Chili ​& Vanília 11 csillagozás

Csili ​és vanília.
A könyv címét legalább egymillió ember ismeri: ennyi volt a szerző, Mautner Zsófia blogjának rekord-látogatottsága. Így lett a chiliesvanilia.hu Magyarország legnépszerűbb gasztroblogja, azaz olyan internetes naplója, ahol a szerző rendszeresen beszámol kulináris élményeiről: recepteket ír, éttermi beszámolókat ad, cseveg és információt cserél a gasztronómia tárgyában. Szakácskönyve régóta várt olvasmány, de sokkal több lett, mint receptgyűjtemény: izgalmas utazás, kultúrkörkép és élménybeszámoló, rengeteg gyönyörű fotóval. Szerzője, Mautner Zsófia sokat utazott és világot járt egykori diplomata, aki szenvedélyesen szeret enni és főzni. Könyvében Isztambul, Marokkó, Brüsszel, Párizs, Szardínia, Portugália, Spanyolország, New York és Budapest ízei elevenednek meg, színes leírásokkal, remek, kipróbált és sokszor tesztelt receptekkel és csodaszép fotókkal.
A leírásokat praktikus receptkereső egészíti ki, és segítséget kapunk egy-egy különlegesebb fűszer… (tovább)

Kulinária, 2009

pável>!
Mautner Zsófia: Chili & Vanília

Rajongás, alázat, profizmus.Az első ezekből bennem is megvan, a téma és a szerző irányában…
Erős benne a török, arab, mediterrán „vonal”. Ha nem is volt olyan recept, amibe egyszerre szükséges chili és vanília, de már találtam olyat, amihez chili és kakaó kell.
A legbizarrabb recipéi talán: a levendulás fehércsoki-fagyi és az egreses töltött káposzta… (Persze csak nekem új dolgok ezek.)
Egyetlen kritikai megjegyzés: háromszor meséli el a sült paprika módszertanát… Igaz, megmondja mindannyiszor: ez a kedvence :)
(2010 körül)

Annamarie P>!
Mautner Zsófia: Chili & Vanília

Nekem ezek az ételek nem igazán jöttek be. Találtam persze jó sok érdekességet, aki a világkonyha különlegességeire vágyik az nem fog csalódni. Én hiányoltam, hogy nem minden ételhez volt kép. Amúgy személyes, (ezt nagyon szeretem a szakácskönyvekben) és profi.

anika>!
Mautner Zsófia: Chili & Vanília

Remek könyv, nagyon élveztem. Ízutazás Törökországtól New Yorkig.

almosehes>!
Mautner Zsófia: Chili & Vanília

Rendszeresen olvasom Zsófi blogját is, ez keltette fel a figyelmem a könyv iránt. Mindenkinek ajánlom mindkettőt, akár a receptekre kíváncsi, akár ihletet keres, akár csak olvasgatni akar valamit (amitől gyorsan megéhezik)!

Cicu>!

…némi sonka (…) Baszkföldön még a vegetáriánus fogásokba is be-becsúszik.

93. oldal (Pisztráng baszk módra)

Kapcsolódó szócikkek: Baszkföld · sonka
Cicu>!

Körete fado zene és saudade, vagyis portugál melankolikus elvágyódás.

102. oldal (Portugál pudingos kosárka - Pastéis de Belém)

Kapcsolódó szócikkek: elvágyódás · fado