50. legjobb sci-fi könyv a molyok értékelése alapján

A ​Sith-ek bosszúja (Star Wars: Sötét Nagyúr-trilógia 2.) (Csillagok háborúja 3.) 115 csillagozás

Végre ​megismerhetjük a teljes STAR WARS saga fordulópontját

Többévnyi polgárháborút követően a Szeparatisták már szinte az összeomlásig szétzúzták az ingataggá vált Köztársaságot. A Coruscanton a Szenátus aggódva figyeli, miként töröl el Palpatine főkancellár újabb és újabb alapvető alkotmányos jogokat a Köztársaság biztonságára hivatkozva. Yoda, Mace Windu és a többi mesterek szembeszállnak a főkancellár azon idegesítő törekvésével, hogy felügyelje a Jedi Tanácsot. És Anakin Sywalker, a megjövendölt Kiválasztott, akinek az lenne a sorsa, hogy egyensúlyt teremtsen az Erőben, egyre inkább azon emészti magát, hogy titkos szerelme, Padmé Amidala szenátornő meghalhat.
Ahogy a harc végighömpölyög a galaxisban, a helyzet robbanásszerű végjátékbam csúcsosodik ki: Obi-van veszélyes küldetésre vállalkozik, a rettegett szeparatista katonai vezető, Grievous tábornok likvidálására. Palpatine mindent elkövet, hogy még jelentősebb hatalomhoz jusson, s ravasz módon a jedik ellen… (tovább)

Eredeti mű: Matthew Stover: Star Wars: Revenge of the Sith

Kapcsolódó zóna

!

Star Wars

404 tag · 904 karc · Utolsó karc: 2017. november 14., 06:31

Darth Vader · Obi-Wan Kenobi · Luke Skywalker · Anakin Skywalker · Yoda · Padmé Amidala · Palpatine · Grievous tábornok · Bail Organa · Wilhuff Tarkin · Beru Whitesun Lars · Cody · Darth Sidious · Nute Gunray · Owen Lars

Alderaan · Naboo · Tatuin · Dagobah · Theed

AgiVega IP
Matthew Stover: A Sith-ek bosszúja

Jobb, mint a film. Nem viccelek. Nekem a filmből hiányzott, hogy nem jött igazán át, miért is van annyira kiakadva Anakin attól, hogy nem lett Jedi mester. A könyvből minden vívódását pontosan megismerjük, és mindent megértünk, amit a filmből nem. Csodálatosan megírt regény!

PAVideoStudio
Matthew Stover: A Sith-ek bosszúja

Majdnem a sírás kerülgetett, annyira csodálatosan írja le az érzelmeket. A legenda szerint a szerző bőgött a regény írása közben. Nagyon tetszett Palpatine érvelése, Anakin vívódása, és az utalások más regényekre. Azért jó pár helyen ez is eltér a filmtől. Néhány melléknév fordítása (pl. zabraki, koruni) nem tetszett, mert eltér a megszokottól.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/_avJGaRLnEs

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Ebe_Endocott
Matthew Stover: A Sith-ek bosszúja

Uhh… Hát ez nem volt semmi, egyszerűen tökéletes. Szerintem ezt direkt fanoknak írták, de legalábbis úgy, hogy olyanok is kimondottan élvezzék, akik már látták a filmet. Rengeteg jelenetet direkt más szereplő szemszögéből látunk, mint a filmben. Mace Windu rajongók előnyben, nem volt nehéz észrevenni, hogy a szerző már írt róla egy könyvet, a sötét bőrű mester jóval többet szerepelt, mint a filmben és az ő fejébe is sokszor beleláthattunk, de sok mindenki máséba is. Nagyon sok új infót és hátteret hozott számomra is a filmből ismerteken túl, ami sajnos a többi filmregényre (főleg V, VI) nem nagyon jellemző.
Nem lett volna rossz ötlet állandósítani Stovert „novelizátorként”.

Ikarosz
Matthew Stover: A Sith-ek bosszúja

Kiváló kiegészítője a filmnek, a kettő együtt igazi kerek egész, a könyv rávilágít a belső vívódásra, a z érzésekre. SW kedvelőknek kihagyhatatlan.

pelikanbence
Matthew Stover: A Sith-ek bosszúja

2005-ben kaptam csak úgy ! Az előzmény trilógia legjobb részének regényváltozata, amely még a filmet is lepipálja ! ZSENIÁLISAN van megírva benne Anakin pálfordulása és áttérítése a Sötét Oldalra (Bár sírni nem sírtam rajta.), na és persze Palpatine ármánykodása is. Zseniálisan agyafúrt rohadék az a fickó. A leírások GYÖNYÖRŰEK benne és a jelenetek sercegnek az izgalomtól és a feszültségtől ! IMÁDOM EZT A REGÉNYT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :))))))))))))))))))))))))))))))

Eszchan P
Matthew Stover: A Sith-ek bosszúja

Imádtam ezt a könyvet olvasni, legelőször a megjelenésekor került a kezembe, és hiába akkor érettségiztem, el kellett olvasnom.
Az első két résszel talán össze se lehet hasonlítani, teljesen jól kiegészíti a filmet, és nagyon tetszik, ahogy Anakin lelki vívódásait leírja.

