Béka ​és az idegen 10 csillagozás

Max Velthuijs: Béka és az idegen

Egy szép napon idegen költözik az erdő szélére. Béka és barátai nem nézik jó szemmel a jövevényt, mindenképpen szeretnék elkergetni a pagony mellől. Patkány azonban nagy titkok tudója…Max Velthuijs könyve először jelenik meg hazánkban. A holland író-grafikus az utóbbi évtizedekben minden szakmai díjat és elismerést elnyert, a Béka-sorozat kötetei több mint egy tucat nyelven jelentek meg világszerte.

Móra, Budapest, 2005
28 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631179931 · Fordította: Pál Zsuzsanna

Dün SP
Max Velthuijs: Béka és az idegen

Értem én (avagy érteni vélem), hogy mi volt a szándék, meg tényleg nem szép dolog a Békától mocskosnak és büdösnek hívogatni a Patkányt – egy anyuka/apuka konkrétan átírogatta a könyvben a mocskost és a büdöst koszosra és rossz szagúra… –, akiről amúgy is kiderül, hogy mindenkit megment és világlátott és ultraintelligens…
De szerintem akkor sem így kellett volna ezt megírni.

Szivecskedo P
Max Velthuijs: Béka és az idegen

Huh, elolvastam vagy 3x, és felhúztam magam ugyanennyiszer, hogy lehetnek egy gyerekkönyvben ilyenek leírva spoiler, mire leesett, hogy ez valamiféle tanmese akar lenni… aminek értem a szerepét, meg aktuális is, de nem így tálalva… És annyira a rajzok sem jók, bár nem is rosszak. Azért nem bántam, hogy hamar leszállt róla Rebus.

mamszi
Max Velthuijs: Béka és az idegen

Ovisoknak szóló aranyos történet, egyszerű, de nagyon humánus mondanivalóval.
Szépen illusztrált.
Valaki 1 *-ra értékelte. (???)

Snora
Max Velthuijs: Béka és az idegen

Több gondolatot is elinditott bennem a könyv. Nem csak az eloiteletekrol szólt számomra, hanem arról is hogy azért mert valakit lemocskospatkanyoznak, az a valaki attol függetlenül is szép és ragyog és értékes. A könyv segít felulemelkedni az agresszív ítélkezésen.

Komiveskriszta
Max Velthuijs: Béka és az idegen

Annyira jo hangulatu mese,felnottkent is erdekes olvasni.Annyi a gyenge pontja,hogy az idegen racafol minden eloiteletre (miert ha nem jogos kitaszitani?) de megis eletszagu, nem szepelgo es jok a kepek is

imma A+P

– Szervusz, Béka vagyok.
– Igen, látom – mondta Patkány. – Nem vagyok én ostoba, tudok én olvasni is, írni is, ráadásul három nyelven beszélek. Franciául, németül és angolul.