Egyiptom 5 csillagozás

Matthias Seidel – Regine Schulz: Egyiptom Matthias Seidel – Regine Schulz: Egyiptom

Egyiptom – a Nílus mentén fekvő ország, már évezredek óta lenyűgözi az odalátogatókat. Csak a 19. században derült fény a hieroglifák titkára, amelyek egy elfeledett világ, az óegyiptomi magas-kultúra kapuit tárták szélesre. A gízai piramisok, a Tutankhamon sírjában talált kincsek és a karnaki templomváros a mai napig mágikus erővel bírnak. A tájékozódást elősegítő gyakorlati tanácsok mellett a könyv részletesen ismerteti Egyiptom műemlékeinek művészettörténeti vonatkozásait.

Eredeti megjelenés éve: 2005

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Művészeti kalauz Vince

Vince, Budapest, 2013
608 oldal · ISBN: 9789633030554 · Fordította: Varga Edith, Székely András
Vince, Budapest, 2006
608 oldal · ISBN: 9639552704 · Fordította: Székely András, Varga Edith

Agatha>!
Matthias Seidel – Regine Schulz: Egyiptom

Már írtam arról jópárszor, hogy amikor fel akarok vidulni, akkor vagy egy Durrell történetet veszek a kezembe, vagy valamelyik Egyiptommal foglalkozó könyvemet.
Ezen a szépséges idővel megvert hosszú hétvégén utóbbihoz menekültem, mert mi más menthetne meg a 0 fok körüli hőmérséklet és eső/hó duó okozta mélységes búskomorságtól, mint a forró homok, a 40 fok, és a két egyiptomi utamon szerzett.emlékek, amiknek felidézésében ez a könyv tökéletesen segített.
Merem állítani, hogy ennek a kis könyvnek a birtokában idegenvezetőre sincs szükség a szépséges emlékek bejárásánál, annyira bőségesen mesél nekünk az egyes látnivalókról.
Mindjárt az elején kapunk egy összefoglalást a fáraók koráról, az egyes dinasztiákról.
Majd elindul az utazás: Alexandria, Kairó-Gíza-Memphis, Szakkara, Dendera, Luxor, Eszna, Kom Ombo, Asszuán…
Van ahol a történelmi eseményekkel, van ahol méretekkel nyűgöz le, és persze a millió fotó és ábra…
És a függelék része is varázslatos: fáraók kártusai, piramisnevek, mértékegységek – minden, ami kérdésként csak felmerülhet az emberben.
Komolyan, ha a sorozat többi része (Róma, Toscana, Velence) is ilyen igényes, a polcomon a helye.