A ​Fásli utcai Állatkórház a felújítás alatt zavartalanul üzemel (A Fásli Utcai Állatkórház 3.) 7 csillagozás

A népszerű Fásli Utcai Állatkórházban még egy felújítás sem állhat a
gyógyító munka útjába! De vajon milyen ultramodern gépek érkeznek, és
milyenek lesznek a vadonatúj kórtermek?
Doktor professzor Termesz kórházigazgató engedélyével ezúttal ennek
jártak utána a szerzők. Útjuk során találkoztak Nyúl Úrral, akinek az ínyét
épp káposztaízű zselével zsibbasztották a fogászaton, Krinolin oroszlánnal,
akit Dr. Makinszky ravaszul megvizsgált az OrtoPléddel és Zsigmond csigával,
aki új házat kapott. Részt vehettek a híres szumóbajnok, OU orrszarvú
boncolásán is, s hála Dr. Kaland Féreg professzornak, végül az is
kiderült, mi történt a sportolóval azon a bizonyos győzelmi vacsorán.

Eredeti megjelenés éve: 2017

Cerkabella, Szentendre, 2017
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639820944 · Illusztrálta: Petrók Ildikó

blueisthenewpink SMP
May Szilvia: A Fásli utcai Állatkórház a felújítás alatt zavartalanul üzemel

Az előző köteteket nem ismerem. Ez nagyon biztatóan indult, szép, részletes, böngészhető rajzokkal, megkeresnivaló igazgatóval, érdekes infókkal. A szóvicceknek továbbra sem vagyok barátja, de nem voltak nagyon vészesek.

A második felében kezdett elromlani, amikor az egyik doki nagyon goromba volt a beteggel spoiler. A legrosszabb alázós orvos emlékeket idézi. Nem értem, miért kell ez egy gyerekkönyvbe. A patológiát megpróbáltam elsumákolni, de a hétéves nem engedte. Tudom, hogy nem kell túlóvni őket, a halál az élet része stb, de boncolás?! Ahhoz azért túlságosan emberiek ezek az állatok. Nekem összeugrott a gyomrom, gimis koromban láttam először így feküdni valakit egy boncasztalon, ki is mentem az első pár perc után (két másik osztálytársam is, ők orvosok lettek ;)). Amikor spoiler az már végképp felforgatta a gyomrom. A hétéves azóta is tanulmányozza a tetemet. A lassan hároméves kérdezgeti, mi az. Hát, nem tudom.

Honey_Fly P
May Szilvia: A Fásli utcai Állatkórház a felújítás alatt zavartalanul üzemel

Alapvetően jókat nevettünk de az én ingerküszöbömet már túllépte az egy oldalra eső poénok mennyisége.

dianna76 P
May Szilvia: A Fásli utcai Állatkórház a felújítás alatt zavartalanul üzemel

Jó szórakozásnak bizonyult az előző két kötet is, így örömmel vetem kézbe a legújabb részt. Ebben is lehetett keresgélni a professzort az oldalakon, amit előzőleg is élveztem. Viszont itt becsúszott egy hiba, mert az egyik oldalpárnál a belső részre került a professzor, s gyakorlatilag a könyv szétfeszítése, széttépése nélkül észre sem vehető. Tetszett, hogy kicsit tanulhatnak is belőle a gyerekek, pl. egy kis állatlábnyomtant, valamint azt, hogy mi jó a fogaknak és mitől lyukadhatnak ki. Beleshetünk egy állat belsejébe is, így tanulva meg egy-két fontosabb dolgot a szervekről. Nos, a hiba itt csúszott a rendszerbe, ugyanis mindezt egy boncolás kapcsán tehetjük. Ezt miért kellett? Patológia és boncolás egy gyermekkönyvben, amit kicsiknek szántak? Ez a betekintés egy műtét kapcsán is történhetett volna! A humor ebből a kötetből sem hiányzik, ahogy az állatokról, kis megjegyzésben adagolt ismeretek sem. A társas lehetne jó is, ha kivehető lenne, és pl. rendesen kifektethető egy asztalra. Valamint találtam hibát is benne: a tüdőtől jutalmul kettőt előreléphetünk. Ekkor a szívre jutunk, ahol pedig dobhatunk még egyet. Ennek valahogy nem látom az értelmét. A végén pedig az egyik kockáról csak egyes vagy négyes dobással lehet továbbhaladni, miközben egyébként a cél onnan három lépésre van. Akkor a négyes dobással mit is lehet kezdeni?
Kedvenc jelenetem az éti csigás lett. Elveszítette a házát, így szemérmetlenül meztelenkedni kénytelen. Óóó, szegényem!! Az illusztrációk rendben voltak, és akadt rajtuk böngészni való is.

Cerkabella, Szentendre, 2017
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639820944 · Illusztrálta: Petrók Ildikó
Pöttyös_Lóránd
May Szilvia: A Fásli utcai Állatkórház a felújítás alatt zavartalanul üzemel

Már a címe is tetszett.Például azt kedveltem még hogy a Zsigmond csiga allergiás az orvosivizsgálatra.

Ferenczi_Szilvia I
May Szilvia: A Fásli utcai Állatkórház a felújítás alatt zavartalanul üzemel

Ajánlom a könyvet mindenkinek, de aki a hagyományos meséket kedveli, az a patológiás fejezetet hagyja ki, hiszen ahhoz „szükség lesz a helyszíni, azaz a bélszíni szemlére”. :)

Bővebben: http://objektivafiokbol.blogspot.hu/2017/10/may-szilvia…

Nihilchan
May Szilvia: A Fásli utcai Állatkórház a felújítás alatt zavartalanul üzemel

Nagyon tetszett és nagyon szórakoztatónak találtam a patológiás részig. Az utolsó kis fejezetről szerintem jobb nem beszélni.