Hód ​jelentkezik (Hód 5.) 17 csillagozás

Mattyasovszky Jenő: Hód jelentkezik Mattyasovszky Jenő: Hód jelentkezik

A ​sovány német férfi kerekre tágult szemében rémület csillogott.
– Maga megőrült! – motyogta. – Mit akar tőlem?
A másiknak meggörbült a háta, kezében nyitott pengéjű kés villant.
– Egy szót sem! – sziszegte.
Fent a magasban egy megnyúlt árnyék vált el a lépcsőtől. A fiatalember súlyos teste átzúgott a levegőn, nekicsapódott a vékony dongájú görögnek, ledöntötte lábáról a németet is. A kés elrepült, és egy hordónak pattanva a földre esett.
Hart Beccel eszelős tekintettel nézte, amint svájci lakótársa elbánik a göndör hajú férfival. Egy pillanatnyi időt sem hagyott a másiknak, hogy ez magához térjen meglepetéséből és feltápászkodjon. Ökle pörölyként csapott le gyors egymásutánban a görög fejére. Az szétvágva a karját, és mozdulatlanul nyúlt el a pince kövén.
A sovány német torkaszakadtából ordított segítség után. A fiatalember hozzá lépett, és megrázta a vállánál fogva:
– Hagyja már abba, már nem fenyegeti semmiféle veszély.
– Meg… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1972

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Határőrök kiskönyvtára

Táncsics, Budapest, 1978
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633207053

Szédültnapraforgó>!
Mattyasovszky Jenő: Hód jelentkezik

Jaj, de nagyon szeretem ezt az ízig-vérig szocialista krimisorozatot! Remek szórakozást nyújt. Nem túl hosszú, jól érthető, gyors cselekményvezetésű, érdekes. Helyszíneit tekintve főként Budapest és Németország nagyobb városai, jelen történetben a Balatont is bejárhatjuk, és együtt nyomozunk Hóddal, Bana Dénessel…és kollégáikkal.
Főhősünk még Ruth Evely és Frank Bialon (spoiler )

Mattyasovszky Jenő: Hód jelentkezik

Tetszett a regény. Rövid, tömör, eseménydús.
Egy zseniálisan kiépített egérút, embercsempészés, ipari kémkedéssel fűszerezve. Érdekes volt a három vonal, amelyen a történet játszódik. A nyugatnémet és a portugál-olasz, majd a magyar szálak több helyen összefutnak-, illetve keresztezik egymást.
A hetvenes években biztosan érdekesebb lett volna olvasni, de így is szórakoztatott.
Nem csalódtam az összeszokott csapatban, kellemes kikapcsolódás volt!

psn>!
Mattyasovszky Jenő: Hód jelentkezik

Kikapcsolódáshoz, nyaralásnál tökéletes. A nosztalgia miatt megintcsak pluszpont jár – a balatoni helyszín most még inkább az Ötvös-Kardos sztorikra emlékeztet.
Bár tudom hogy ez a könyv legalább 8 évvel megelőzte A Pogány Madonnát, nekem akkor is az (azok) az etalon…

endivia>!
Mattyasovszky Jenő: Hód jelentkezik

Ez a előző Hód-sztorikhoz képest kicsit kevésbé tetszett. Bár üdítő változatosság kéne, hogy legyen az új nézőpont, de nekem hiányoztak az elhárítós párbeszédek, illetve keveselltem őket. Ettől függetlenül az alapötlet tetszett.

Aquarius P>!

– A sors kifürkészhetetlen.
– De maga igen, akárcsak egy kirakatüveg…

Szédültnapraforgó>!

– A rómaiak azt mondták: minden alvással elvesztegetett perc az életet rövidíti meg.

Kapcsolódó szócikkek: alvás
Aquarius P>!

– Szerencsénk volt. – Bana legyintett.
– Egy fenét volt szerencsénk – mondta. – Pontosan maga hivatkozik szerencsére, amikor tudatosan előbányászta ezt a tényt egy adathalmazból… Ez kutatásának az eredménye volt, és nem szerencse.

psn>!

Hűvös, borongós idő volt. Fújt a szél, a mólót felkorbácsolt hullámok ostromolták. A víz egybeolvadt a szürke éggel. Tihanyt, amely innen mindig látható volt, még csak sejteni sem lehetett. Kiss otthagyta a partot, és beült a Mackó eszpresszóba egy kávéra.

Gregöria_Hill>!

Szükségtelen így megkombinálnod a dolgokat, Béla.

Gregöria_Hill>!

Most már értem, miért kaptam jelzést a gombvibrátoron!- mondta az elhárítótiszt.

Gregöria_Hill>!

Az ezredes kétforintos érmét kotort elő a zsebéből, és az automatáknál megivott egy pohár szörpöt. A hűs ital felfrissítette. A parkolóhelyen beült a kocsijába, kisvártatva már úton volt a főváros felé.

Hód sorozat · Összehasonlítás