Hanging_Moss_9102

Engem „lefegyverzett”.
A tragédia, ahogy kibontakozik a szemünk előtt, szinte láthatatlanul jelenik meg, mire felismerjük, már bekövetkezett az előre megírt Sors. A Sors, mely egy becsapott fiatalember személyes tragédiája és kudarca, akit a hamis téveszmék terelnek a tragikus ösvényre egy zavaros, vészterhes időben.
Szomorú, hisz mi tudtuk ezt. A Kiválasztott, aki egy hatalmas kerülővel teljesíti be a próféciát. Akkor is jó volt, mikor elpusztított valamit, ami pótolhatatlan volt. Az a valami pedig 1 korszak volt.

Hippoforaccus
Matthew Stover: A Sith-ek bosszúja

Az általam legkevésbé szeretett Star Wars film könyv változata sem nyerte el a tetszésemet teljes mértékig. Túl sok benne az érzelmek boncolgatása és a beszéd. Ám ami akció van benne az előtt le a kalappal! Sokal „látványosabbak” mint a filmben.

Anark
Matthew Stover: A Sith-ek bosszúja

Ezerszer jobb, mint a film. Előbb olvastam a könyvet, és le voltam döbbenve, hogy lehetett így elcseszni filmen.

Bellatrissa
Matthew Stover: A Sith-ek bosszúja

A kedvencem az eredeti sorozatból, imádtam a szereplőket, a csavarokat, az egész történetet úgy, ahogy van. A filmet is szeretem, de az „Ilyen érzés Anakinnak lenni” részek miatt tetszik jobban a könyv. Azok nagyon elszomorítottak, főleg az utolsó, nagyon durván sikerült leírnia az érzelmeket. Minden szempontból a legjobb rész.

defiszon

(…) s a legragyogóbb fény veti a legsötétebb árnyékot…

Tizenhetedik fejezet

Noro MP

Íme, ilyen érzés Anakin Skywalkernek lenni, most és mindörökké:
Az univerzumod első hajnali fénysugara fájdalommal születik.
A fény éget téged. Mindig is égetni fog. Éned egy része örökké ott fekszik majd a fekete üveghomokon, egy tűztó mellett, miközben olthatatlan lángok marnak a húsodba.
Hallod súlyos lélegzeted hangját. Durva, nyers hang, máris végigcsikarja az idegeidet, de nem tudod megállítani. Soha többé. Még csak lelassítani sem tudod.
Hiszen semmi nem maradt a tüdődből.
Mellkasodba drótozott gépek lélegeznek helyetted. Örökké azok pumpálják véráramodba az oxigént.
Lord Vader? Lord Vader, hallasz engem?
És te nem hallod, legalábbis nem úgy, ahogy eddig hallottál. A fejedet bebörtönző acélhéj szenzorai közvetlenül a szavak jelentését szivárogtatják az agyadba.
Kinyitod megperzselt, fakó szemed; optikai szenzorok integrálják a fényeket és árnyékokat a világ förtelmes, csalóka képmásává körülötted.
Vagy talán az is lehet, hogy a képmás tökéletes, és maga a világ lett förtelmes…?

utolsó fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Anakin Skywalker
defiszon

A sötétség nagylelkű, türelmes, mindig győz…
Ám erejének szívében ott lakozik a gyengesége:
egyetlen magányos gyertya elegendő, hogy elűzze őt.

A szeretet pedig több egy magányos gyertyánál.
A szeretet képes lángra lobbantani a csillagokat…

Utolsó oldal

lutza

A Jedi Tanácsban nem pofára osztogatják a székeket.

Kapcsolódó szócikkek: Obi-Wan Kenobi
Életveszélyes_és_Tilos

Ez Grievous tábornok:
Duracél. Kerámia-páncélötvözettel borított duránium. Elektromos motorok
és kristály áramkörök.
Ezekben: egy élő lény maradványai.
Nem lélegzik. Nem eszik. Nem tud nevetni, és nem sír.
Valaha, egy korábbi életben szerves, értelmes lény volt. Valaha, egy korábbi életben voltak barátai, volt családja, volt munkája; valaha, egy korábbi életben voltak dolgok, amiket szeretett, és voltak dolgok, amiktől félt. Most már egyik sincs.
Helyette van célja.
Belé van építve.
Arra építették, hogy félelmet keltsen.

