Harc ​az óriásokkal 7 csillagozás

Dávid és Góliát története hétköznapi embereknek
Max Lucado: Harc az óriásokkal

Ismerjük ​a Góliátunkat. Megismerjük a járásáról, mennydörgő hangjáról. Olyan számlákat lobogtat, amelyeket nem tudunk kifizetni, olyan emberekkel vesz körül, akiknek sohasem járhatunk a kedvében, olyan szokásokkal gúnyol, amelyekkel nem tudunk felhagyni, olyan kudarcokkal, amelyeket nem tudunk elfelejteni, és olyan jövővel, amellyel nem tudunk szembenézni. Ám Dávidhoz hasonlóan még akkor is meg tudunk küzdeni óriásunkkal, ha nem mi vagyunk a legerősebbek, a legokosabbak, ha nem mi rendelkezünk a legjobb fegyverekkel, és nem mi vagyunk a legszentebb életű emberek.
Dávid. Történetét olvasva azon tűnődünk, vajon mit látott benne Isten. Élete nem példa a makulátlan szentek számára. Hiszen Dávid épp olyan gyakran bukott el, mint amilyen gyakran állt, olyan gyakran botlott, amilyen gyakran hódított. Ennek ellenére „Isten szíve szerint való embernek” nevezték. Dávid így biztatja azokat, akik ismerik Góliát hangját:
Nézzünk az óriásokra – és elbukunk.
Nézzünk Istenre –… (tovább)

Eredeti cím: Facing your giants

214 oldal · ISBN: 9789639390515 · Fordította: Kisházy Mária

Max Lucado: Harc az óriásokkal

Max Lucado: Harc az óriásokkal Dávid és Góliát története hétköznapi embereknek

Egy újabb nagyon vicces, nagyon kemény, nagyon elgondolkodtató, nagyon érdekes írás, amit az írótól olvastam. Élveztem! Valahogy a téma nem ragadott meg annyira, mint a korábbiak, de ettől függetlenül jó volt! :) Ajánlom mindenkinek, aki nehézségekkel küzd, vagy akit érdekel Dávid király kicsit másképp. :)

Nagy_Jozsi>!

Az esküvőnk napján Isten kölcsönadta nekünk mesterművét: finoman kidolgozott, pontosan alkotott remekművet. Egyedi teremtményt bízott ránk.

Kapcsolódó szócikkek: esküvő
KoFa>!

Nem Sault, az ellenséget, hanem Sault, a felkentet látta benne. Nem volt hajlandó úgy tekinteni rá, mint bánatának okozójára, sőt semmivel sem látta kevesebbnek Isten gyermekénél. Dávid nem tapsolt Saulnak a viselkedése miatt, csak elismerte tulajdonosát, Istent. Sault a menny szűrőjén keresztül látta.

55. oldal, 6.fejezet - Bánathozók

KoFa>!

Isten azt is látta, amit senki más nem vett észre: az Őt kereső szívet. Dávid minden gyarlósága ellenére úgy kereste Istent, mint a pacsirta a napfelkeltét. Azért volt Isten szíve szerint való ember, mert az Ura szívét kereste. Végső soron az Úrnak csak ez kellett, csak erre volt szüksége… ma is csak ez kell Neki, csak erre van szüksége. Mások a derekunkat vagy a pénztárcánkat méregetik. Az Úr a szíveket vizsgálja. Ha olyat talál, amelyik utána sóvárog, elhívja és birtokába veszi.

27. oldal, 2.fejezet - Néma telefonok

KoFa>!

A küszködésünket tekintsük Isten festővásznának. Ráfesti mindenek fölötti, sokszínű hatalmát.

153. oldal, 19.fejezet - Döntsük le Góliátot

KoFa>!

Az Istennel foglalkozó gondolatok kilenc-kettő arányú többségben állnak a Góliáttal foglalkozó gondolatokkal szemben. A mi gondolatainkban mi ez az arány? Négyszer annyit foglalkozunk Isten kegyelmével, mint amennyit a vétkünkkel? Áldásaink listája négyszer olyan hosszú, mint panaszaink listája? A reménység lelki aktája négyszer olyan vastag, mint rettegés lelki aktája? Képesek vagyunk Isten erejéről négyszer annyit beszélni, mint napi kötelességeinkről?

19. oldal, 1. fejezet - Küzdelem az óriásokkal

Semmi csoda.
Egy azonban mégis van. A csoda Dávid maga. Isten csiszolatlan, két lábon járó csodája, aki fényt vet az igazságra:

Nézzünk az óriásokra – és elbukunk.
Nézzünk Istenre – és az óriásaink dőlnek le.

Fel a fejjel, óriásölő! Az az Isten, aki csodát faragott Dávidból, készen áll arra, hogy belőlünk is csodát faragjon.

20. oldal, 1.fejezet - Küzdelem az óriásokkal

KoFa>!

Sohasem fogjátok megtudni, hogy csak Jézusra van szükségetek, amíg Jézus nem válik mindenetekké, amitek van.

47. oldal, 5.fejezet - Száraz évszakok

Nagy_Jozsi>!

A király nem azért jó hozzá, mert a fiú megérdemli, hanem azért, mert az ígéret nem évül el.

KoFa>!

„Elképzelhetetlen, elfogadhatatlan, megbocsáthatatlan amit tett, de még nem fejeztem be a munkámat.”
Ellenségeink is szerepelnek Isten tervében. A szívverésük rá a bizonyíték: Isten még nem mondott le róluk. Lehet, hogy nem teszik Isten akaratát, de nem esnek a hatókörén kívül. Amikor ezeket az embereket nem Isten kudarcának, hanem az Ő munkáinak tekintjük, Istent dicsőítjük.

56. oldal, 6.fejezet - Bánathozók

KoFa>!

A megbocsátás nem egyenlő az ostobasággal.
A megbocsátás alapjába véve az a döntés, hogy más szemmel nézünk az elkövetőre.

57. oldal, 6. fejezet - Bánathozók

Kapcsolódó szócikkek: megbocsátás