Diabetikus ​szakácskönyv 3 csillagozás

Tartsuk egyensúlyban a vércukorszintet!
Matthias Riedl: Diabetikus szakácskönyv

Fogyasszon kevesebb szénhidrátot!

Hogyan gondoskodhat mindennap az egészségéről? Helyes táplálkozással, amely egyben kulináris élvezetet nyújtva biztosítja szervezete számára a szükséges tápanyagokat. A tilalmaknak és korlátozásoknak vége! Ízlése és kedve szerint állíthatja össze az étrendjét, és napról napra jobban élvezheti az egészséges táplálkozás előnyeit.

Szakértőink nemcsak a legjobb receptekkel segítenek ebben, hanem szemléletesen el is magyaráznak mindent, amit a cukorbetegségről tudni kell, és gyakorlati tapasztalataik alapján adnak a mindennapok során is könnyen kivitelezhető tanácsokat.

Eredeti cím: Diabetes-Kochbuch

Central Médiacsoport, Budapest, 2016

Képopera P>!
Matthias Riedl: Diabetikus szakácskönyv

Matthias Riedl: Diabetikus szakácskönyv Tartsuk egyensúlyban a vércukorszintet!

Túl sok újat sajnos nem tudott mutatni, és a bevezetés némileg szerintem hatásvadász, nem igazán illik a témához ez a fajta stílus számomra. Talán laza akart lenni, hát, bennem nem keltett szimpátiát.

A recepteknél fel vannak tüntetve az adatok, és szépen fotózták meg az ételeket. Kár, hogy a címlapon lévő étel egy az egyben nem köszön vissza a receptek között; egy másik kép is csak hasonlított rá. Amúgy leginkább mintha a köztes étkezésekhez adna tippeket, mert főétel szinte alig van benne.

Nekem egy kicsit túl édes-hangsúlyos a sztori, és egy kicsit unalmas az omlettet rendre felsorolva látni több formában (és ez nem csak ennek a könyvnek a kritikája). A grillezett zöldségről sem gondolom, hogy 2016-ban ne lett volna ismert. Szóval részben kreatív (túró- és kókuszhasználat pl.), részben pedig semmi extra.

Egy kicsit vigasz-hangulatú ez a könyv is, pedig jó lenne, ha ennek az irodalomnak a többsége nem „mentőövet” akarna nyújtani a 160gr-os CH-étrendet követőknek, hanem ötleteket és inspirációkat.