Hód ​és a fekete bárány (Hód 10.) 23 csillagozás

Mattyasovszky Jenő: Hód és a fekete bárány Mattyasovszky Jenő: Hód és a fekete bárány

A ​fiatalember a zsebébe nyúlt, és nyitott tenyerén felmutatta a két kis fémdobozt. Megálltak. Az elhárítófőnök kezébe vette az egyiket, és alaposan megnézte. – Nyissa ki, ezredes elvtárs – mondta Balassa. – Hogyan kell ezt kinyitni? – Mint a gyufáskatulyát A nyitott doboz aljában valamilyen kulcs tollazatának benyomata látszott. A másiknak ugyanilyen benyomat volt más mintájú kulcsról. – Gittbe nyomva rögzítették – mondta az ezredes, majd feltekintett beosztottjára – Ezeket honnan vette? – Szántai kócerájában bukkantam rájuk… Azonnal tudtam, hogy igen fontos a részünkre. Ez megmagyarázza Szántainak a kapcsolódását a minket érdeklő ügyhöz. – Minek a kulcsáról készítették ezt a lenyomatot? Balassa hangja közömbösen csengett, amikor megszólalt: – Az egyik Palásti irodájának ajtókulcsáról készült, a másik pedig a lemezszekrény kulcsáról. Bana a meglepetéstől megdermedt. – A lemezszekrény tele van fontos iratokkal. – Persze… Palásti ott tarja az összes dokumentációt ehhez az új… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1977

Táncsics, Budapest, 1980
356 oldal · puhatáblás

niksi>!
Mattyasovszky Jenő: Hód és a fekete bárány

Tetszett a humora és izgalmas volt a történet. Igazi könnyed szórakoztató regény.

Szabó_Katalin>!
Mattyasovszky Jenő: Hód és a fekete bárány

Ez és az elárult ügynök könyveken keresztül szerettem meg hód történeteit annak idején. Ezeken kívül egy pár könyvét sikerült még elolvasnom. Most találtam rá egy gyűjteményre és meglepődve láttam, hogy kb.30-as nagyságrendben van könyv belőle. Meg van az olvasnivalóm a nyári strandszezonra. :)))

Ildibildi>!
Mattyasovszky Jenő: Hód és a fekete bárány

Nem volt rossz, de nem érzem azt sem, hogy sokat vesztettem volna, ha kimarad az életemből.

SteelCurtain >!
Mattyasovszky Jenő: Hód és a fekete bárány

Hát ha össze nem keverem ezt a rengeteg Hód könyvet, akkor emlékeim szerint ez tetszett nekem a legjobban.
Vagy nem.

arsenal0522>!

– Van magánál papír? – kérdezte.A hangja ismét nyájas volt.
– Papír?
– Hát igazolvány…Mi magunk között hivatalosan személyi igazolványnak hívjuk. Tudja, olyan kis könyvecske, lapokkal, a lapokon adatokkal meg egyéb sok hülyeséggel. De minket hivatalból érdekelnek a hülyeségeknek tartott dolgok.

arsenal0522>!

– Szereti az amerikai cigarettát?
– Ami jó, azt át kell venni az imperialistáktól.

Kapcsolódó szócikkek: cigaretta
pwz I>!

– Fel a fejjel, míg engem lát… Majd nyomra bukkanunk, akár a Bőrharisnya… Olvasta?
– Úgy emlékszem, valami Cooper volt az írója.
– Igen…
Berec Edina a fejét rázta.
– Nem olvastam – mondta. – Nem szeretem az indiántörténeteket.

130. oldal (Táncsics, 1980)

Hód sorozat · Összehasonlítás