Télapó ​tizenkét ajándékot kap 31 csillagozás

Mauri Kunnas – Tarja Kunnas: Télapó tizenkét ajándékot kap

Mit is adhat egy manó Mikulásnak karácsonyra? Vili arra az elhatározásra jut, hogy tizenkét jó cselekedet igen különleges ajándék lenne. Sapkát kötni, kitakarítani Mikulás dolgozószobáját, korcsolyapályát csinálni az udvaron, az ajtó előtt… Bár Vili meglepetései nem egészen úgy sülnek el, ahogyan tervezte, ajándékai mégiscsak Mikulásnak készültek – igaz kissé váratlan módon.

Mikulás tizenkét ajándékot kap és Mikulás tizenkét ajándéka címmel is megjelent.

Minerva, Budapest, 1991
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632235177 · Fordította: Nagy Ágnes

Oláh_Zita P>!
Mauri Kunnas – Tarja Kunnas: Télapó tizenkét ajándékot kap

Egy szeletnyi gyerekkor. Gyönyörűek a rajzok, izgalmasak, el lehet bennük merülni. Vili szándéka pedig szeretetteli és különösen aktuális.

Alizee>!
Mauri Kunnas – Tarja Kunnas: Télapó tizenkét ajándékot kap

A szülői ház mesekönyves polcán fedeztem fel újra… mennyit lapozgattuk anno tesóimmal, imádtam benne a vicces rajzokat! :) A pár sor elolvasása után most is sokáig elidőztem 1-1 oldalon a rajzokat nézegetve, annyi újabb és újabb pici részletet lehet észrevenni :) (minden rajzon ott figyel legalább egy macska, egér, kutya… :))

Banditaa P>!
Mauri Kunnas – Tarja Kunnas: Télapó tizenkét ajándékot kap

Mauri Kunnas a Mikulás varázsdobja óta hatalmas kedvencem. Ez a könyv is nagyon cuki, a történet tüneményes, a rajzok részletgazdagság pedig elképesztő! Imádtam!

Aurorblade>!
Mauri Kunnas – Tarja Kunnas: Télapó tizenkét ajándékot kap

Minden Karácsonykor valahogy a kezembe kerül ez a könyve :) Most kicsit korábban jött :) Szegénynek a lapjai már elég megviseltek, gyűröttek, foltosak is (gondolom az elmúlt Karácsonyi finomságok nyomai) :D
Aranyos mese, és nem a luxus ajándékokról szól :)

Melia>!
Mauri Kunnas – Tarja Kunnas: Télapó tizenkét ajándékot kap

Bár elég sok ellenérzésem van a finnekkel kapcsolatban, ez a könyv nagyon aranyos volt. Ami a legjobban tetszik benne az a rajzolás. Szerintem hihetetlenül édes =) A legtöbb ideig a képeket nézegetem, és azokat elemzem. =)