Hód ​bemutatkozik (Hód 1.) 65 csillagozás

Mattyasovszky Jenő: Hód bemutatkozik Mattyasovszky Jenő: Hód bemutatkozik Mattyasovszky Jenő: Hód bemutatkozik Mattyasovszky Jenő: Hód bemutatkozik

A kutatóintézetből olyan kísérleti eredmények kerültek külföldre, melyek csak olyan ember révén szivároghattak ki, aki maga is részt vesz a munkában és hozzáférhet a teljes dokumentációhoz. A titkosszolgálat egy beépített embere figyeli az intézet munkatársait, de hogy ki Ő, azt még az intézet igazgatója sem tudja. Balesetnek álcázott gyilkosságok kísérik a kutatómérnökként dolgozó CIA-ügynök ténykedését, de Hód eszén szerencsére nem sikerül túljárnia. Az ügynök és a zseniális kémelhárítótiszt végső összecsapásánál fény derül minden titkos körülményre.

Megjelent A B.112-es ügynök kötetben is

Eredeti megjelenés éve: 1967

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Határőrök kiskönyvtára

ABTC, Budapest, 1996
168 oldal · ISBN: 9638219157
310 oldal · puhatáblás
Táncsics, Budapest, 1981

Eger · Lillafüred · Miskolc · Felnémet

MissFortune>!
Mattyasovszky Jenő: Hód bemutatkozik

Évekig fel sem fedeztem, hogy létezik ez a bizonyos szocialista krimi, olyannyira nem érdekelt. Nos, aztán jött a Fanatikus krimi rajongók kihívás, aminél ez a címke is egy szempont. Bevallom, húztam, halasztottam az olvasását, kicsit tartottam tőle. Azonban az a legmeglepőbb, hogy felesleges volt az aggodalmam. A szereplők kedvelhetőek, izgalmas a nyomozás, nyilván hűen adta a szocialista légkört, de hát nem is várható más, hisz' 1967-be jelent meg. :) Hód személyére nekem a könyv végéig nem sikerült rájönnöm, álmomban se gondoltam, hogy pont ez a karakter lesz. Ez is tetszett, hogy megvolt a maga nagy csavara.
Nem merném azt állítani, hogy soha többet egy részt sem olvasok ebből a sorozatból, mert egészen jó kis olvasmányos krimit kaptam.

sztinus>!
Mattyasovszky Jenő: Hód bemutatkozik

Ez elég érdekes időutazás abba a korba, amikor annyira kicsi voltam mèg, hogy nem emlékszem, de elèg sokat hallottam róla. A hangulatot tökéletesen leírja, a szereplők tipikusak, az utcanevek és a helyek, meg a kàvézások nagyon mosolyogtatóak.
Rövid történetke, mègis minden volt benne, kémkedès, krimiszál, romantika.
Köszönöm az ajánlást ès a kölcsönzést @Kuntuzangmo molynak!Egyàltalán nem bántam meg.

Szédültnapraforgó >!
Mattyasovszky Jenő: Hód bemutatkozik

Így elsőre nagyon élveztem, Mattyasovszkytól ez volt az első olvasásom.
Talán ő a magyar Agatha Christie, szocialista köntösbe bújtatva :D Érdekes nyomozás volt, tetszettek a karakterek.
Sajnáltam a „balesetek” áldozatait :(
Biztosan olvasok még a sorozat darabjai közül.

KBCsilla P>!

De jó volt!
Könnyed, élvezhető, mégis izgalmas.
Igaz, érezni lehet a szocializmus szelét, de miután ez nincs távol tőlem, nagyon tetszett. Kicsit idegesített az elején, hogy szinte minden sorban volt egy név, ráadásul teljes név, vezeték-és keresztnévvel, ami szerintem csak a régi magyar krimikben fordul elő. De aztán továbbsiklottam rajta, elsodort – na, az azért túlzás, hogy sodort – a cselekmény, és el is felejtettem mostanáig.
Kicsit ódivatú, kicsit retró, de úgyis ez a divat. Mindent összevetve, örülök, hogy újra a kezembe került.
Jöhet a többi Hód-történet. Igazi hód-olója lettem. :)

Kicsibogár>!
Mattyasovszky Jenő: Hód bemutatkozik

Hód bemutatkozása tetszett, és a kutatói környezetbe a „hegyen” igazán bele tudtam helyezkedni. :) Izgalmas volt a történet,meg persze korrajz is, pár fordulattal, hogy ne legyen unalmas. Biztosan folytatom majd Hód kalandjainak olvasását.

Mattyasovszky Jenő: Hód bemutatkozik

Szeretem a kémtörténeteket – legyen az háborús, vagy mint esetünkben, tudományos kísérleti eredmények kiszivárogtatása.
Igazán jól sikerült Hód bemutatkozása. Érdekes, logikusan felépített történet, szimpatikus és utálatos karakterekkel. Kedveltem Szokkolay öniróniáját, humorát, amely remekül illeszkedett az adott eseményekhez. Tippeltem, vajon ki lehet Hód? Ki lehet a kém? Ügyesen elrejtette őket a szerző, hogy még véletlenül se lehessen kitalálni.
A szellemi tudás vagy termékek ma már szabadon értékesíthetők, tehát a történet aktualitása megkopott, ennek ellenére nagyon kellemes, élvezetes olvasmány volt.
Nem nevezném irodalmi értéknek, de kategóriájában nagyon jó, így a pontozásnál ez vezérel. Megkapja az öt csillagot.
Hód, Bana, Pintér – még találkozunk!

