Ki ​lesz a hetedik? 6 csillagozás

Max Brand: Ki lesz a hetedik? Max Brand: Ki lesz a hetedik?

– Joan, azonnal velem jössz!
– Nem megyek!
– Joan!
A gyermek nem felelt. A szeme sárgán villogott. Kate csaknem összerogyottt. Dan Barry… valamikor ő is békésen élt. Vidám, kedves fiú volt addig a szörnyű napig, amikor egyszer a kocsmában leütötte őt Jim Silent, a banditavezér.
Kate tisztán emlékezett rá, ahogy a földön feküdt véresen, s aztán a szemében is félelmetes sárga fény villant fel.
És most Joan is! A gyermekhez szaladt, és a karjaiba kapta. Joan hirtelen élesen füttyentett.
Az anya a gyermek szájára szorította a kezét, hogy elfojtsa a segélykérő füttyszót, de akkor már ott állt a barlang bejáratánál Black-Bart, a hatalmas farkaskutya.
– Dan hazajött… – suttogta Kate.

Eredeti cím: The Seventh Man

Eredeti megjelenés éve: 1921

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pesti Hirlap Könyvek Légrády Testvérek

Markon, Budapest, 1990
152 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630276895 · Fordította: Gáspár Margit

Szent_Habakuk IP>!
Max Brand: Ki lesz a hetedik?

Látszik, hogy nem mai krimi, amiben csak a vér folyása a lényeg. Igyekszik igaz értékeket is felcsillogtatni, a főhős, aki azért nem restelli a pisztolyát használni, mégis pozitív személyiség, sőt, tulajdonképpen senki sem gonosz ebben a kedves könvyben.

LLBarbi>!
Max Brand: Ki lesz a hetedik?

Barátom adta, hogy olvassam el, mert hogy nekem biztos tetszene.
Igaza lett.
Imádtam. Habár a végével nem vagyok túlzottan megelégedve, de attól még ajánlom mindenkinek.
S bármily meglepő imádtam Dan Barryt „Fütyülős Dant”, a jelleme ellenére is.