Hód ​zsákutcában (Hód 12.) 14 csillagozás

Mattyasovszky Jenő: Hód zsákutcában Mattyasovszky Jenő: Hód zsákutcában

A felbődülő motor hangja cselekvésre serkentette. Félig térdelt, amikor a nehéz BMW szinte kilőtt a parkoló kocsik sorából, és csikorogva fordult a szűk helyen.
Sikongatások, kiabálások.
A gépkocsi mellett guggolt, előrenyújtott kezét megtámasztotta a motorházon, és markolta a kilenc milliméteres automatát. Nem kereste a célt, tudta, az keresztezni fogja fegyverének lővonalát. Már látta a BMW-t, amint éles kanyart vett a Bem rakpart sarkán, aztán szépen megjelent a célpont, mintha ráült volna a fegyvercső végére.
Ekkor meghúzta az elsütőbillentyűt.

Eredeti megjelenés éve: 1982

254 oldal · puhatáblás
Népszava, Budapest, 1982
204 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633219140

Sziszi>!
Mattyasovszky Jenő: Hód zsákutcában

Amikor a Hód könyvek megjelentek, kifejezetten szerettem olvasni őket. Rövidek voltak, 1 nap, egy könyv. Magyar krimi, a magyar valóságban nem sok volt akkoriban. Ma már nem hiszem, hogy pont úgy élvezném az olvasásukat. Meg annyi sok új könyv van.

endivia>!
Mattyasovszky Jenő: Hód zsákutcában

És Hód is tud hibázni. Örömteli fordulat, hogy nem megy minden simán. Jó kis karakterek kerültek bele, a kalauzt különösen szórakoztatónak tartottam. Talán a Hód és Bana közötti párbeszédeket hiányoltam, mert a megszokotthoz képest elég kevés volt benne.

– Tegnap még én voltam az egyetlen csibéje. Mert így hívott. Ma meg tessék.
Bana szélesen vigyorgott.
– Nagyon régen udvaroltam egy lánynak – mondta. – Annak én voltam a picurkája. Mindig így hívott. Soha nem kérdeztem tőle, miért.
– Ezt én sem forszíroztam volna ezredes elvtárs helyében.

utolsó mondat

Az őrmester megint megdörzsölte a szemét. A tekintete megélénkült, de nem annyira, hogy kitöltsön egy lottószelvényt.

endivia>!

– Tehát én lennék az unokaöcs – állapította meg az elhárítótiszt.
– Talán nem jó?
– Valamit ki kell találni.
Bana mélyet bólintott, és eldobta a csikket.
– Hát ezt találtam ki – mondta. – Legalább rokonságba kerül egy igazi házfelügyelővel.
– Lenyűgöz a lehetőség, hogy ilyen könnyen szert tehetek egy unokabátyra. Ugyanis nincs semmiféle ilyen rokonom.
– Na látja, minden rosszban van valami jó. Ebben az esetben mindenki jól jár.

– Ha ez sikerül, beiskolázom magát.
Bartos megszívta cigarettáját és elmosolyodott.
– Hová? – kérdezte.
– A Színház és Filmművészeti Főiskola rendezői szakára. Ugyanis beosztottamtól nem fogadhatok el utasítást, no de egy rendezőtől, az merőben más kérdés. Ezért senki sem szólhat meg.

Hód sorozat · Összehasonlítás