Szelén>!
Mattyasovszky Jenő: Hód bemutatkozik

Meglepően jó volt, pedig mennyi éven át idegenkedtem tőle. Pedig apu is nagyon szereti ezt a sorozatot, folyton előveszi és újraolvassa őket.
Néha kicsit kiszámítható volt, sokáig mégis mást hittem Hódnak, de aztán egy ponton rájöttem ki ő :) Szórakoztató olvasmány, most rá fogok kapni, én már látom előre :))

Búza_Mihály>!
Mattyasovszky Jenő: Hód bemutatkozik

Egy kis időutazás abba a korba még mikor tejfölös szájú voltam :) Igazán nem bántam sőt nagyon is élveztem.
Izgalmas kis történet volt.
Nagyon tetszett ez a kicsit „régi módi” történet. Jól esett már egy kis változatoság.

mmária>!
Mattyasovszky Jenő: Hód bemutatkozik

Meglepően érdekes a könyv. Hód, Bana és Pintér is nagyon szimpatikus figura. A sztori nagyon jól felépített, logikus és érdekes. A könyv és a történet érdekessége, hogy a háttérben a szocialista kémhálózat, az elhárítás munkájába is betekinthetünk. S a égén ott a meglepi. Kipróbálok még pár Hód történetet, hogy teszteljem magam, hogy kitalálom-e a személyét.

pwz I>!

Mire Lillafüredre értek, besötétedett. A kastély ablakai fényárban úsztak.
– Milyen szép – áradozott a lány.
– Az út sokkal szebb Egerig, de így, este, semmit sem látsz. Legközelebb nappal jövünk erre.
– A Szépasszonyok völgyén megyünk át?
– Igen, majd Felnémetnél.

75. oldal (Táncsics, 1981)

Kapcsolódó szócikkek: Eger · Felnémet · Lillafüred
Kicsibogár>!

-Az élet nem csak évekből áll, hanem pillanatokból is.

pwz I>!

– A turisztika mindig is diszkrét dolog volt. Az erdőbe azzal megy az ember, akivel akar. És a menedékházak általában erdőben vannak.

Kapcsolódó szócikkek: erdő
Aquarius P>!

– Megígérem, hogy tíz év múlva, intézetünk negyedszázados bankettjén sokkal több jutalmat osztunk majd szét, mint amennyit most szétosztottunk… Megreformálom a jutalmazási rendszert. […] Az igazságos elosztásnak az lesz a legfontosabb biztosítéka, hogy addigra én már nyugdíjban leszek… Engem nem szidhat senki.

Aquarius P>!

– Ejnye, fiatal barátom, csak nem unatkozol? Miért vonulsz félre? Vagy talán az ifjú zseninek nem megfelelő társaság az „idősebb” generáció? […] Kíváncsi leszek, hogy repül majd a fiatal sas… Persze, lesz annyi eszed, hogy nem erőlteted meg magad… Majd elálló füledet tartod a szélnek, így is előre jutsz…
Szigeti azokra a katonákra gondolt, akikről azt olvasta, hogy a fronton lelőtték saját tisztjüket. Ilyen snájdig tisztek lehettek azok, ilyen kegyetlenül férfias pofájúak, mint Mártonkuti. Megértette a katonákat.

pwz I>!

– Szombaton jöjjek vissza, amikor a vasárnap ér a legtöbbet… Miskolcon, a rokonoknál van egy kis dolgom. A Mátrában kempingben aludnánk vagy Egerben a szállóban.
A nő csodálkozott.
– Ilyenkor kempingben? Hisz éjszaka hűvös van.
– Ott nem sátrak vannak, hanem faházikók. De mindegy, legfeljebb Egerben alszunk. Vasárnap pedig felmegyünk a Kékesre.

55. oldal (Táncsics, 1981)

Kapcsolódó szócikkek: Eger · Kékes · kempingezés · Miskolc
Roletti>!

Néha napján elfelejtem a gittet, a pecsétet. […] De tudja barátom, undorodom a gittől. A tapintásától, a nyomkodástól. […] És tudja mióta undorodom? […] Amióta Molnár Ferenc megírta a Pál utcai fiúkat. Tulajdonképpen Molnár a bűnös, mert megalapította a gittegyletet. Annak a szerencsétlen Nemecseknek kellett rágni a gittet, hogy friss legyen. Higgye el barátom, az a szegény Nemecsek nem is tüdőgyulladásban halt meg. Nem bizony, hanem undorban…

Kapcsolódó szócikkek: Nemecsek Ernő
alaurent P>!

Késő délután volt, amikor a miniszterhelyettes magához kérette az ezredest.

Hód sorozat · Összehasonlítás

Említett könyvek