Gyilkos ​vágy (CSI 4.) 25 csillagozás

Max Allan Collins: CSI – Gyilkos vágy

Amikor a Newcombe-Gold reklámügynökség dolgozói hétfő reggel megérkeznek a munkahelyükre, még nem is sejtik, hogy aznap ujjlenyomatvétel és rendőrségi kihallgatás vár mindannyiukra. Ugyanis valamelyik kollégájuk néhány gyermekpornót ábrázoló fotót felejtett a cég társtulajdonosának
a nyomtatójában. A bizonyítékok az egyik számítógépben rejlenek, s a kislányát egyedül nevelő Catherine Willows, valamint Nick Stokes, aki gyerekkorában maga is megtapasztalta a felnőttek kegyetlenségét,
kitartó munkával végül leleplezi, és rács mögé juttatja a tettest.
Mindeközben a polgármester-választás előtti napokban holtan találják
a város első emberének titkárnőjét. Az ügy – a jelenlegi polgármester
pozícióját is veszélyeztetve – hatalmas botránnyá dagad. Gil Grissom,
Sara Sidle és Warrick Brown a rájuk nehezedő politikai nyomás ellenére
sem okoznak csalódást, és sikerül elkapniuk a nekrofil gyilkost,
mielőtt az még lecsaphatna újabb áldozatára…

Eredeti cím: Body of Evidence

JLX, 2006
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 963305236X · Fordította: Reichenberger Andrea

Max Allan Collins: CSI – Gyilkos vágy

Ahogy már párszor leírtam itt, szeretem Max Allan Collins könyveit. Nagyszerűen ír. Mindig nagyon összeszedett.
Mind a két eset nagyszerűen volt leírva. Borzalmas mikre képesek az emberek. Olyan világban élünk, ahol mindennapos lett a gyilkolás. Tökéletesen szemlélteti az író az emberi brutalitást.
A könyv nagyon pörgött, olvastatta magát.
Jó volt a sok romantikus könyv közé most egy kis krimit is becsempészni. Nem hazudok, ha azt írom, hogy biztos fogok még az írótól olvasni.

Kicsibogár>!
Max Allan Collins: CSI – Gyilkos vágy

Két külön szálon futó kőkemény gyilkossági ügy, amiket kedvenc helyszínelőink okosan és emberien oldanak meg.

zsebibaba007>!
Max Allan Collins: CSI – Gyilkos vágy

Igazából ugyanazt adja vissza, mint a sorozat. Sok újdonság nem volt benne, de mégis jó volt végigizgulni, hogy ugyan ki is a gyilkos, meg most akkor mi is történt :D

Dóra_Nagy_6>!
Max Allan Collins: CSI – Gyilkos vágy

Úgy peregtek előttem az események és a szereplők, mintha a sorozatot nézném :) Jó volt végig követni a nyomozást.

doszka >!
Max Allan Collins: CSI – Gyilkos vágy

Nem néztem a sorozatot és ebből a könyv sorozatból is ez az első, amit a kezembe vettem. Nekem nagyon tetszett. Nagyon gördülékeny volt a történet, vitt magával, igazából kevesebb, mint 24 óra alatt ki lehet olvasni. Egyszerű nyelvezet, sok cselekmény, tényleg, mintha az ember egy sorozatrész leírt változatát olvasná.

zuna19>!

A közhiedelemmel ellentétben a hullazsákok nem egyszer használatos árucikkek. Túl sokba kerülnek.

zuna19>!

– […] Tudják elég sok őrült mászkál az utakon.

CSI sorozat · Összehasonlítás