Az ​élet nem rólam szól 7 csillagozás

Max Lucado: Az élet nem rólam szól

Az ​első naptól kezdve a saját utunkon akarunk járni…
„Olyan házastársat akarok, aki boldoggá tesz engem, és olyan munkatársakat, akik mindig kikérik a véleményemet.”
„A nekem megfelelő időjárást akarom, olyan közlekedési viszonyokat, melyben haladni tudok, és olyan kormányt, mely az érdekeimet szolgálja.”
Önreklámozás. Önfenntartás. Énközpontúság…
MINDEN RÓLAM SZÓL.
Mindenki azt mondta, hogy ez így van, igaz?
Mi pedig szavukon fogtuk őket. Azt hittük, önmagunk bálványozása boldoggá tesz minket.
Ez a hit azonban káoszt teremtett: zajos otthonokat, stresszes vállalkozásokat, kegyetlen kapcsolatokat. Annyi haszontalan dolgot hajszolunk – mondja Max Lucado –, hogy lemaradunk a legfontosabbról: az Istennek szánt életről.
Ha céllal akarsz gyorsan haladni, íme a cél! Az életnek akkor van értelme, ha elfogadjuk benne a helyünket! Örömeink, problémáink, ajándékaink és tehetségünk… ha mindezt Annak ajánljuk, aki teremtett minket,… (tovább)

Eredeti cím: It's not about me

Eredeti megjelenés éve: 2004

172 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639390461 · Fordította: Kovács Ildikó
124 oldal · ISBN: 9789639390461 · Fordította: Kovács Ildikó

ptagi P>!
Max Lucado: Az élet nem rólam szól

Max Lucado: Az élet nem rólam szól Ments meg Uram minket attól az élettől, melyről azt hittük, boldoggá tesz minket!

Alaposan, részletesen olvastam a könyvet, ráadásul nem csupán magam számára, hanem feldolgozva ifjúsági órára és idősotthoni istentiszteletekre.
Vegyes véleménnyel vagyok.
Sok esetben nehéz lemosni róla az amerikai vonásokat – nem lehetett egyszerű dolga fordítóknak sem, különösen a „Sikereim róla szól” fejezetnél, ahol csupa, számunkra semmitmondó reklámszövegekkel nyitja a mondandóját. Bizonyos jellegzetes szokások, vonások is – szerintem – kevésbé jellemzőek az európai emberre.
Mégis jó volt ilyen részletekbe menően tanulmányozni, mert fontos emberi attitűdöket vizsgál, amiket magától nem venne észre az ember, hogy az az Isten országa szempontjából vajon jó-e, helyes-e, vagy éppen kifejezetten káros.
Ajánlom elolvasásra nem csupán azoknak, akik úgy érzik, hogy nagyon önmaguk körül forog az életük, hanem azoknak is, akik azt hiszik, hogy nem így van. Talán nekik még inkább.

csabosz>!
Max Lucado: Az élet nem rólam szól

A szerző stílusa könnyed, játékos, ám ezt nem éreztem akadálynak abban, hogy a nehéz teológiai témák lényegét átvehessem. A legtöbbet a könyv címe jelent számomra. A fejezetek a könyv címének állítását támasztják alá.

Cristine>!
Max Lucado: Az élet nem rólam szól

Mindenkivel elolvastatnám. Rövid, tartalmas, olvastatja magát. Igazából szinte az egész könyvet kiidézném. Gondolkozásmódunkat (bármilyen is) tuti „megrugdossa” valamennyire. Biztos gyakran újra fogom olvasni

asfour>!

Ha az élet valóban csak egy „pillanat”, miért ne tudnánk bármilyen nehézséget elviselni egy pillanatig?

46. oldal, 5. fejezet - Egy pillanat

Tóthné_Szűcs_Csilla>!

Sikeres férfiak és nők a saját sikereik súlya alatt omlanak össze, mert azt hiszik, nincs szükségük mások segítségére. És vannak olyanok is, akik felnagyítják az élet problémáit, mert úgy gondolják, az élet csak róluk szól. A Biblia tele van olyan férfiakkal és nőkkel, akik az „énközpontú” gondolkodással küszködtek, tehát nem a mi generációnk az egyetlen ilyen. Ha tanulnánk tőlük, szabadságban élnénk. Élvezni tudnánk a sikereinket anélkül, hogy magunknak tulajdonítanánk az érdemet, Dávid királyhoz hasonlóan…

Tóthné_Szűcs_Csilla>!

Azok, akiket az önmegváltás börtönébe zártak, mindig találnak munkát, de sohasem találnak boldogságot. Hogyan is tehetnék? Hiszen sohasem tudhatják, hogy mikor fejezik be. A törvénykezés elveszi az örömet. A kegyelem ellenben békét kínál. A keresztyének az elvégzett munkában bíznak. A kegyelem nyugalmat kínál. (Péld.28:26.) Miért bízunk önmagunkban? Miért teszünk hozzá Isten befejezett munkájához? (Lásd.I.Kor.1:30.)