Arsène ​Lupin utolsó szerelme (Arsène Lupin 25.) 10 csillagozás

Maurice Leblanc: Arsène Lupin utolsó szerelme

1921 decembere. Miközben Arsene Lupin egy észak-párizsi negyedben szegény gyermekek oktatásának szenteli idejét, „eredeti” hivatásáról sem feledkezhet meg. Egy titokzatos csoport Lupin dédapja, Napóleon egykori tábornoka könyvét akarja ellopni – egy könyvet, amely nemzetközi válságot okozhat. A felkészült rablóbanda bármire képes célja elérése érdekében – még arra is, hogy veszélybe sodorja Cora de Lerne, a híres gavallér betörő első, egyben utolsó szerelmének életét.

Maurice Leblanc Arsene Lupin utolsó kalandjait 1936-ban kezdte írni, a publikálásig azonban hetvenöt évet kellett várni; a szerző stroke-ját, majd 1941-es hirtelen halálát követően az Arsene Lupin utolsó szerelmét egy nagy bézs vászonmappában „felejtették”.
Ármánykodás, hamis nyomok, szerelem és szenvedély – a Lupin-kalandok minden jól ismert jegye megjelenik ebben a fordulatokkal teli történetben, amely ezúttal a nemzetközi kémjátszmák világába viszi el Arsene Lupint és az olvasókat.

Eredeti cím: Le Dernier amour d' Arsene Lupin

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arsène Lupin Cartaphilus

Cartaphilus, Budapest, 2021
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632668109 · Fordította: Ferenczi László
Cartaphilus, Budapest, 2021
304 oldal · ISBN: 9789632668116 · Fordította: Ferenczi László

Evodia>!
Maurice Leblanc: Arsène Lupin utolsó szerelme

Valamiért vannak írok, akik azt gondolják az ő karakterükhöz aztán nem illenek bizonyos dolgok, ilyen „dolog” a szerelem is. Sosem értem, ezek nem illik nem illik kérdések, megtörténik vagy sem. Mintha bocsánatot kérne, mentegetőzne – az író. Lupin viszont köszöni jól lenne ezzel a dologgal, ha a megálmodója kicsit hagyná, élni.

bazsike>!
Maurice Leblanc: Arsène Lupin utolsó szerelme

Egy kicsit más már ez az utolsó történet Lupinről, mint az eddigiek. Kevesebb a nyomozás, kevesebb a humor. Az elején el is vesztettem a fonalat a lány barátainak bemutatása után. Annyira nem tetszett ez a szinte szocialista betörő sem. Aztán újra meg-megcsillntak a trükkök, bravúros fordulatok. A vége azért meglepett. De ez lehet egy nyitva hagyott ajtó a folytatáshoz?

Maurice Leblanc: A piros hetes Arséne Lupin újabb kalandjai

Arsène Lupin sorozat · Összehasonlítás