Híres ​német bűnperek 8 csillagozás

Maximilian Jacta: Híres német bűnperek

A nagy sikerű francia bűnperek gyűjteménye után a kiváló nyugatnémet jogtudós ezúttal híres német bűnperek történetét adja közre.
Elképesztő gazságok, a legvadabb fantáziát túlszárnyalló események, elvetemült bűnözők világa elevenedik meg e kötet lapjain: köztük egy gátlástalan méregkeverőnő, egy szerelemféltésből kétszeres gyilkossá aljasodott, tisztes kádármester meg egy düsseldorfi rém vérfagyasztó históriái. Valóságos tettesek és igazi áldozatok: mindez még a legedzettebb krimiolvasókra is meghökkentően hat.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Albatrosz könyvek Magvető

Magvető, Budapest, 1972
Magvető, Budapest, 1967
230 oldal · puhatáblás · Fordította: Borbas Pál, Dalos György, Erdélyi Lászlóné, Imre Katalin, Kis Tamás, Vermes Magda

SteelCurtain>!
Maximilian Jacta: Híres német bűnperek

A düsseldorfi rém.
Nekem mindig ez ugrik be, nemcsak erről a könyvről, de Jacta másik két bűnperes művéről is.
Nem véletlenül, hiszen ez a szörnyeteg még a nem éppen galamblelkű sorozatgyilkosok világában is különleges helyet foglal el. De ez az írás a düsseldorfi rém nélkül is igen érdekes bűneseteket dolgoz fel.