Floridai ​ámokfutás (CSI: Miami 1.) 27 csillagozás

Max Allan Collins: CSI: Miami – Floridai ámokfutás

A történet Las Vegasban – még Grissom területén – kezdődik, ahol holtan találnak egy fiatal énekesnőt. Minden nyom a szállodamágnás Thomas Lessorhoz vezet, ám, jó kapcsolatainak és szerencséjének köszönhetően, Grissom és csapata kénytelen végignézni, ahogy a férfi felszáll a repülőre, és úgy tűnik, megússza a dolgot…
Miamiban azonban már nem érkezik meg a szállodájába, és a tengerparton egy tinédzser párocska hátborzongató csomagot talál a homokba ásva. Vajon kinek állhatott az érdekében kiiktatni a cseppet sem makulátlan erkölcsű üzletembert?
És ezzel megkezdődik a hajtóvadászat…

JLX, Budapest, 2005
270 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633052165 · Fordította: Reichenberger Andrea

NickyEper P>!
Max Allan Collins: CSI: Miami – Floridai ámokfutás

Imádom a krimiket főleg a helyszinelők sorozatot, főleg a Miamit. Könyvben is szuper. :) Horatio a kedvenc karakterem, most sem csalódtam benne. Szokásuk szerint a briliáns eszközeikkel és tudásukkal most is megoldották az ügyet. Hamarosan olvasom a többi részt is. :)

altagi P>!
Max Allan Collins: CSI: Miami – Floridai ámokfutás

Nem különösebben vártam túl sokat ettől a könyvtől, az alapkoncepciót kb. úgy képzeltem, hogy ez is csak egy merchandise termék, ami a sorozat sikerének farvizén vonul be a fogyasztók tudatába. És nem tévedtem. :D
Bírtam, hogy olvasás közben állandóan az járt az eszemben, hogy Max Allan Collins ül (áll, fekszik) Mr Editorral egy irodában, és arról beszélgetnek, hogy itt-ott meg kéne húzni a terjedelmet, mert ez így nem jó, az meg úgy nem lesz jó. Aztán kiestek a piszkozatból ilyenek, mint pl. egyik-másik szereplő leírása (ez különben elég nehézkessé teszi az olvasást olyanoknak, akik nem nézik a sorozatot… "Nyaljanak sót! – mondta erre Mr Editor.")
Amúgy nagyon jó kis sztori, nekem izgalmas is volt. :)

JPityu I>!
Max Allan Collins: CSI: Miami – Floridai ámokfutás

Tetszett, hogy összedolgoztak a Las Vegasban lévő csapattal, az ügy is izgalmasabb volt. Viszont a pongyolaságok (Mr. és Mrs. keverése, vezetéknevek keverése) itt is zavaróak voltak, a jelek szerint ez a kiadó ilyenekre nem szeret figyelni, mielőtt kiad valamit.

picurka13>!
Max Allan Collins: CSI: Miami – Floridai ámokfutás

Éleztem én is, hogy végre könyvben is elolvashattam. Tetszett, hogy tudtam kikről van szó. Meg ugye nem mellékes, hogy szeretem is őket! :D

Veron P>!
Max Allan Collins: CSI: Miami – Floridai ámokfutás

Élvezet volt olvasni, de hát egyébként is a kedvenc részeim mözött van, szal elfogult vagyok:)

Cheril>!

Delko a számítógép előtt ült, a képernyőn egymás mellett két cipőtalpat vizsgált.
– Beszélj hozzám – szólalt meg Caine.
– Én vagy a képernyő? – poénkodott Delko.
– Mindegy, nem vagyok válogatós.

12. fejezet

Cheril>!

Így működik a kriminalisztika. A bizonyítékok egy kirakós játék részét képezik, és aztán megpróbáljuk kitalálni, mik lehetnek a hiányzó darabkák.

10. fejezet

Cheril>!

– A félelem nem csupán egy elmeállapot, Horatio.
– Hanem fizikai tüneteket is produkál – mondta a hadnagy.

5. fejezet

Kicsibogár>!

Speedle kiment, és Caine nekilátott összegyűjteni a költségvetési dokumentáció anyagait. Másnap reggel újabb értekezlet várt rá. Örült, hogy a felügyelői pozíció nem vonta ki a tényleges terepmunkából, és a bürokratikus aktatologatáson kívül értelmes munkát is végezhetett.

12. fejezet

Cheril>!

Ahogy a parkolóba mentek, Delko azt mondta:
– Azt mondják, a gonosz nem alszik. De a jó fiúknak nem árt az alvás.
– Ne ámítsd magad, Eric. A gonoszok rengeteget alszanak.
– Valóban? – vigyorgott Eric. – És szerinted miről álmodnak?
– Arról, hogy ártatlanok – mondta Caine, és bölcsen mosolygott.

8. fejezet

Cheril>!

Azt mondják, a sikeres sztárok egyben könyörtelen törtetők.

11. fejezet

Cheril>!

A hangja olyan volt, akár a jófajta whisky, lágy, de harapós.

2. fejezet

Kicsibogár>!

– Egyszer azt mondta valaki, hogy a tudománynak is megvan a maga ritmusa.
– Ezt vegyem kioktatásnak, Greg? – kérdezte Grissom. – Képes vagy ellenem fordítani a szavaimat?
– Hát… igen – felelte Greg ártatlan arccal

CSI: Miami sorozat · Összehasonlítás