Kapcsolódó szócikkek: Grievous tábornok
Életveszélyes_és_Tilos

Nem sokkal azután, hogy Obi-van padavanja lett, sok-sok évvel ezelőtt, egy jelentéktelen küldetés során egy halott rendszerbe vetődtek: egy oly mérhetetlenül ősi rendszerbe, melynek kivénhedt csillaga már réges-régen hipertömör ásványok alkotta, fagyos törpévé hűlt, alig valamivel az abszolút nulla fok fölött. Anakin már nem emlékezett arra, miféle küldetés volt az, ám azt a halott csillagot sosem felejti el. Megrémítette.
– A csillagok is meghalnak?

Kapcsolódó szócikkek: Anakin Skywalker · Obi-Wan Kenobi
PAVideoStudio

Ez a történet valamikor réges-régen játszódott, egy messzi-messzi galaxisban. Immár lezárult. Semmi sem változtathatja meg.
Szerelemről és veszteségről szól, testvériségről és árulásról, bátorságról, önfeláldozásról és az álmok haláláról. Arról az elmosódott határvonalról, mely erényeink és gyarlóságaink között húzódik.
Egy korszak lezárul.
Különös dolog ez a mesékkel…
Mert bár mindez oly rég és oly messze történt, hogy az időt és a távolságot szavakkal kifejezni szinte nem lehet, mégis, mintha most játszódna. Épp itt. Most, miközben e szavakat olvasod.
Így ér véget huszonöt évezred. Korrupció és árulás zúzza szét a több ezer év óta tartó békét. Ez nem csupán a Köztársaság végét jelenti; a sötétség magára a civilizációra hullik.
A Jedik alkonya ez.
A vég kezdődik most.

8. oldal – A Sith-ek bosszúja (Aquila, 2005)

defiszon

A sötétség nagylelkű és türelmes.
A sötétség plántál kegyetlenséget az igazságosságba, csöppent megvetést az együttérzésbe, mérgezi meg a szerelmet a kétely morzsáival.
A sötétség nyugodtan lehet türelmes, mert az első esőcsepp nyomán szárba szökkennek ezek a magok.
Az eső pedig eljön, a magok szárba szökkennek, mert a sötétség a termőföld, melyben nőnek, a sötétség a felhő fölöttük, s a sötétség várakozik a csillag mögött, amitől a fényt kapják.
A sötétség türelme végtelen.
Előbb utóbb minden csillag kialszik.

Nyolcadik fejezet

itschristine

– A csillagok is meghalnak?
– Ilyen az univerzum – felelte Obi-van. – Vagy úgyis mondhatnánk, ez az Erő akarata. Minden meghal egyszer. Idővel még a csillagok is kihunynak. Ezért nem táplálnak a Jedik érzelmi köteléket: mert minden mulandó. Ragaszkodni valamihez… vagy valakihez… amikor annak lejár az ideje, az nem egyéb, mint önző vágyak támasztása az Erővel szemben. Ez egy gyötrelmes ösvény, Anakin; a Jedik nem tapodják.
Ez a fajta félelem lakozik Anakin Skywalkerben: annak a halott csillagnak a sárkánya. Egy ősi, hideg hang suttogja a szívében: egyszer mindennek vége…
Napközben nem hallja; csatában, küldetésben vagy miközben beszámol a Jedi Tanács előtt, megfeledkezik erről. De éjszaka… Éjszaka a falak, melyeket ő húzott fel, néha jegesedni kezdenek. Néha megrepedeznek. Éjszaka a kihűlt csillag sárkánya néha belopódzik ezeken a repedéseken, felkúszik az agyába, és majszolni kezdi koponyája belsejét. A sárkány arról suttog, amit Anakin már elveszített. És arról, amit csak ezután fog elveszíteni.

Nightmare I

A sárkány minden éjszaka eszébe juttatja, hogy egy napon majd elveszti Obi-vant is. Elveszti Padmét. Vagy ők veszítik el őt. Minden meghal egyszer, Anakin Skywalker, még a csillagok is kihunynak És mindössze Obi-van vagy Yoda hangjának emléke válaszol ezekre a holt suttogásokra. De néha még azok sem. Minden meghal egyszer… Csupán erre tud gondolni.

Kapcsolódó szócikkek: csillag · Obi-Wan Kenobi · Padmé Amidala · Yoda

Star Wars: Sötét Nagyúr-trilógia sorozat · Összehasonlítás