a kórházban zajló gyógyító munkát.

„A Fásli Utcai Állatkórház folytatása… kétségkívül a legnépszerűbb állatkórház-sorozat két-, négy- és százlábúaknak egyaránt.” – The New York Animal Times

„Azt írtuk, hogy A Fásli Utcai Állatkórház napjaink legizgalmasabb, legszívbemarkolóbb tudósítása az állatorvosi kulisszák mögül. Tévedtünk! A folytatás ezt is felülmúlja!” – The Doctor's Guardian

Eredeti megjelenés éve: 2014

Cerkabella, Szentendre, 2014
40 oldal · ISBN: 9789639820463 · Illusztrálta: Petrók Ildikó

Nikolett0907 P>!
May Szilvia: A Fásli Utcai Állatkórház – Újabb esetek

"Az asszisztensek izgatottan rohangálnak fel s alá:
– Doktor úr, hogyan vegyek vért a szúnyogtól?
– Az elefánt székletmintája nem fér bele a tartályba! A póktól lehetetlen nyálmintát venni! – és így tovább."

Most már elmondhatom magamról, hogy lennék egy orvos a Fásli utcai Állatkórházban.
A betegek igen változatosak, nem csak fajilag, de tünetileg is.
Nincs két egyforma, kivéve talán a Malackákat, de ezen kívül színes kórképeket fest olvasója számára az írónő.
Teszi ezt szórakoztatva, okítva és rendkívül pontos információval.
A rajzok kedvesek és szemgyönyörködtetőek, a történet izgalmas, vidám.
Sokszor elgondolkodtam mit is tudok egy – egy állatfaj szüléséről, és bizony most is tanultam.
Az ilyen könyvekért olyan hálás tudok lenni, mert a gyermekeknek nagyon hasznos, és bizony a felnőttek is meglelik benne azon jellemzőket, amitől jónak mondunk egy adott kötetet.
Remélem kedves Írónő, még jó pár hasonló könyvecskével leped meg, „kicsi és nagyobb” olvasóidat.
Számomra a legkedvesebb könyvlakóim közé kerül mindhárom eddig megjelent köteted, és csillogó szemmel várom, mivel lepsz meg legközelebb. :)

Kedvenc!♥

Noémi_Zsófi_Tóvári P>!
May Szilvia: A Fásli Utcai Állatkórház – Újabb esetek

5 és fél éves kislánnyal olvastuk el, nagyon jókat nevettünk rajta :)
Az elején kevesebb szöveg van, a vége fele már több volt, de az illusztrációnak köszönhetően nem lankadt a figyelem.
Plusz pont, a minden oldalon megjelenő „Igazgató úr” miatt, aki egy kicsi termesz, és minden oldalon őt kutattuk, hogy vajon hova bújt el :)

Oláh_Zita P>!
May Szilvia: A Fásli Utcai Állatkórház – Újabb esetek

Ez a sorozat hiánypótló a kisebbeknek, ugyanis viccesen és gyönyörű grafikával mutatja meg, milyen egy kórház belülről, hogyan működnek az egyes osztályok. Beszédesek a nevek, és minden egyes lap egy külön kis történet, nagyon részletesek és szépek a rajzok. Az állati kis információ morzsák ismeretterjesztő tényeket tartalmaznak, nem túl sokat, de érdekesek és könnyen megjegyezhetőeket. Kedvencem lett ez a kötet is!

