Alan ​Rickman 35 csillagozás

Maureen Paton: Alan Rickman

Alan ​Rickman igazi rejtély. A Harry Potter-filmek Perselus Piton professzoraként közismertté vált Rickman Nagy-Britannia egyik leghíresebb színpadi színésze, aki játszott már Shakespeare-t, Csehovot és Noël Cowardot, illetve rendezett színházban Ruby Waxot. Olyan televíziós filmekben szerepelt, mint a Raszputyin, a Barchester Chronicles vagy a Victoria Wood with all the Trimmings, bár az igazi világhírt akkor érte el, amikor átköltözött a nagy vászonra. Elsőként Hans Grubert, a terroristát alakította a Die Hard – Drágán add az életed című filmben, majd olyan produkciókban csillogtatta tehetségét, mint a Robin Hood, a tolvajok fejedelme, az Értelem és érzelem, a Dogma és a Galaktitkos küldetés. Bizonyította sokoldalúságát gonosztevőként, komikusként és romantikus szerepben is, miközben díjnyertes alakításai eredményeként a rendezők listájának élére került, az őt körülvevő rejtély, parázsló jóképűsége és egyedi hangja következében pedig nemzetközi szexszimbólummá vált. Ám a… (tovább)

Róla szól: Alan Rickman

Gold Book, Debrecen, 2007
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634260691 · Fordította: Novák Gábor

Alan Rickman

Maureen Paton: Alan Rickman

Alan Rickman régóta a kedvenc színészeim sorában álldogál, magas termetével és érdekesen csúnya szépségével. Kitűnő színésznek tartom, bár nem az én igazán kedvenceim típusába tartozó kaméleon színész, de félelmetesen le tud játszani mindenkit a vászonról (jó lenne egyszer színpadon is látni). Érhető, hogy sztimi53 felajánlását nem lehetett visszautasítani, ráadásul szűz példány volt. khm! Már nem. Sajnos Rickman nem adta nevét az íráshoz, de Paton, ahogy csak tehette, alaposan összeszedte élete kezdeteitől a 2003-as évig bezáróan, több kiadást és hozzáírást megért könyv, minden fellelhető forrásból a tudást erről a nagy kaliberű színészről. Néhol döcög a kronológia ide-oda dobálása miatt, néha oly sok embertől akar idézni egyszerre, hogy az olvasó belekeveredik, ki is mondta? De a lényeg átjött. Képanyag lehetne benne több is, főleg Rickman színházi életéből. Aki szereti őt, nyugodtan olvassa el, leköti a figyelmet és háttéranyagot nyújt, de nem a magánéletéről, amit személy szerint utálok, ha egy színész kitereget, elveszti a szememben a hitelességét. Ez nem pletyka-lap, ez a munkái összefoglalása.

Alíz_Simon P>!
Maureen Paton: Alan Rickman

Alan Rickman zseniális színész /volt :( /, akár Piton professzort, akár Emma Thompson félrelépő férjét, vagy bármely más szerepét alakította. Csodás lett volna színpadon is látni! Persze, hogy el akartam olvasni az életét feldolgozó könyvet… de sajnos ez úgy rossz, ahogy van és fogalmam sem volt az elolvasás után, hogy hány csillagot adjak rá. Végül három lett, mert róla szól, mert jó a borító és mert van benne néhány karakteres fotó… Bárcsak ő maga írt volna egy önéletrajzi könyvet! :)

July>!
Maureen Paton: Alan Rickman

Hm… Az nagyon hiányzik, hogy Alan nem adta hozzá a nevét! Az író főként a munkásságára koncentrál, de arra nagyon alaposan. Emellett ott van a civil Alan is, és jó pár olyan információt megtudtam belőle, amit egyébként nem valószínű, hogy tudnék. Azaz én hibám, hogy a műben szereplő legtöbb név (Alan barátai, kollégái) számomra ismeretlen, és nem mond semmit, de ez azért van, mert nem vagyok brit. Mindenesetre is jó volt, hogy közelebbről megismerhettem Alan Rickmant! <3

Shawn_Spencer>!
Maureen Paton: Alan Rickman

Hm. Nem is tudom, milyen értékelést lehet írni egy életrajzra. Tetszett? Nem tetszett? Végülis ez az élete, nem egy író/nő találta ki. Ha lehet ezt mondani, mégis hasonlít egy regényhez, amiben Alan a főhős és csakugyan rögös utat járt be élete során. Dráma, vígjáték, unalmas mindennapok, mint mindenkinek.
Oké, nem Alan írta, nyilván túl sok személyes dolgot nem lehet ebből megtudni, de még mindig egyszerűbb így olvasni, mint a bulvárlapokat összegyűjteni. Itthon úgyse jelent meg túl sok cikk róla, ebben a könyvben meg szerintem benne van minden, ami Angliában megjelent :P
Maga a könyv nem ér ennyi csillagot, az csak a pár képért meg a borítóképért jár :) Kár, hogy Alan nem írt saját maga egy könyvet, biztos érdekesebb lett volna, de sebaj.
Ez is egy olyan könyv, amibe többször bele-bele fogok olvasni :) Alan Forever! :D

Nigayami>!
Maureen Paton: Alan Rickman

Egy csodálatos ember érdekes élete… nem tudom még szavakba önteni… fáj a vesztesége… de öröm olvasni életét.

