Így ​főzünk mi 7 csillagozás

Messziről jött budapestiek
Mautner Zsófia: Így főzünk mi

Mautner ​Zsófia (Chili&Vanilia) Magyarországon élő bevándorlókkal beszélgetett és főzött: A beszélgetéseket és a közösen elkészített ételek receptjeit gyűjti össze ez a szakácskönyv.

15 különböző távoli országból érkeztek hazánkba, itt leltek otthonra. Mesélnek múltjukról, magyarországi életükről és arról, hogy konyhájukban hogy keverednek a távolról hozott és az itteni ízek.

Mautner Zsófia így ír a könyv beköszöntőjében:

„Soha, semmilyen munka nem adott még nekem ilyen sokat. Úgy érzem, a kötetben bemutatott minden egyes beszélgetés gazdagabbá tett: tizenöt interjúalanyomtól (egyben főzőpartneremtől) hihetetlen nyitottságot, kedvességet, meleg szívű vendégszeretetet, tudást, és persze számtalan világraszóló receptet kaptam. Némelyik beszélgetés nagyon felkavart. Néha felkészületlenül értek sorsok. Lakásokba, konyhákba és életekbe léptem be néhány órára, hogy aztán múltak, sorsok, örömök és bánatok, nagymamák és dadák emlékei, rokonok és szerelmek… (tovább)

Magánkiadás, Budapest, 2012

blossoming>!

Mautner Zsófia: Így főzünk mi Messziről jött budapestiek

Az új terv szerint márciustól minden vasárnap más országból főzünk, és pont receptkeresgélés közben jött velem szembe ez a könyv. Az interjúk szintén „külföldiként” hatványozottan érdekesek voltak, a receptek közt pedig találtam néhány érdekeset.
Az interjúrészeket olvassátok el. Akkor is, ha soha nem főztök.

G_Andi>!

Mautner Zsófia: Így főzünk mi Messziről jött budapestiek

Érdekes könyv, könyvtári, meg nem venném.
Ami tetszett, a külföldiek kedvenc magyar ételei és van pár különleges, de nem beszerezhetetlen, alapanyagokat igénylő étel, amit érdemes lesz kipróbálni.