Hód ​és a picike ember (Hód 19.) 8 csillagozás

avagy szeretnek táncolni a lányok
Mattyasovszky Jenő: Hód és a picike ember Mattyasovszky Jenő: Hód és a picike ember

Tal összeszedte magát, nagyokat szusszantott, s lassan a zsebe felé nyúlt.
– Na, elég volt már a játékból! Mivel vádolsz te engem? Azzal, hogy becsaptalak?
A picike ember rezdülés nélkül tartotta a revolvert a két férfi felé.
– Azzal… S ami még rosszabb, nem csak engem… Határozottan kértem, hogy mondd el barátainknak az ügyet, és csak akkor csináljuk, ha ők is egyetértenek vele. Megtetted?
Tal felnevetett.
– Hát ez a bajod?
– Ez, Alberto. És kérlek, ne nevess, mert én most nem viccelek.
– Jó. Tehát komolyan – Tal mintha zsebkendőt akart volna elővenni, a zsebébe nyúlt. A keze még nem érte el a revolvert, amikor Fabo rákiáltott. Vedd ki a kezed, mert lövök! Hallod?!
– Igen! – kiáltotta Tal, és ő már tüzelt is.

Eredeti megjelenés éve: 1988

Expressz Könyvek, Budapest, 1988

pável P>!
Mattyasovszky Jenő: Hód és a picike ember

Mattyasovszky Jenő: Hód és a picike ember avagy szeretnek táncolni a lányok

[Ez most a képregény-átdolgozásról szól, alighanem összekeveredett itt a molyon a regény két kiadásával, lehet, hogy törlésre is kerülök itt ezzel, majd meglátjuk. A borítókat elnézve a kollázs lehet a krimié, a pucér nénik meg ugye a képregényé…]

Akárki is rajzolta, valószínű, hogy a KGST Cocom-listájának teljes p*na-kontingensét felhasználta. …Na nézem, ki is az elkövető: Verebics János (1958-) -nak fura életpálya adatott meg: egyetemi jogász-tanárként és mindenféle európai szervezet elnökeként rajzolgatta a https://moly.hu/sorozatok/buco-szetti-tacsi gyerekképregény-sorozatot (kinek ismerős még?!), naná, hogy valahol ki kellett élnie magát… most már értem a pőre valóság iránti vágyat. (És mit látok a wikin: a Mata Hari (Néphadsereg kiadás [!], 1985.) képregényben sem spórolhatott a p… pőreséggel! Meg kell jegyeznem, eddig azt hittem, a Felix Salten (1869-1945) egyedülálló az extrém életművek tekintetében, amennyiben spoiler

Fentebb remekül ráéreztem: tényleg a cocom-lista, vagy tágabban: az ipari kémkedés körül forog a sztori: a csúnya (tényleg csúnya: eléggé sikerületlenek a férfi-rajzok, a nőket szebben rajzolja,) szóval a csúf és gaz nyugatiak (németek, olaszok) biochip- és fegyvercsempészek, fellép egy törpe is, szerepelnek még prostitúcióra kényszerített magyar nők, szóval tébolyítóan egzotikus a miliő, mint a VOR* zártkörű fehérnemű-bemutatóin, és szóba kerül az AIDS, szóval marha modern (vagy az utolsó szocialista?) képregény ez (1989-es!) És biztos, hogy erősítette a rendszerváltó hangulatot, mert említenek egy szexmozit is – amiről addig az egyszeri magyar a SzER**-ből sem hallott.

Sajnos az átdolgozás eléggé zagyvára sikerült – még nem ismerem az eredeti, kétszerzős*** (Mattyasovszky Jenő – Kulcsár Ödön, 1988) krimit, mondjuk sosem bíztam a négykezes alkotásokban, s ilyesmin aligha javíthat egy zanzásítás – de „elfogadom a kihívást”, megy a regény a várólistára, amúgy is mindig érdekesek Hódnak, a magyar Jamesbondnak a meséi.

* zsenge molyoknak: Vörös Október Férfiruhagyár, ld. még a klasszikus fotót a témában: Kádár a divatbemutatón, bónusz Sütő Enikő https://www.facebook.com/121560831247609/photos/a.74040…
** szintén a zsenge molyoknak: Szabad Európa Rádió
*** ld. a kommenteket a szerzőségről

Szabó_Katalin>!
Mattyasovszky Jenő: Hód és a picike ember

Mattyasovszky Jenő: Hód és a picike ember avagy szeretnek táncolni a lányok

A 19 közül ez volt a legrosszabb.
Vontatott, unalmas, lassan kialakuló cselekmény, tele dilettáns szereplőkkel. :(

pável P>!

Rego Kati, a mély hangú újonc táncosnő köszönés helyett vetkőzni kezdett.

Hód sorozat · Összehasonlítás