Léczfalvy_Lili>!
Maureen Paton: Alan Rickman

Nehéz jót írni erről a kötetről, de feltétlen rosszat se szeretnék. Érdekes összefoglalója az életműnek a kiadás évéig.

FlowerPower0018>!
Maureen Paton: Alan Rickman

Aki Alant szereti, rossz ember nem lehet. És éljenek az életrajz-írók! Mindkettő kedvencem életrajzát elolvashattam, és mondjátok meg, lehet annál nagyobb boldogság, mint a szerelmünkkel tölteni sok-sok órát? Igen, még akkor is, ha minimum negyven évvel idősebb nálam, na és? Ő Alan Rickman, hogy lehetne nem imádni? <3

Stone>!

– Egy csodálatos kastélyban forgattunk a magyarországi Fertődön, ami a versailles-i kastély romosabb kiadása volt. Jelenleg árusítják. Ezenkívül filmeztünk egy Sopron nevű, középkori hangulatú városban is. Csodálatosan éreztem magam.

Stone>!

…az ember az egyetlen állat, amelyik tudja, hogy egyszer meg fog halni.

Stone>!

Passzív-agresszív típus az, aki megmakacsolja magát, aki azt akarja, hogy az ő elképzelései szerint folyjanak a dolgok, ám mindeközben kerüli a feltűnést. Gyakran még gyermekkorában sor kerül egy nagyobb harcra, de ez a lázadás csendben zajlik le. A felszínen mosolyog, de nem engedelmeskedik.

Molly>!

Azok a keskeny vágású, török hadvezíreket idéző, sápadt borostyánszín szemek hosszú, egyenes orra mentén tekintenek előre.

jancsibohi P>!

[…] azon is bánkódik, hogy a rosszfiú Scar szerepe nem az övé lett Disney Oroszlánkirályá-ban, mely szerep végül Jeremy Ironsnál kötött ki. Meggondolta magát, de már túl késő volt. Túl büszke volt hozzá, hogy beismerje: meg kellett volna csinálnia.

Kapcsolódó szócikkek: Jeremy Irons
Stone>!

[…] A második oldalon volt egy nyaralási segédlet Törökországról és egy írás a drogokról, […]

Mpattus P>!

Emma a következőképpen áradozik a BBC2 Értelem és érzelem: A színfalak mögött című dokumentfilmjében: – Brandon ezredes álmaink férfija: a sebesült idősebb férfi, aki az együttérzés és szeretet és erő és becsület és tisztesség tengere. – Ang Lee számára „Brandon ezredes volt az egyetlen igazi férfi, a film valódi férfiszereplője.”

Mpattus P>!

Amikor Thompson főszereplőtársa, Kate Winslet panaszkodik, hogy „Ó, Istenem, a bugyim felcsúszott a seggembe,” Alan válasza csak ennyi: „Ah, a női lélek rejtelmei!”

Kapcsolódó szócikkek: Alan Rickman · Kate Winslet
jancsibohi P>!

1994 novemberében az ügynökén keresztül megkérdeztem Alan Rickmant, hogy lenne-e kedve közreműködni egy életrajzi kötet megírásában, melynek kiadását arra az évre terveztem, amikor betölti az ötvenedik születésnapját. Alan lelkiismeretesen udvarias visszautasító levelét a Wayne világa szereplői bizonyára a „Csúcs!” jelzővel illették volna; a képzőművészeti iskolai képzés befolyása egyértelműen tükröződött a kézírásban.
Mal Peachey, szerkesztőm a Virginnél azonban annyira meggyőző volt, hogy úgy döntöttem, nem adom fel a könyv tervét. Tájékoztattam Alant a szándékaimról, és tréfásan annyit kértem tőle, hogy ne nyúljon az elefántölő puska vagy a repülősó után. Újabb kézzel írott levélben válaszolt: „A visszatekintés különös dolog… én is meg fogom tenni, de nem most. A véleményem megváltoztatásához szükségem volna arra az elefántpuskára, a repülősóra, és egy jó adag utólagos éleslátásra…”

11. oldal, Köszönetnyilvánítás

Kapcsolódó szócikkek: 1994 · Alan Rickman · Wayne világa
jancsibohi P>!

Rickmant lefilmezték, amint kinyitotta az autó ajtaját a helyszínen lévő magyar sofőrnek, ami egyáltalán nem filmsztárra valló viselkedés. Ám Alan mindig szerette, ha jó fiúként tekintenek rá.

Kapcsolódó szócikkek: Alan Rickman