Petőfi ​Sándor 4 csillagozás

Matyasovszki József (szerk.): Petőfi Sándor

A gazdag szakirodalmi anyagra támaszkodó kötet élvezetes stílusban tárja az olvasó elé Petőfi Sándor életrajzát és az életművét meghatározó élményeit.
Az ismeretterjesztő munka középiskolások számára nyújt a tankönyvinél bővebb ismereteket, s kedvteremtő szándékkal emel ki részleteket.
A kiadvány áttekinthetősége, tömörsége és széleskörű ismeretanyaga révén hasznos társa lehet az oktatási intézmények hallgatóinak, pedagógusoknak és az irodalom iránt érdeklődőknek.

Róla szól: Petőfi Sándor

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nagyjaink Tóth

Tóth, Debrecen, 1997

Matyasovszki József (szerk.): Petőfi Sándor

Mindig is jobban érdekelt a költők/írók élettörténete, mint maga a mű. Legalábbis a régi korok alkotóinál.
Elég sokat tanultunk Petőfiről a suliban, így megmaradt egy pár dolog a fejemben róla. De még így is akadt egy-két rdekesség, ait megtudhattam most.
Alapjában véve jól van elmeslve az élete, csak pár helyen össze-vissza ugrál az idően. Egyszer itt, másszor ott. Ez volt egy kicsit zavaró.

Tarabas>!
Matyasovszki József (szerk.): Petőfi Sándor

Merész könyv, hazafias, lélekemelő, éppen csak árnyalt jellemvonások. Ne is olvasd el, ez nem való mai tudományosan többszempontú valósághoz hű érzelem világunkhoz. Vigyázz, nehogy rosszul légy , tán megkérdőjeleződik benned valami (ir)racionális képzet, ne adj Isten tán büszke lészen Hazádra, Múltadra, mindennek előtt. Iskola, fejezet,bekezdés, tárgyalás,ehelyett bárcsak viskót építhettem volna, fára is másztam, csak épp gyökerem lett volna vázlatpontok helyett, hogy azt mondjam: hej gyerkőc ezt olvasd el, hogy lásd a világot!

Petrus601>!

Boldog lehet az az ember, bármilyen rögös életút jusson is számára osztályrészül, akinek olyan barátot ad a sors, mint amilyen barátja Petőfi és Arany lehettek egymásnak.

Tarabas>!

S a költő azzal is számot vet, hogy aki megváltónak készül egy olyan elnyomástól terhes világban, mint amilyen az övé, annak a kereszthalál gondolatával szintúgy barátkoznia kell

Petrus601>!

Költőóriás volt. Olyan, amilyenből jó, ha századonként születik egy.