May Szilvia: A Fásli Utcai Állatkórház – Újabb esetek

Egy termesznyit talán elmaradt az előző kötettől. Mindenesetre az állatszülészet-ellészet-ívászat nagyon tetszett. Az ide csoportosított kifejezések különösen: pete-és ikrarakó, fészekrakó, szülésméter. Tetszett a szülészet köré szőtt történet, ahogy a Kakukk keresi a kakukktojást, amiből kis Kukk kikelése várható. Naná, hogy kakukktojásként más helyen volt, mint ahová való! A Belga óriásnyúl továbbra is küzd a súlyfeleslegével. Aztán kiderül a titok nyitja, ahogy az is, hogy nem feltétlenül látásprobléma, ha valaki nem tudja leolvasni a betűket a tábláról. Mellesleg a szemészeti látást vizsgáló olvasótábla is nagyon humoros volt. Most néztem utána, hogy is hívják ezt: Snellen-teszt. Medve sebészeti esetének története sem volt rossz. Az utolsó történet nem vett le a lábamról, kivéve a testváladék mintavételi problémák ecsetelését. Itt egy új fertőző betegséget fedeztek fel, a Scola Undoritis-t (iskola undor).
Ahogy az első kötetben, itt sem maradhatott el a frappánsság a szakorvosra. Ki más lehetne a sebész, mint a rák, akit természetesen Szabónak hívnak. Kiváló szakember, mert nála minden páciens a legjobb ollókban van!

Trudiz>!
May Szilvia: A Fásli Utcai Állatkórház – Újabb esetek

Tetszett a sok humoros illusztráció, az útbaigazító táblától a beteglapokig.
Történt pár izgalmas dolog: Kakukk kereste a tojását, Nyúl urat, a belga óriást fogyókúrára fogták, de ő trükkösen kijátszotta a kórházi dolgozók szemfülességét. Mackó úrral is történt egy kis baleset és egy ismeretlen vírus is szedi áldozatait.

Jeffi P>!
May Szilvia: A Fásli Utcai Állatkórház – Újabb esetek

May Szilvia: A Fásli Utcai Állatkórház – Újabb esetei is velem jött haza. Bár erősen gondolkodtam rajta, hogy ne ott olvassam-e el, tekintve, hogy bár nem vastag, de nem éppen táska kompatibilis, még az én táskámban is elgondolkodtató volt, hogy biztosan akarom-e, beletuszkolni vagy sem. Nos, magáról a könyvről. Voltak benne vicces dolgok, de a történetek semmilyenek. Az illusztráció visz mindent, de az sem volt olyan huuudeee kiemelkedő. Bár azért a Tükörcicákénál jobb! Sokkalta jobb történetekre vártam, és feltehetően ezért nem lett annyira nagy durranás. (igen tudom, ezek a számítások, hogy jó lesz…)

Sicc>!
May Szilvia: A Fásli Utcai Állatkórház – Újabb esetek

A szöveggel nem minden esetben voltam kibékülve, pedig szeretem a pihent agyú dolgokat…azért vannak benne vicces nevek, dolgok.
Az illusztrációt viszont nagyon bírtam.

Millázs>!
May Szilvia: A Fásli Utcai Állatkórház – Újabb esetek

Ezt a részt kevésbé érzem ötletesnek és sajnos nem is annyira vicces. A szöveg sem annyira mesélésre szabott, de ezt már az első kötetén is tapasztaltam. A történetek voltak semmilyenek. Nyúl úr továbbra is fogyózik, kit érdekel? Ez nem újabb eset! Ezt már ismerjük, itt visszaesésről beszélhetünk.

Erzsébet_Szászi>!
May Szilvia: A Fásli Utcai Állatkórház – Újabb esetek

Nekem ez is nagyon tetszett, jókat nevettem rajta. A gyerkőcnek kicsit sok volt az idegen szó, ismeretlen kifejezés, de ennek ellenére nem panaszkodott.

Trudiz>!

Doktor Pipitér, a szülész-ellész-ívász szakorvos éppen szülést vezet le. Biztatja a kismamát, hogy nyomjon.

dianna76 P>!

Franciska idén is, ahogy eddig minden évben, elfelejtette, hogy hova tojta a tojást. – Kakukkoknál ez teljesen szokványos dolog! – mentegetőzik.

dianna76 P>!

Az asszisztensek izgatottan rohangálnak fel s alá:
– Doktor úr, hogyan vegyek vért a szúnyogtól?

A Fásli Utcai Állatkórház sorozat · Összehasonlítás